wtorek, 6 września 2016

Subiektywny przegląd prasy - 6.09.2016

Kolejny odcinek serialu pt „Na dobre i na złe” właśnie trwa. Reżyserem oczywiście prezes, a role główne obsadzone „wybitnymi” jednostkami intelektu na poziomie PiS, powalają na kolana. Zapraszam.

1. Kolejna obietnica prezesa spełniona. Sejm uchwalił obniżenie CIT dla małych firm z 19 do 15%. Zachwyceni tym wielbiciele PiSu zapewne nie zauważyli, że jednocześnie w tej samej ustawie wprowadzono sporo dochodów, które teraz będą opodatkowane, np. papiery wartościowe, przeniesienie własności akcji w spółce. Tak jak w znanej piosence „Pero, pero, bilans musi być na zero” tak i tutaj. Co się obniży to gdzie indziej się podwyższy i szafa gra.

2. Błędni rycerze trzej ruszyli wczoraj do Wielkiej Brytanii, by bronić Polaków, gnębionych i uciemiężonych. Ciekawe, bo jeszcze niedawno co niektórzy politycy PiS piali z zachwytu nad Brexitem, zastanawiali się, że może i my pójdziemy w długą. A teraz płacz, żal i zgrzytanie zębami, że Anglicy nas nie chcą. Pojechali więc, pogadali, pokazali Polonii, że stoją za nią murem, tylko, czy coś za tym idzie? Anglicy przestraszą się i dadzą naszym spokój? A może ogłoszą, że wara polskiej władzy od ich narodowców? I tutaj nie powinniśmy być zdziwieni. Jeżeli nasi chłopcy to prawdziwi patrioci. Jeśli nasi chłopcy mają prawo lać kogo popadnie. Jeśli nasi chłopcy są pupilkami prezesa i spółki, to dlaczego rząd angielski nie może hołubić swoich łysolków? Przecież oni też chcą Wielkiej Brytanii dla Brytyjczyków. Może więc, warto najpierw zrobić porządek w swoim państwie, zadbać o bezpieczeństwo każdego, a dopiero potem odgrywać jedynego sprawiedliwego?

3. Nie pomaga 500 plus. Nie pomagają obietnice, że za niebawem będzie się żyło w Polsce jak w raju. Polacy emigrują, mając w nosie nowa władzę. Jak widać, zaufanie do prezesa jest na tak niskim poziomie, że wolą dać nogę niż tutaj siedzieć i czekać na nie wiadomo co. Morawiecki dwoi się i troi, ale nic z tego nie wychodzi. Jedno jest pewne. Kwiat młodzieży polskiej nigdzie się nie ruszy, bo gdzie im będzie lepiej niż w Polsce?

4. Prezes nie krył wzruszenia po obejrzeniu wybitnego dzieła kinematografii polskiej pt Smoleńsk. Prawda, cała prawda, najprawdziwsza prawda. Wreszcie jest zamach, wreszcie są rosyjskie potworki i Polacy zdrajcy, czyli wszystko tak jak powinno być. Teraz tylko puścić do kin szkoły i przedszkola, rozpowszechnić filmidełko w świecie i czekać na Oskara. Tak sobie myślę, że warto rozwiązać komisję Macierewicza. Po co płacić szaleńcom pseudoprawdy, jeśli zamach stał się już narodowym dogmatem? I tylko mała uwaga, pani Marto czas oddać kasę.

5. Wreszcie wiadomo, co leży u podstaw „reformy” oświaty. Już się nie mówi o lepszej przyszłości dla dzieciaczków, o wyrównywaniu szans, o podniesieniu poziomu edukacji. Szydło wyszło z worka i głosem pani premier oznajmiło, że Polski nie stać na utrzymanie gimnazjów. Nauczycieli się wywali, dzieci wepchnie do systemu zmianowego, ale za to będzie kasa dla górników, na 500 plus i jeszcze coś tam. Ku chwale Ojczyzny.

*
Polityka nam się rozjeżdża na wszystkie strony jak stara ciuchcia, co to tylko sapie, dyszy, jedzie 15 km na godzinę, ale udaje że jest jak Pendolino. Może lepiej na razie nie zastanawiać się nad stacją końcową? Do jutra.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://next.gazeta.pl/next/7,151245,20650156,fiskalny-hokus-pokus-sejm-wlasnie-podatki-obnizyl-i-podniosl.html#MT
2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Nasz-rzad-petentem-na-Wyspach,wid,18494242,wiadomosc.html?ticaid=117ae5
3. http://wyborcza.biz/biznes/1,147666,20648349,emigrujacych-z-polski-wciaz-przybywa-w-sumie-za-granica-jest.html
4. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jaroslaw-kaczynski-o-filmie-smolensk-ten-film-mowi-prawde/7y93wp7
5. http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/973436,men-ostrzega-pieniadze-gimnazja-szkola-edukacja.html


Brak komentarzy: