czwartek, 29 grudnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 29.12.2016

Mam włączone TVN24 i właśnie leci Szydło. Powtarza jak mantrę, jakież to sukcesy osiągnął jej rząd, a ja zastanawiam się, czy to jakiś kompleks, a może brak wiary w swój naród, że non stop bombarduje się nas osiągnięciami PiSiątek. Ileż można gadać to samo, że jest cudnie, bosko wręcz? No nic, Szydło wyłączam i zapraszam na prasówkę.

1. Poseł K. zgarnia wszystkie możliwe nagrody, jako ten, co to wybity na każdym obszarze. Jednak jest chyba jedna nagroda, która posła nie ucieszy. W plebiscycie Fundacji Pro – Prawo do życia wygrał bezkonkurencyjnie, zdobywając aż 42,56% głosów i otrzymał zaszczytny tytuł Heroda roku 2016. Tak obrońcy życia tylko poczętego piętnują tych, którzy mają zły stosunek do maluszków w łonie matek. No i mamy napiętnowanego posła K. Mam nadzieję, ze na tym napiętnowaniu się nie skończy.

2. Niezły mamy skład sędziowski w TK. Prezes Przyłębska, magister z kiepską oceną pracy i Lech Morawski, który spowodował wypadek, w którym znacznie ucierpiał handlowiec ze Zduńskiej Woli. Jednak swój broni swego. Wina sędziego ewidentna, ale co z tego. Prokuratura Krajowa skutecznie blokuje działania śledczych i nie zdziwię się, jak całą sprawa umrze śmiercią naturalną. I taki element ma chronić polską Konstytucję przed zakusami polityków?

3. Ciekawa historia wydarzyła się gdzieś w Polsce. Katechetka zaszła w ciążę i straciła pracę. Niewiele myśląc oddała sprawę do sądu i jakież było jej zaskoczenie, gdy ją przegrała. Okazało się, że akurat katecheci nie są objęci przepisami Kodeksu Pracy z bardzo prostej przyczyny. Są oni kierowani do pracy w szkole przez biskupów, więc de facto to oni są pracodawcami. W tym akurat przypadku to właśnie biskup wycofał jej skierowanie do nauczania religii. Zapewne zrobił to w trosce o dziecię poczęte. Tak sobie myślę, że to władze kościelne powinna katechetka oskarżyć w sądzie, ale widocznie liczyła, że ze szkołą pójdzie jej łatwiej. No i co teraz? Kościół pomoże bezrobotnej matce?

4. Ale Waszczykowski wkurzył się na Putina, który zasugerował, jakoby do katastrofy smoleńskiej doszło przez naciski osób trzecich na naszych pilotów. Wybitny polski dyplomata nie odpuści i żąda wyjaśnień, oczywiście w grzecznej formie. Już widzę, jak Putin się przestraszy, przeprosi i będzie się kajał i kajał. Bawi się z PiSiątkami w kotka i myszkę, nieźle się przy tym śmiejąc. No cóż, trudno taki rząd traktować poważnie, prawda?

5. Wiecie, że od prawie roku Tomasz Mikołajewski jest szefem Narodowego Centrum Kryptologii, a nie ma certyfikatu dostępu do informacji niejawnych? Niesamowite, szef takiej instytucji z blokadą na dane. Powód banalny. Facet po prostu pominął pewne pytania z ankiety, co uniemożliwia przeprowadzenie porządnej weryfikacji. Boi się, nie wie, co podać, a może coś ukrywa? Macierewicz zapewne biegiem zmieni przepisy, by Mikołajewski mógł sobie spokojnie szefować, a my mamy kolejny dowód na wielką nieodpowiedzialność rządu, który dopuszcza do władzy jakiś szemrany element.

*
Mogą sobie mówić, co chcą, ale przeglądając newsy wyraźnie widać, że władza nie ma polotu, nie ma pojęcia, co czyni i leci na populizm, wierząc, że to przesłoni ich niezaradność, niegospodarność i totalny brak kompetencji do przewodzenia Polską. Do jutra.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21178884,prezes-kaczynski-herodem-roku-za-zablokowanie-w-sejmie-projektu.html
2. http://www.newsweek.pl/polska/wypadek-drogowy-sedziego-tk-lecha-morawskiego-prokuratura-krajowa-blokuje-zarzuty,artykuly,402730,1.html?src=HP_Section_1
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21178801,katechetka-w-ciazy-stracila-prace-kobieta-poszla-do-sadu-a.html#MTstream
4. https://www.wprost.pl/kraj/10036756/Domagamy-sie-od-Rosji-bardziej-grzecznej-odpowiedzi-Szef-MSZ-chce-wyjasnien-w-sprawie-wypowiedzi-Putina.html
5. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/szef-skw-przeciw-czlowiekowi-macierewicza/2pl3w7q

Brak komentarzy: