czwartek, 7 stycznia 2016

Mały jubileusz - blog ma już miesiąc

(wejścia na nasz blog z różnych witryn, dominuje Facebook, ale są także odwiedziny ze stron "obozu przeciwnego", co wskazuje, że jesteśmy czytani nie tylko wśród "swoich". To dobrze, bo stwarza szansę na rzeczywisty dialog)

Dzisiaj mija miesiąc od założenia niniejszego bloga, jako serwisu informacyjnego i miejsca do dyskusji. W ciągu miesiąca powstała redakcja (ciągle się rozwijamy i rozrastamy), opublikowanych zostało 158 postów (wpisów, artykułów i artykulików, relacji itd.), zanotowano około 20 tys. odsłon, nie tylko z Polski ale i innych krajów świata. Czyli docieramy także do Polonii. Opublikowane materiały są komentowane w komentarzach na blogu oraz w innych miejscach. Powstały także dwa zagregowane blogi członków redakcji. Zwiększa to niezależność obiegu informacji i różnorodności opinii. Liczymy na więcej.

Miesiąc dla mediów to niezwykle mało. Być może jednak w czasach wyraźnego ograniczania wolności mediów publicznych coraz więcej informacji i dyskusji kolportowana będzie właśnie przez takie hybrydowe mikromedia jak niniejszy blog. Uczymy się, piszą zwykli ludzie. Prosimy o wyrozumiałość co do naszej nieporadności i oczekujemy na sugestie, porady oraz różnorodne uwagi odnoszące się do treści, profilu tematycznego oraz strony technicznej.

Piszcie, komentujcie, udostępniajcie... i dołączajcie do nas. W tej blogowej formie uczymy się dialogu, uczymy się publicznych wypowiedzi i jesteśmy otwarci na wszystkich, którym misja upowszechniania zasad demokracji nie jest obca.

Stanisław Czachorowski

(Statystyka bloga, stan na poranek 7. stycznia 2016 r.)
(Odwiedziny bloga - statystyka z ostatniego miesiąca)

(Ostatni tydzień)


Brak komentarzy: