środa, 21 września 2016

Idziemy na marsz. Nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni.


„Chodźcie z nami...” - często skandujemy te słowa do obojętnych przechodniów.
Dlaczego maszerujemy, dlaczego to ważne? Ważne, bo tylko tłum robi wrażenie na rządzących. Obawiają się go i nie rozumieją. Pojękiwania opozycji, wizyty KE, pełne oburzenia posty czy nagłówki w prasie są niczym w porównaniu z siłą tłumu . Każdy w tym tłumie jest ważny, ważny tak samo, niezależnie, czy na hasło ”Trybunał Konstytucyjny” ruszył z kanapy już 3 grudnia, czy dopiero teraz zamierza pokazać swój sprzeciw.

Nie maszerujemy również dla KOD, dla żadnej z partii, ani dla poklasku, maszerujemy dla nas i dla przyszłości naszych dzieci. Nie warto być teraz biernym i cynicznym. Miast tracić czas na ból żołądka przy porannej prasie, zatrzaskiwanie drzwi przed światem zewnętrznym i udawanie, że go nie ma, dołączajcie do nas, by zmieniać frustracje w pozytywną energię. Dajcie nam, maszerującym od miesięcy, ale również sobie siłę na to, co przyniesie jutro.

To nie jest trudne…
Pierwszy krok przeciw niszczeniu państwa prawa, drugi przeciw ustawie o mediach, trzeci przeciw ustawie rolnej, kolejny przeciw ustawie antyterrorystycznej, przeciw agresji, nietolerancji, ksenofobii, przeciw likwidacji gimnazjów, przeciw ustawie o lasach, przeciw niszczeniu Puszczy, przeciwko nowemu prawu łowieckiemu, przeciwko ograniczaniu praw kobiet, przeciw niszczeniu wizerunku Polski za granicą, przeciwko kłamstwu i dzieleniu Polaków…

Starczy kroków spod Trybunału, aż po Plac Piłsudskiego.
Przyjdźcie, wytupiemy nasz sprzeciw wspólnie.
24.09 – ruszamy o 15.00.

ZaKODowany Wawer

Brak komentarzy: