piątek, 16 grudnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 16.12.2016


Od rana mam dobry humor i żadne newsy tego nie zmienią. Zapraszam na prasówkę.
1. Dzisiaj ogólnopolski strajk mediów. Posłowie wymyślili nowe zasady dotyczące obecności dziennikarzy w Sejmie, byle tylko chronić swój spokój, nie narażać się na trudne pytania, zapewnić sobie komfort psychiczny no i zapewne najważniejsze, umiejętnie posterować dziennikarzami, by zbyt wiele nie widzieli, nie słyszeli. Stąd mamy dzień bez polityków i tego się trzymamy.

2. Ustawa o Oświacie już przegłosowana, reforma edukacji jak widmo wkracza do szkół, ale opór przeciwników nie ustaje. W Zielonej Górze Forum Rad Rodziców zorganizowało spotkanie, na którym podęto decyzję o jednodniowym strajku. W styczniu dzieci w określonym wcześniej dniu nie pójdą do szkoły. Pomysł świetny i wart nagłośnienia. A może taki ogólnopolski strajk jednodniowy?

3. Generałowie mają dosyć „idiotycznych” zmian w wojsku. Obecny szef neguje wszystko,co było i wprowadza własne porządki. Można byłoby to jeszcze zrozumieć, gdyby był specjalistą, zawodowcem w dziedzinie wojskowości, ale to chłopiec, który bawił się drewnianymi żołnierzykami w dzieciństwie i to całą jego wiedza, jego praktyka. Generał Mirosław Różański, jeden z najważniejszych dowódców wojskowych, mówi STOP i odchodzi z wojska. Jeśli pójdą za nim inni to zostaną nam miernotki, wojskowi bez doświadczenia, umiejętności i nieźle na tym wyjdziemy. Silna armia okaże się armią „tekturową”, której jedyną siłą będzie oddanie pisowskiej ideologii.

4. Ja już nawet nie zastanawiam się, kto u nas zwariował. Ja to już wiem. Do grona tych „myślących inaczej” dorzucamy MSWiA, którego pomysł jest w stanie zaburzyć równowagę psychiczną każdego. W ramach prac nad obowiązkiem meldunkowym, ministerstwo chce wprowadzić zapisy, który nakładałby na obywateli obowiązek informowania państwa o „okresie trwania ciąży, wielorakości i miejscu porodu oraz rodzaju porodu”. Czyżby to kolejny krok ku zwiększonej kontroli państwa nad życiem poczętym?

5. Właśnie Ministerstwo Energetyki zakończyło pracę nad ograniczeniem dopływu niesortowanego węgla z Rosji. Jest to dziedzina zupełnie mi nie znana, więc poproszę mądrzejszych ode mnie o ewentualne wyprostowanie mego mylnego myślenia. W moim małym rozumku bowiem zalęgło się podejrzenie, że chodzi tutaj o nasz polski węgiel. Ten, który jest znacznie droższy, ale przecież trzeba ratować polskie kopalnie, miejsca pracy górników, więc pozbędziemy się tego tańszego, bo tak nam patriotyzm i interes narodowy nakazuje. Jeśli myślę dobrze, to znaczy, ze odbiorcy będą więcej płacili za węgiel, a co za tym idzie, czekają nas niezłe podwyżki wszystkiego, co na energetyce oparte. Mylę się?

*
Hi, a może warto przedłużyć strajk mediów i dać sobie wolne z informacjami z Sejmu do stycznia? Czy biedni parlamentarzyści, którzy udają, że nie kochają, a jednak uwielbiają blask fleszy forowanie siebie w mediach, by to przeżyli? Ciekawe, ilu z nich popadłoby w depresję, ilu z nich miałoby poczucie odrzucenia? Do jutra.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21124814,dzienbezpolitykow-gazeta-pl-dolacza-do-protestu-przeciwko.html#MT
2. http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,90220,21126829,jeden-dzien-strajku-rodzicow-zielonogorskich-gimnazjalistow.html
3. http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1687212,1,odchodzi-jeden-z-najwazniejszych-dowodcow-wojska.read
4. https://www.wprost.pl/kraj/10035058/MSWiA-chce-by-panstwo-zbieralo-dane-o-przebiegu-ciazy-i-rodzaju-porodu.html
5. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/import-wegla-z-rosji,201,0,2219977.html

1 komentarz:

Tommy pisze...

Pani Tamaro! Wspaniala inicjatywa. Dzieki takim ludziom wciaz mam dobry humor i ciesze sie zdrowiem. Smiech dobrze robi na serce. Wszystkiego dobrego w walce o demokracje.