poniedziałek, 18 stycznia 2016

Bądźmy razem 23 stycznia!

WOLNOŚĆ
Żyjesz spokojnie, uczciwie, a tu pewnego dnia słyszysz łomotanie do drzwi i trafiasz do aresztu pod wydumanym pretekstem. Jak to możliwe? Za sprawą zmian w ustawie o Policji i w ustawie o procedurze karnej. Wystarczy, że zawistny sąsiad ma kolegów u władzy, a owi koledzy zajrzeli do Twojej poczty elektronicznej, wyjęli jakąś wypowiedź z kontekstu i wykorzystali to jako dowód przeciwko Tobie. Nie dość, że jesteś w areszcie, to masz jeszcze ograniczone prawa do obrony.
Cenisz swoją wolność? Upomnij się o swoje prawa! Zaprotestuj!

PRYWATNOŚĆ
Czy pamiętasz masowe protesty gdy władze próbowały wprowadzić ACTA? Za sprawą ustawy o Policji aktualni rządzący poszli dużo dalej w danych sobie uprawnieniach do inwigilacji obywateli w internecie (i poza nim). Będą mogli przeczytać Twoje wiadomości, z kim się kontaktujesz, przejrzeć zawartość komputera, sprawdzić na jakie strony wchodzisz. A wszystko to bez Twojej wiedzy.
Chcesz prywatności w sieci? Upomnij się o swoje prawa! Zaprotestuj!

WOLNOŚĆ SŁOWA
Jest wielu ludzi, z którymi się nie zgadzasz i jest wielu ludzi, którzy nie zgadzają się z Tobą. Dzięki temu, że żyjemy w demokratycznym kraju, każdy ma prawo do wyrażenia własnych opinii, dyskusji o nich i słuchania opinii innych. Poprzez ustawę medialną rządzący chcą uniemożliwić Ci dostęp do informacji z różnych źródeł oraz nakazać odbiór jedynie słusznej ideologii, czyli partyjnej propagandy. Pewnego dnia mogą zamknąć usta też Tobie. Cenzura jest ograniczeniem Twojej wolności. Nie lubisz gdy ktoś Tobą manipuluje? Upomnij się o swoje prawa! Zaprotestuj!


KONSTYTUCJA
Żyjesz w kraju, który jako drugi w historii uchwalił Konstytucję. Dlaczego jest to powód do dumy? Ponieważ jako jedni z pierwszych zrozumieliśmy, że prawa obywateli są dobrem chronionym i warunkiem dobrobytu państwa. Nasze losy potoczyły się tragicznie, ale oto po wielu latach mamy w końcu wolną Polskę oraz Konstytucję, w której są zapisane Twoje prawa i swobody. Jednak aktualni rządzący widzą w tym zagrożenie dla siebie i swoich przyszłych działań. Dlatego blokują Trybunał Konstytucyjny, który stoi na straży Konstytucji, a zatem Twojej wolności.
Broń swoich praw! Broń swoich swobód! Zaprotestuj!

SPRAWIEDLIWOŚĆ
Czy dopuszczasz, żeby Twoim dzieckiem opiekował się niebezpieczny bandyta z wyrokiem więzienia? Polska jest naszym dobrem wspólnym, ale rządzący powierzyli opiekę nad nią przestępcom i ludziom działającym we własnym interesie. Zbratali się z działaczami o paskudnej przeszłości. Wielokrotnie łamali prawo i Konstytucję. Nie uznawali wyroków sądowych. Blokują wymiar sprawiedliwości, żeby nie mógł ich osądzić za szkody, jakich dokonują. Prawi i Sprawiedliwi z uśmieszkiem wyższości bezwstydnie okazują, że stoją ponad prawem i sprawiedliwością.
Powiedz stop łamaniu prawa! Domagaj się sprawiedliwości! Zaprotestuj!


DEMOKRACJA
Możliwe, że znane jest Ci powiedzenie, że jest to najgorszy z systemów, ale lepszego nie wynaleziono. W historii mieliśmy okazję przetestować różne systemy rządów, ale żaden się nie sprawdzał w takim stopniu jak demokracja, a niektóre wywołały tragiczne wydarzenia na światową skalę. Dlatego, póki nie wynajdziemy lepszego, najlepiej jest ulepszać to, co mamy. Tymczasem w aktualnych działaniach rządzących można zauważyć podobne mechanizmy, które w przeszłości doprowadzały do powstania rządów autorytarnych i dyktatur. Uczmy się na błędach i udoskonalajmy demokrację, zamiast jej obalania. Pamiętaj, że to dzięki niej masz coś do powiedzenia w sprawie swojego kraju i własnych swobód obywatelskich.
Broń wolności! Upomnij się o swoje prawa! Zaprotestuj!
Adam Woland

Brak komentarzy: