wtorek, 20 grudnia 2016

Prezydencie, nie podpisuj


TERAZ polską szkołę MOŻE OBRONIĆ tylko 
Prezydent Andrzej Duda, który jednoznacznie deklarował, 
że NIE PODPISZE ŻADNEJ ANTYSPOŁECZNEJ USTAWY.

Kilkanaście opakowanych świątecznym papierem kartonów, a w nich 250 tys. podpisów przeciw likwidacji gimnazjów, wręczyli prezydentowi Andrzejowi Dudzie uczestnicy pikiety przed Pałacem Prezydenckim. Wciąż wierzą, że Duda zawetuje ustawy oświatowe.


„Prezydencie! Nie podpisuj złej zmiany dla polskiej edukacji” – w poniedziałek pod wieczór pod takim hasłem zebrali się przeciwnicy likwidacji gimnazjów w karkołomnym tempie narzuconym przez minister edukacji Annę Zalewską. Organizatorami manifestacji byli Związek Nauczycielstwa Polskiego wraz z koalicją „Nie dla chaosu w szkole”, która zrzesza kilkanaście organizacji pozarządowych. Przed pałacem protestowało – mimo mrozu – kilkaset osób: nauczyciele, rodzice i sami uczniowie.

„Edukoszmar”, „Stop deformie edukacji”, „Łapy precz od naszych dzieci”, „To deforma nie reforma”. M. in. takie okrzyki skandowało blisko 200 protestujących na Długim Targu w Gdańsku. Podobne wiece odbyły się też w Gdyni i Włocławku. Słupsk będzie protestował we wtorek.


Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/edukacja/a/strajk-obywatelski-w-gdansku-i-gdyni-protestowali-przeciwko-deformie-edukacji-wideo-zdjecia,11596534/


W poniedziałek pod fontanną Neptuna w Gdańsku oraz pod biurem PiS w Gdyni nauczyciele i rodzice protestowali przeciwko przyjętej przez Sejm i Senat ustawie likwidującej gimnazja. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.
W manifestacji pod fontanną Neptuna w Gdańsku wzięło udział kilkaset osób. Mieli ze sobą przysłowiowe kaganki oświaty, a także transparenty z hasłami: "Państwo to nie folwark" czy "Razem w obronie demokracji". Uczestnicy protestu przynieśli też ze sobą transparent z cytatem z Czesława Miłosza: "Spisane były czyny i rozmowy". Nad głowami manifestujących powiewały flagi Polski, Unii Europejskiej, Komitetu Obrony Demokracji, Dziewuchy Dziewuchom Trójmiasto, Nowoczenej oraz Partii Razem.Przy ul. Piotrkowskiej 143 przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w poniedziałek od godz. 17 kilkadziesiąt osób protestowało przeciwko reformie edukacji.
To jedna z pikiet, które miały miejsce wczoraj w całym kraju. Ogólnopolskie manifestacje odbyły się pod hasłem "Prezydencie, nie podpisuj!" i miały przekonać Andrzeja Dudę, by zawetował ustawę likwidującą gimnazja i wprowadzająca dawny system ośmioklasowych szkół podstawowych. 

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,21145344,reforma-edukacji-pikieta-na-piotrkowskiej-prezydencie-nie.html

Brak komentarzy: