piątek, 5 lutego 2016

Objazdowy klub dyskusyjny

(Na plakacie umieszczona jest data fikcyjna, bo jest to przykładowy plakat. W ten sposób chcemy uniknąć pomyłki, aby ktoś nie próbował się na spotkanie wybrać. Konkretne spotkania będą już obwieszczane z realną dataą i, wskazaniem miejsca i godziny.)

KOD nie istnieje tylko na ulicznych manifestacjach. Dyskutujemy nie tylko w internecie ale i na spotkaniach w realu. Do tej pory takie mniej lub bardziej kameralne spotkania w przestrzeni publicznej odbywały się w dużych miastach. Pora to zmienić. Przygotowujemy się do dyskusji w każdym miejscu.

Objazdowy klub dyskusyjny Res Publika to inicjatywa, którą niebawem wcielimy w życie. Będą to dyskusje w stylu kawiarni naukowej. Zapraszamy do współpracy, zarówno potencjalnych prelegentów jak i osoby, które zechcą przygotować w swojej miejscowości miejsce spotkania. Uzupełnieniem spotkań twarzą w twarz będzie dyskusja spisana i upowszechniona zarówno na niniejszym blogu jak i forum dyskusyjnym na Fecebooku (Res Publika).

Obecnie przygotowujemy spotkania w Olsztynie, Szczytnie, Bartoszycach, Morągu i Giżycku. A jak będzie cieplej to takie spotkania zamierzamy organizować w parkach i na majówkach. Szukamy prelegentów i tematów. Zapraszamy do dyskusji w sprawach organizacyjnych na Facebooku.

Stanisław Czachorowski


 

2 komentarze:

Zuzia pisze...

No to czekam 31 lutego :-)

Stanisław Czachorowski pisze...

Dziękujemy za korektorska czujność. 31 lutego (data fikcyjna) spotkania oczywiście nie będzie. Liczyłem, że dowcip jest czytelny, ale skoro nie bardzo, to dodałem wyjaśnienie w podpisie. Umyślnie wstawiliśmy datę fikcyjną (każde dziecko wie, że luty na 28 a czasem 29 dni, ale nigdy więcej), aby ktoś pomyłkowo nie próbował się wybrać na spotkanie, którego jeszcze niema. Konkretne spotkania będą obwieszczane plakatem z podaniem daty, godziny, miejsca oraz dodatkowymi informacjami o programie.

ps. na razie w kalendarzu nie ma daty 31 lutego, ale kto wie czy pewnej nocy sejm nie uwali zmian w kalendarzu - bo przecież krótszy luty to jakaś "ubecka" kub resortowa zaszłośc. Dobra zmiana wsztsko zmienia :)