niedziela, 6 grudnia 2015

Relacja z pierwszego briefingu dla prasy


Szanowni Państwo!
Dzisiaj mieliśmy pierwszy briefing dla mediów. KOD Region Mazowsze stanął na wysokości zadania. Zorganizowali się, przyszli licznie, porozmawiali z dziennikarzami, pokazali swoje twarze. Zapewnili tez naklejki, oporniki i różne gadżety. Flagi i transparenty były również na miejscu. Dziękuję!

Prosto z placu Konstytucji ruszyłem na spotkanie założycielskie w Regionie Warmińsko-Mazurskim. W drodze odbierałem informacje o spotkaniach w innych regionach. W Regionie Dolnośląskim - o ile dobrze zapamiętałem - około 150 osób. W Regionie Śląskim prawie 100. Kiedy nieco spóźniony dojechałem do Olsztyna, zostałem również przywitany przez całkowicie zapełnioną salę. Około 70 działaczy KOD zjechało się ze wszystkich chyba zakątków najbardziej rozległego chyba województwa, żeby się zobaczyć, wymienić kontaktami, omówić plany działania i zorganizować.

Serce rośnie, kiedy patrzę, jak powstaje KOD. Jak w realnym świecie ludzie bez lęku, z podniesioną głową, z otwartością i życzliwością organizują się, żeby się sprzeciwić atakom na demokratyczny porządek państwa prawa. Polski.

Miałem dzisiaj okazję wezwać polityków do wywiązania się z deklaracji złożonych w czasie gabinetowych rozmów. Słyszałem, że w telewizjach informacyjnych mój apel był kilka razy powtarzany. Jedną odpowiedź, pozytywną, już mamy. Czekamy na następne. Ale nie czekamy z organizacją manifestacji "Obywatele dla Demokracji". 12 grudnia 2015 roku o godzinie 12:00 spotkamy się pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Przyjedziemy wszyscy, zorganizujemy się, połączymy wysiłki. Chcemy się pokazać. Pokazać, ile nas jest!
Organizujcie się w regionach. Wynajmujcie autokary, rozmawiajcie z organizacjami i partiami o wspólnym wyjeździe, namawiajcie rodziny, przyjaciół, znajomych. Liczymy, na wsparcie ze strony naszych partnerów. Ale my sami - tak liczny i powszechny ruch społeczny - musimy wystawić godną reprezentację. Uzgodniliśmy z partnerami i postanowiliśmy, że nie będzie na manifestacji barw partyjnych. Bo nie chodzi o promowanie programów partyjnych czy interesów, ale o podstawowe wartości.

Po wspólnej manifestacji pod TK KOD przejdzie w marszu pod Sejm i Pałac Prezydencki. Każdy, kto będzie chciał uczestniczyć w tym przemarszu, będzie mile widziany. Mamy już informacje, że organizacje przeciwne demokratycznemu porządkowi będą usiłowały powstrzymać nasz marsz. Tym bardziej ważne jest, żebyśmy się wszyscy stawili licznie i zdecydowanie. Żebyśmy siłą spokoju i determinacją pokazali, że szanując wszystkie poglądy i światopoglądy nie pozwolimy na zawłaszczanie Państwa Polskiego przez jedną tylko, wąską, choć dobrze zorganizowaną, grupkę. Pamiętajmy! Szacunek dla rozmówcy, życzliwość, determinacja i uśmiech to to, co wyróżnia KODerki i KODerów. A także liczne i stanowcze zaangażowanie!

Zapraszam! Przyjeżdżajcie! Zapraszajcie wszystkich!

Na Fb są do tego powołane odpowiednie wydarzenia. Znajdziecie je bez trudu.

 Mateusz Kijowski

Brak komentarzy: