niedziela, 24 stycznia 2016

Ten, co zabrał flagę i podeptał


Grupka "patriotów", która próbowała zakłócić manifestację KOD w dniu 23 stycznia w Olsztynie. Jest ich więcej niż 10 osób. Czy mieli zezwolenie na manifestację? Jeśli nie, to złamali prawo. Podeptanie, czyli znieważanie flagi Unii Europejskiej oraz KOD, też nie jest ani objawem kultury ani prządku prawa. Próba zakłócenia manifestacji przez głośne śpiewy i rzucanie jajkiem w ludzi, także się nie powiodła. Jednym słowem manifestacyjna pełna porażka.

(Pan, zaznaczony czerwoną obwódka, ukradł flagę KOD i Unii Europejskiej,
które następnie "patrioci" podeptali)
(Fałszywy KODowiec, ukradł flagę i wlepki. Czy zna ktoś tego człowieka?
To Mirosław W., chwali się swoim wyczynem na własnym profilu facebookowym)
"Patrioci" mieli różne emblematy, organizacji narodowych, partii Korwin i kibiców klubu piłkarskiego. Ciekawe które własne a które kradzione. W stronę sceny rzucili także kurzym jajkiem, ale nie trafili w nikogo. Kiedyś, w stanie wojennym, np. w czasie pogrzebu Antonowicza to SB robiło nam zdjęcia.Teraz przyszła nowa zmiana "dobra zmiana", zwana nocną zmianą. Też nam robią zdjęcia i zorganizowane prowokacje.

("Partioci" mieli różne emblematy, organizacji narodowych, partii Krwin i kibiców klubu piłkarskiego.
Ciekawe które własne a które przywłaszzone.)

(W środku fotograf  "patriotów" - Tomasz B.)


I na koniec idole "patriotów". Idole, którym cześć oddają (m.in. Stalin, Jaruzelski) i obnoszą się dumnie jak z obrazami świętych.


Kim są ci zadymiarze? Czy przyszli z własnej inicjatywy, czy też w taki sposób zarabiają na życie? Przypomina mi się piosenka z Kabaretu Starszych Panów o tanich draniach.

Kimkolwiek są, warto dokumentować ich poczynania i twarze. Może uda się ich rozpoznać z imienia i nazwiska. Wtedy być może dotrzemy i do zleceniodawców.

Roch Protazy

41 komentarzy:

Unknown pisze...

fotograf choć to za dużo powiedziane nazywa się Tomasz Baranowski.

Javol pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Unknown pisze...

SA w Niemczech też zaczynało od zakłócania a potem rozbijania wieców i demonstracji swoich przeciwników. Na zdjęciu widać sojusz w jakim występują - ONR, kibole i Korwin

Unknown pisze...

W środku fotograf "patriotów" - Tomasz Baranowski. Kiedyś, w stanie wojennym, np.
w czasie pogrzebu Antonowicza to SB robiło nam zdjęcia.
Teraz przyszła nowa zmiana "dobra zmiana", zmiana nocną zmianą

Później:

Kimkolwiek są, warto dokumentować ich poczynania i twarze. Może uda się ich rozpoznać z imienia i nazwiska. Wtedy być może dotrzemy i do zleceniodawców.

Oto logika, prze Państwa!

Javol pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Javol pisze...

Javol24 stycznia 2016 16:18
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Blokujcie komentarze dalej . Pokazują prawdę? Bronicie własnego koryta oraz boicie się że was się powsadza do więzień za przeszłość

Stanisław Czachorowski pisze...

Usuwamy treści naruszające dobre obyczaje. Co do więzienia, to proponuję zgłosić sprawę do prokuratora, jeśli zaszło jakieś naruszenie prawa teraz lub w przeszłości. Przypomnę, że publicznie składane groźby można skierować do sadu lub prokuratora.

Tomasz Baranowski pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Tomasz Baranowski pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Javol pisze...

Zastanawia mnie co robi tam przedstawiciel UWM. Uczelnie powinny być pozapartyjne ,a jednak Pan został tam przedstawiony jako jej przedstawiciel. Druga sprawa , odcinacie się rzekomo od wszystkich partii , ale to w pierwszych szeregach maszerują czołowi politycy PO Nowoczesnej i SLD. To nie jest inicjatywa oddolna ,to jest dobrze finansowana obrona stołków . Mówicie ,że PIS przejmuje trybunał , przypominam że 10 sędziów jest z PO...I uprzedzając zarzuty nie nie jestem za PIS-em wręcz przeciwnie jestem mu także przeciwny ,nie utożsamiam się z żadna partią na obecnej scenie politycznej

KOD nie PiS pisze...

mieliście pozwolenie na urządzenie demonstracji? Zniszczyliście cudzą własność, wykrzykiwaliście pod adresem demonstrantów z KOD obelgi i chcecie tu dyskutować o prawie i obyczajach?

KOD nie PiS pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Stanisław Czachorowski pisze...

Na demonstracji było wiele osób z UWM (zarówno na scenie jak i wśród manifestujących) ale nie jako przedstawiciele uczelni tylko jako osoby prywatne. Poza godzinami pracy i nie na terenie uczelni. W pierwszych szeregach nie było żadnych polityków PO, Nowoczesnej czy SLD. Zapewne byli jako obywatele, razem z innymi i bez emblematów swoich partii. Ten argument również nietrafiony. Ja osobiście przyszedłem za własne pieniądze, nikt mnie nie finansował. Żadnego stołka nie bronie bo nie piastuje :). Rozumiem, że to bardzo trudno uwierzyć ,że normalni i zwykli ludzie nie popierają obecnej władzy. Musicie z tym jakoś żyć :)

Javol pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Javol pisze...

Zgromadzenie spontaniczne (nagłe) to zgrupowanie osób nieprzygotowane, nieplanowane wcześniej, wywołane nagłym, niespodziewanym impulsem czy wydarzeniem i z tego powodu niepoddane formalnym procedurom albo poddane im zbyt późno. Są to zgromadzenia zwołane bez uprzedniego zawiadomienia, w celu zaprotestowania na gorąco i zajęcia stanowiska w związku z danym zdarzeniem ze sfery społecznej lub politycznej. Podkreślić należy jednak, że zgromadzenia spontaniczne nienotyfikowane (nie zgłoszone do urzędu) są w polskim prawie pod ochroną konstytucyjną.

Javol pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Javol pisze...

Może przypomnę trochę prawko ,bo po tym jak usłyszałem z ust koordynatora KOD-u hymn nie wiem czy prawo jest tez dobrze przez niektórych znane :)

KOD nie PiS pisze...

Zgromadzenie spontaniczne (nagłe)? Nie umiwiliście sie wczesniej? Chodziliście sobie po mieście z megafonem i opaskami ONRu i przypadkowo trafiliście na naszą demonstrację? A ci w Elblągu też przypadkowo noszą przy sobie swoje gadżety, maski Merkel i Tuska? :))))) Takie bajki to możesz sobie opowiadać na waszych parteitagach :))))))

Javol pisze...

Za zgromadzenie spontaniczne(nagłe) uznaje się zgromadzenie ,które :
a) zostało zwoływane maksymalnie 3 dni wcześniej
b) nie zostało promowane przez:media,internet,plakaty itp. a jedynie werbalnie

KOD nie PiS pisze...

I powiadasz jawohl, że się nie skrzyknęliście przez internet? Na razie kradniecie nam flagi, zagłuszacie i obrzucacie obelgami i jajkami, jak rozumiem w następnym etapie rękoczyny?

Javol pisze...

To dlaczego na scenie osoba która przemawiała została przedstawiona jako przedstawiciel UWM? Osoby związane z jakąś partia na jakimkolwiek zgromadzeniu czynią z niego zgromadzenie polityczne .

Stanisław Czachorowski pisze...

Żadna osoba nie została przedstawiona jako przedstawiciel Uniwersytetu. Panią przedstawiono jako dr hab - tytuł naukowy, kolejną osobę przedstawiono jako z UWM, ale pan wyjaśnił na wstępie, że jest tu jako osoba indywidualna nie jako przedstawiciel UWM. Jest sporo nagrań filmowych, łatwo sprawdzić. Przypomnę jeszcze , że już kilka uniwersytetów, wyraziło swoje opinie oficjalnie, jako rady wydziału czy uniwersytety, negatywnie oceniając prawne aspekty poczynań antykonstytucyjnych PiS i pana Prezydenta Dudy. I mają do tego prawo jako autorytety naukowe i uczelnie publiczne.

Prawda, ze można dyskutować merytorycznie? I do takiej dyskusji zachęcam. Na pewno nie będzie kasowana.

Javol pisze...

Chodzi o promocje publiczną w internecie nie prywatne rozmowy. Unijną szmatę mieliśmy prywatna do wycierania nóg ,a ta druga została nam podarowana przez jednego z uczestników :) Jajek żadnych nie było ,jeśli twierdzi Pan inaczej to proszę mi pokazać jakieś nagranie ,nagrywaliście całość więc na pewno było uchwycone. A obelgami sypała wasza mocherowa młodzieżówka.

KOD nie PiS pisze...

wytłumaczę łopatologicznie - jeśli ktoś cię na zgromadzeniu przedstawi jako powiedzmy Janusza Jawohla pracownika MPO to nie znaczy, że jesteś tam jako przedstawiciel tej firmy. Co do innych kwestii - nikt póki co nie zakazuje pracownikom uczelni posiadania swoich poglądów politycznych ani przynależności do partii czy społecznych ruchów nie powinni jednak uprawiać polityki w trakcie wypełniania swych obowiązków na uczelni a tu taka okoliczność nie zachodzi.

Javol pisze...

Jeśli faktycznie było to na wstępie wyjaśnione to przepraszam ,aczkolwiek nie mam dostępu do żadnego takiego nagrania. Myślę ,że na takich manifestacjach nie powinno się w ogóle używać nazw miejsc takich jak UWM. I po raz kolejny powtarzam ,my nie lubimy PIS-u jeszcze bardziej niż wy . Ale poraz kolejny czytam sugestie ,że to jednak nie była apolityczna manifestaja a jednak przeciw PIS ,który bądź co bądź został wybrany demokratycznie przez system którego rzekomo bronicie. W systemie tym to większość ma władze a nią dysponuje PIS . Więc proponuje zmienić nazwę z KOD na Komitet Przeciwstawienia się Władzy ,bardziej pasowałoby do postulatów.

Javol pisze...

Chodzi tu o kojarzenie jakiś organizacji z wami ,których nawet ich "pracownicy" nie zawsze się zgadzają z waszymi postulatami. Poza tym słyszałem na koniec piosenkę Lady Pank ,która to oficjalnie prosiła o nie używanie ich piosenek na waszych manifestacjach,prawda? Nie chcą być utożsamiani z KOD-em

Stanisław Czachorowski pisze...

Z tym PiSem to chyba jest inaczej. Pan Mirosław W., ten co flagę zabrał i deptał z Wami, na na FB znajomych działaczy z PiSu. Można odnieść wrażenie, że współpracujecie.

Javol pisze...

Mirosław W? Na pewno w naszych strukturach takiego Pana nie ma. Ale możliwe ,że to właśnie od niego ją dostaliśmy . Nikt z naszej kontrmanifestacji flagi nie ukradł ,i proszę aby nigdzie nie było to pisane bo jest to swoiste pomówienie. Została nam podarowana ,przez człowieka oblepionego naklejkami kodu i rozdającego wasze ulotki . Więc szczerze wątpię ,że był to sympatyk PIS-u ale raczej jakiś wasz działacz który nie zorientował się że nie popieramy was

Stanisław Czachorowski pisze...

Ja jego profilu FB co innego zobaczyć można. Chwali się tym wyczynem, pokazuje zdjęcia. I są komentarze innych osób. Stał z Wami, był z Wami.

Stanisław Czachorowski pisze...

Z cała pewnością ten "Zagłoba" nie był z KOD, nie ma go w KODowskich strukturach - przyszedł robić zadymę.

Javol pisze...

W ONRowski Kibicowski i Korwinów na pewno tez nie ,utożsamił się widocznie z nami.

KOD nie PiS pisze...

Najwyraźniej masz jakieś problemy z kojarzeniem - Lady Pank? Coś ci się pomieszało :)

KOD nie PiS pisze...

Macie jakiś wspólny zarząd że jesteś tego taki pewny? W sumie żadna to niespodzianka :)

KOD nie PiS pisze...

Internet nie jest anonimowy - wasz kumpel Pan Mirek chwali się swoimi dokonaniami na fejsie i historia jego profilu wskazuje że z KODem nie może mieć raczej nic wspólnego. Ma też w znajomych kilku "patriotów" np. Krzyśka B., Dawida R. i Piotra Z. z waszego ONR-u.

Javol pisze...

Nie ,sam nie jestem w żadnej z tych organizacji ,ale widzę
po ich akcjach że tego Pana nigdzie indziej nie było.

Javol pisze...

Mój jest ten kawałek podłogi ,pana Panasewicza ,który wyraźnie zabronił wam używania swoich piosenek

Javol pisze...

pffu przepraszam nie Kawałek podłogi a "chcemy być sobą" Perfektu oni zresztą też wam zabronili

KOD nie PiS pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
KOD nie PiS pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
KOD nie PiS pisze...

Skoro już ustaliliśmy, że uczelni nie interesuje przynależność ani działalność polityczna swoich pracowników to może zastanówmy się czy instytucje wojskowe - szkoły, jednostki są pod tym względem równie liberalne? Czy nie mają nic przeciwko działalności swoich uczniów, żołnierzy w ONRze? Zdaje się, że co najmniej dwóch waszych kumpli (wnioskuję po pobieżnym przeglądzie profili na fejsie) jest własnie w takiej sytuacji.

Stanisław Czachorowski pisze...

Hołdys maiłby mieć coś przeciwko KOD? No nie żartuj :)