piątek, 16 grudnia 2016

ORGANIZUJCIE PIKIETY 19 GRUDNIA O GODZ. 17.00


Nocą, 14 grudnia 2016 r., Sejm RP stosunkiem głosów 230 za i 199 przeciw przegłosował ustawę Prawo oświatowe. Prace w komisjach senackich ruszyły w tempie ekspresowym W niespełna 12 godzin senatorowie przeanalizowali akt prawny, liczący ponad 700 stron oraz przyjęli, po zaledwie 3 godzinach dyskusji, bez żadnych poprawek! Polska edukacja, tak chwalona na świecie, staje się na naszych oczach zakładnikiem kalendarza wyborczego i wraca do systemu znanego nam z czasów PRL pisanymi na kolanie podstawami programowymi, przestarzałą, nieadekwatną do warunków XXI w. strukturą sieci szkolnej. Tzw. reforma edukacji jest wprowadzana, pomimo zdecydowanego sprzwciwu środowisk, których dotyczy: rodziców, nauczycieli, samorządów, badaczy edukacyjnych, akademików, metodyków, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich. Ministerstwo Edukacji Narodowej, partia rządząca, pozostali głusi na wszelkie manifestacje, słowa krytyki, kierowane do nich przez fachowców. Machina, krzywdząca polskich uczniów, ruszyła pełną parą.

TERAZ polską szkołę MOŻE OBRONIĆ prezydent Andrzej Duda, który jednoznacznie deklarował, że NIE PODPISZE ŻADNEJ ANTYSPOŁECZNEJ USTAWY.

Dlatego podczas Ogólnopolskiej Demonstracji "NIE dla chaosu w szkole" 19 listopada 2016 r. została złożona petycja na ręce Dyrektor Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Pani Grażyny Wereszczyńskiej z wnioskiem o ZAWETOWANIE Ustawy Prawo oświatowe.

Zważywszy na szaleńcze tempo prac legislacyjnych, w najbliższy poniedziałek, 19 grudnia 2016 r., o godz. 17:00, przed Pałacem Prezydenckim chcemy przypomnieć Panu Prezydentowi o złożonej w kampanii wyborczej obietnicy prowadzenia dialogu! Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy w dzień powszedni są w stanie dojechać do Warszawy, dlatego apelujemy, do zebrania wszelkich dostępnych miejscowości i być tego dnia o tej porze razem PRZED Urzędami Wojewódzkimi!

W obliczu licznych uwag środowisk nauczycie i naukowców, podnoszących szereg kwestii związanych ze strukturą szkolnictwa oraz uchybień w podstawach programowych zrobić wszystko, by zapewnić naszym dzieciom stabilizację i wysoka jakość nauczania. ONE SAME SIĘ NIE OBRONIĄ.

WZYWAMY NAUCZYCIELI, RODZICÓW LOSY POLSKIEJ EDUKACJI I KSZTAŁCENIA MŁODYCH OBYWATELI W NASZYM KRAJU DO WYJŚCIA NA ULICE!

Koalicja NIE dla chaosu w szkole 

Brak komentarzy: