piątek, 5 lutego 2016

Jak PiS narodowców do "występów" ulicznych namawia

(Wpis na fanpage lokalu)
Zjednoczone środowiska narodowe i prawicowe nieprzypadkowo pojawiły się na naszej manifestacji w Olsztynie w dniu 23 stycznia 2016 r. Przez internet zwoływali się już wcześniej (skan z grupy na Facebooku niżej). Próby przeszkadzania nie były więc ani przypadkowe ani spontaniczne (Ten, co zabrał flagę i podeptał).

Incydent, który zdarzył się po manifestacji (KOD-u nie obsługujemy! Proszę opuścić lokal!), staje się bardziej zrozumiały, jeśli dokładniej przeanalizować różne informacje. Trafnie ujął to w swojej analizie Jerzy Walasek (Między IV a V RP czyli taniec z wężem). Jak wynika z innych wpisów na profilu Facebookowym wspomnianego pubu, zbierają się tam różne osoby, zwoływane na akcje zarówno w realu jak i wirtualu. Ciekawe czy na te zebrania przychodzą także członkowie i sympatycy PiSu? Być może dlatego nie wpuszczono sympatyków KODu, by nie zobaczyli zbierających się tam ludzi i nie rozpoznali wspierających trolowanie? Pod pozorem miłośników historii i grup rekonstrukcyjnych najwyraźniej odbywają się tam spotkania organizacyjne ruchów skrajnie prawicowych. Ciekawe co na taki czarny pijar powiedzą prawdziwe grupy rekonstrukcyjne.

(Barman z pubu Valhalla nawołujący
 na Facebooku do trolowania 
legalnej manifestacji KODu)

(Jerzy Szmit z PiS piszący na Facebooku
o zbliżającej się manifestacji 23 stycznia w Olsztynie
i zagrzewający środowiska prawicowe do akcji zakłócania.
 Rzeczywiście było to starcie "cywilizacji" )
W najbliższą sobotę (6 luty 2016 r.) Ruch Narodowy organizuje manifestację przeciwko nielegalnym imigrantom. Akcja ta była przygotowywana propagandowo zarówno przez posłów i działaczy PiSu jak i odpowiednimi filmami w TVP. 

O samych narodowcach, jak też ich "współpracy" z PiS pisał niedawno na blogu Jerzy Walasek, odsyłam więc do tego tekstu Między IV a V RP czyli taniec z wężem.

(Plakat informujący o spotkaniu z działaczami PiS-u
na temat domniemanego zagrożeni islamizacją)

Roch Protazy

1 komentarz:

Łukasz eS pisze...

Prof. Chazbijewicz był moim wykładowcą. Szanuję go za wsparcie dla Tatarów w Polsce. Nie sądziłem, że jest tak przeciwko innym narodom. Teraz zastanawia mnie co sądzi o Romach, Ukraińcach i innych imigrantach. Nie krytykuję go, ale chciałbym poznać opinię.