poniedziałek, 7 grudnia 2015

Grupy problemowe


GRUPY PROBLEMOWE
EDUKACYJNA - Grupa będzie zajmować się szeroko pojętą edukacją. Do niej należy organizowanie pogadanek, odczytów, propagowanie idei demokratycznych zarówno w internecie, jak i w świecie realnym. Już powstał nasz grupowy blog, są tez inne pomysły. Szefem grupy jest Stanisław Czachorowski
PRAWNA - jak sama nazwa wskazuje, ta grupa zajmować się będzie wszystkim, co jest związane z prawem - jesteśmy na etapie rejestracji stowarzyszenia, mamy sporo problemów dotyczących dokumentów, paragrafów, etc. Potrzebujemy zmyślnych prawników, którzy to połapią do kupy. W miarę potrzeb ta sama grupa będzie udzielała różnego rodzaju porad prawnych naszym członkom. Dobry adwokat na wyciągnięcie ręki zawsze się przyda.
AKCJI I ORGANIZACJI - grupa do zadań specjalnych: trzeba zorganizować spotkanie, kupić wafelki, kubeczki, załatwić nagłośnienie? To właśnie oni. Musimy jechać do Warszawy, a nie ma autokaru? Do nich. Trzeba wydrukować ulotki i zrobić transparenty? Tylko oni. Trzeba ulotki rozdać na głównej ulicy w Olsztynie? No jak to kto? Grupa akcji i organizacji! Trzeba dla kogoś znaleźć nocleg? Tylko oni!
MEDIA - kontakt z mediami, nagłaśnianie akcji organizowanych przez KOD. Prosiłabym, żeby do tej grupy zgłaszali się dziennikarze i ludzie mediów, którzy wiedzą, jak to działa.
POMOCY - Teresa i Radosława są do dyspozycji wszystkich tych, którzy mają pod górkę. Nie wstydźcie się prosić o pomoc, jesteśmy tu miedzy innymi po to. Obie Panie są osobami godnymi najwyższego zaufania i są szalenie dyskretne. Na ich polecenie natychmiast uruchomimy wszelką możliwą pomoc - od finansowej, poprzez prawną, medyczną, psychologiczną.
WSPÓŁPRACY Z INNYMI ORGANIZACJAMI - w kupie zawsze raźniej i można więcej zrobić. Ta grupa ma za zadanie wypracować mechanizmy współpracy między naszym lokalnym KOD-em a organizacjami pozarządowymi na naszym terenie. Warto byłoby tez uderzyć do samorządów.

Anna Grzybowska

Brak komentarzy: