niedziela, 14 lutego 2016

Jakie zmiany planują rządzący na wsi?
Uwaga mieszkańcy terenów wiejskich:

NIEBEZPIECZEŃSTWO!

Wasze nieruchomości, działki, domy, ogrody, są zagrożone!

Rządzący chcą wprowadzić niebezpieczne zmiany w prawie dotyczącym wsi:

 - Jeśli macie działkę większą niż jeden hektar, wasze dzieci nie będą jej mogły po was dziedziczyć, o ile nie są rolnikami własnoręcznie uprawiającymi rolę. Będzie mógł ją odkupić tylko rolnik, który jest waszym sąsiadem, albo przejmie ją, razem z budynkami, Agencja Nieruchomości Rolnych po cenie, którą sama wyznaczy.
- Nie będziecie mogli także sprzedać swojej działki komu chcecie. Będziecie mogli ją sprzedać tylko sąsiadowi rolnikowi lub Agencji Nieruchomości Rolnych.
- Jeśli sami nie jesteście rolnikami własnoręcznie uprawiającymi ziemię (czyli z małych gospodarstw) nie będziecie mogli też ziemi rolnej kupić.
- Już obecnie wstrzymano, teoretycznie na 5 lat (a w zamyśle na zawsze), prawo nabywania ziemi z Agencji Nieruchomości Rolnych. Nie mogą jej kupić nawet ci, którzy już wygrali przetargi.

Jest to skutek obsesji Jarosława Kaczyńskiego, obsesji wrogości do wszystkiego co prywatne, a do prywatnej ziemi zwłaszcza.
Ten pomysł narusza podstawowe prawa obywatelskie:
- prawo własności;
- prawo do dziedziczenia.
Jest sprzeczny z Konstytucją RP i prawem Unii Europejskiej.

W ludność wiejską uderzy też podatek obrotowy od handlu. Najbardziej zdrożeją: opał (drewno i węgiel), nawozy, pasze, nasiona, materiały budowlane, wszelkie narzędzia, wszelkie pojazdy i maszyny, oraz części do nich. Właśnie te towary, będące poważnymi pozycjami w budżetach rodzin wiejskich, zdrożeją najbardziej, bo będą objęte najwyższą stawką podatku obrotowego od handlu.
Ten pomysł tez jest sprzeczny z Konstytucją RP i prawem UE.

Komitet Obrony Demokracji nie jest przeciwny programowi „500+”, czyli wsparciu dla dzieci, ani innym obietnicom socjalnym PiS. Nie chcemy nikomu niczego zabierać. Jesteśmy natomiast przeciwni łamaniu podstawowych praw obywatelskich i finansowaniu tych pomysłów z podnoszenia podatków, które uderzą we wszystkich, a w najbiedniejszych zwłaszcza. Bronimy Trybunału Konstytucyjnego, bo jest to obecnie jedyna instytucja, która może zablokować szkodliwe pomysły rządzących i bronić praw zwykłych ludzi.


Komitet Obrony Demokracji


Opracował Krzysztof Łoziński

Projekt ustawy 

16 komentarzy:

Unknown pisze...

Prawie nikt nie wie o tych horrendalnie szkodliwych dążeniach PiS, zwłaszcza wieś.
Jest wielka potrzeba, by prowadzić szeroką kampanię informacyjną.

Unknown pisze...

Prawie nikt nie wie o tych horrendalnie szkodliwych dążeniach PiS, zwłaszcza wieś.
Jest wielka potrzeba, by prowadzić szeroką kampanię informacyjną.

Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Unknown pisze...

Chodziło mi to po głowie. Ludzie potrzebują krótkich i zwięzłych informacji. Opracowanie jest super. Ja skupiłem się tylko na projekcie ustawy.

p/s Sory za puste wpisy , ale pierwszy raz korzystam z Bloggera, i brakuje mi w nim opcji edytuj.

Unknown pisze...

Gdzieś zniknął mój poprzedni komentarz. Przeczytałam projekt tej ustawy. Nie znalazłam jednak potwierdzenia dotyczącego naruszenia prawa własności. Pozostałe rzeczy się zgadzają. Czy jakiś prawnik nie powinien jeszcze raz przyjrzeć się temu projektowi ustawy? Może już usunęli kontrowersyjne zapisy.

Unknown pisze...

Projekt ustawy,podobnie jak to miało miejsce przed wyborami w przypadku projektu nowej Konstytucji autorstwa PiS,nagle zniknął ze stron sejmowych.Czyżby stąlo się to na skutek naszej działalności i KOD tak szybko odniósł sukces?

Aszeti pisze...

1 maja w życie miała wejść ustawa PO, też ograniczała handel ziemią rolną, tak by nie trafiała ona w ręce obcokrajowców. Nie naruszała jedna prawa własności i dziedziczenia. Jednak jak widać pis pozmieniał ją w taki sposób, żeby to uderzało w każdego obywatela, który coś ma

Stokrotka35 pisze...

Musi nastapic w naj wiekszym zakresie edukacja,informacyjna ktora musi dotrzec do najwiekszej liczby osob,zainteresowanych,zaistniala sytuacja.!!!

Sunniva pisze...

Jezu !!!! Gdzie można znaleźć ten projekt ????? Jak można ludziom zabierać bezpodstawnie ich własność???? Oczy wychodzą mi z orbit!!! Jestem w ciężkim szoku !!!!

Unknown pisze...

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12280704/katalog/12331632#12331632

Unknown pisze...

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12280704/katalog/12331632#12331632

Sunniva pisze...

Dziękuję !!! Nie mogę uwierzyć, że rząd, który mieni się demokratycznym, chce zabrać obywatelom ich własność.....

Pesymistka 2016 pisze...

Mnie nic nie dziwi.Wszystko można było przewidzieć.Stracimy wiele,nawet i godność jako obywatele Polski, ale myślę również o tym,że nasze oszczędności w bankach też nie są bezpieczne.

Pesymistka 2016 pisze...

Od 2015 roku po wyborach parlamentarnych straciłam mój cały optymizm. To wszystko co słyszę i widzę w telewizorze nie usposabia mnie do pozytywnego myślenia.Obawiam się się o los wszystkich Rodaków tych.którzy nie są przy władzy i nie mają wpływu na sytuację w kraju!!

Unknown pisze...

Pomysł i kierunek dobry, tylko ZA DUŻO LITEREK!!
Na początek mocne hasło typu:

PIS GRABI ROLNIKÓW Z OJCOWIZNY!

A potem kilka zdań, główne punkty. To ma trafić do wyborców PiS, nie do koderów!