poniedziałek, 22 lutego 2016

Z Elbląga do Warszawy na marsz KOD-u

W sobotę, 27 lutego, w godz. od 13 do 17 w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Marsz pod hasłem "My, naród - Obudź się i chodź z KODem". Wezmą w nim udział również elblążanie.

Fragment wypowiedzi Mateusza Kijowskiego: "27 lutego spotkamy się na marszu „My, Naród!”. Naród, czyli wszyscy, którzy żyją w Polsce, którzy czują się z Polską związani, którzy wiążą z Polską swoją przyszłość. Nie dajmy sobie odbierać właściwego znaczenia słowa naród. Nie dajmy go zawłaszczyć tym, którzy chcą dzielić i wykluczać. Dla nas słowo naród brzmi dumnie. Bo zaprasza do wspólnoty. Wspólnoty otwartej, szczerej i gościnnej. Wspólnoty, w której każdy znajdzie swoje miejsce.

 Marsz jest także formą poparcia dla jednego z największych Polaków dla Lecha Wałęsy,którego zasług dla Polski nikt z nas nie zapomni a aktualny rząd usiłuje go w naszych oczach zdyskredytować czego my ludzie z KODu zaakceptować nie możemy."

Na Marsz do Warszawy jadą mieszkańcy Olsztyna, Elbląga, Ełku oraz innych miejscowości z regionu WM, niektórzy jadą własnymi samochodami, są też grupy zorganizowane, jak grupa KOD Elbląg, która jedzie autobusem (KODobusem ) z Elbląga o godzinie 7. Informacja dla osób zainteresowanych wyjazdem do Warszawy: są jeszcze miejsca w cenie 35 złotych od osoby, szczegóły pod numerem telefonu : 608 334 862.

Tadeusz Kawa,
koordynator KOD Elbląg

źródło: Elbląska Gazeta Internetowa

Brak komentarzy: