poniedziałek, 7 grudnia 2015

Relacja z Olsztyna i ostrzeżenie przed fałszywkami


Szanowni Państwo!
Dzisiaj smutny dzień. Bo jakiś niezbyt świadomy chyba swoich działań młodzieniec postanowił się zabawić naszym kosztem. Tak, wiem, Dagmara napisała, żebyście nie wierzyli w to, co piszą ludzie spod mojego imienia i nazwiska. Ma rację, trzeba uważać. Ale przeczytajcie...
Wróciłem dzisiaj z Olsztyna. Bardzo dobre spotkanie założycielskie tam mieliśmy. Jak już pisałem, 67 osób, w dobrej atmosferze.

Dzisiaj wiele pracy nad manifestacją na 12 grudnia. Rozmowy, uzgodnienia, plany... Jutro rano będę u redaktora Żakowskiego w ‪#‎dziejesienazywo‬ w WP.PL. Od 9:15 do 9:30.
Coraz więcej osób popiera naszą manifestację "Obywatele dla demokracji" w sobotę 12.12 o 12:00. Za chwilę zaczniecie oglądać obrazki z ich poparciem. Myślę, ze będzie nas dużo. Ile? To się policzymy na miejscu Emotikon wink
Zgłasza się do współpracy wiele osób i organizacji w całej Polsce. Trzeba się zbierać! Organizować wspólne wyjazdy. Dogadujcie się. Z partiami, stowarzyszeniami, ruchami... Im więcej osób z jednego miejsca, tym łatwiej dojechać. Busy, autokary, wagony specjalne w pociągach... To wszystko jest możliwe, a koszty maleją.
Oczywiście, pewnie nie wszyscy dadzą radę dojechać. Ci mogą organizować regionalne pikiety solidarności. Ale pamiętajcie, że inaczej wygląda 10 zgromadzeń po 500 osób a inaczej jedno na 5000 osób. Spróbujcie dojechać, proszę!
W sprawie ataków... Grupa, która się pod nas podszywa, działa oczywiście znacznie mniej aktywnie, ale za to w sposób obrzydliwy. Jest tam wiele głupoty, wiele obrzydliwości, wiele oszustw. Zajrzyjcie tam czasie, zobaczcie, czy nie ma w niej Waszych znajomych. Jeżeli są, to napiszcie im, że dają się wykorzystywać.
Na szczęście jest nas wiele i wyszliśmy już dawno poza FB. Ataki są przykre, ale nie mogą nam zaszkodzić. Na pewno się znajdziemy. Pod flagami, pod manifestem KOD, pod Trybunałem, gdzie będziemy bronić demokracji. I obronimy! Ale przecież nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.
Trzymajmy się razem, organizujmy, zbierajmy, wymieniajmy kontakty... I pamiętajmy! Bronimy naszej przyszłości! Nie wolno się poddawać!
I jeszcze jedno. Pamiętajmy o uśmiechu! To nasza najważniejsza broń, nasz znak. Tego nikt nie podrobi. Bądźmy dla siebie życzliwi!
Spokojnej nocy życzę wszystkim i do zobaczenia w sobotę pod Trybunałem Konstytucyjnym. Al. Szucha 12a w Warszawie. 12 grudnia o godzinie 12:00. W samo południe! Panujemy nad sytuacja, będziemy mieli ochronę Policji, nic złego nie może się wydarzyć. A jeżeli tam nie przyjdziemy, to być może niedługo nie będziemy już mogli się gromadzić.
Zapraszam!
Na wszelki wypadek podaję właściwy adres naszej grupy:
https://www.facebook.com/groups/KomitetObronyDemokracji/
Bo wiem, że na fałszywej już ten post został skopiowany...
Mateusz Kijowski

Brak komentarzy: