piątek, 16 września 2016

Subiektywny przegląd prasy - 16.09.2016


Opary mgły smoleńskiej, która od wczoraj unosi się nad Polską, spowodowała u mnie niezłą głupawkę. Chyba sama utworzę jednoosobową komisję i dojdę do właściwych wniosków, z którymi chętnie się z Wami podzielę. W końcu, dziecięciem będąc, uwielbiałam rysować samolociki, więc się nadaję. No nic, Smoleńsk Smoleńskiem, a newsy czekają. Zapraszam.

1. Podkomisja smoleńska ma nowego „eksperta. Obok specjalisty od betonu, miłośnika modeli samolotów, znawcy sieci komputerowych, eksperta od helikopterów, wykorzystywanych w rolnictwie, pojawił się niejaki pan Frank Taylor. Teoretyk, który nie jeden już raz skompromitował się sowimi teoriami spiskowymi. Facet dołączył do szacownego grona, więc jest szansa, że kolejna konferencja nie będzie już grą słowną, ale może wreszcie pojawią się jakieś konkretne dowody zbrodni. Czekam na tę chwilę z utęsknieniem.

2. Naród przebudził się na chwilkę i nagle dostrzegł, co PiS wyprawia, rozdając stanowiska w spółkach Skarbu Państwa na prawo i lewo. Gdyby jeszcze partia ta kierowała się kompetencjami, profesjonalizmem, ale tak, w oparciu tylko o pokrewieństwo rodzinne, koneksje towarzyskie, przyjaźnie? Lekko więc w narodzie zabuczało, natychmiast więc został znaleziony winny. Okazał się nim minister skarbu Dawid Jackiewicz. Prezes zagrzmiał, zagroził, Jackiewicz wyleciał i wszystko znowu jest cacy. Poza jednym, tylko głupiec uwierzy, że prezesik nie miał pojęcia, kogo foruje jego partia. Jak zwykle, on chce dobrze, a to inni winni.

3. Wczoraj odbyły się uroczystości w Warszawie Praga – Południe, związane z rocznicą walk o Grochów w 1939 roku. Mimo protestów burmistrza i wiceburmistrza dzielnicy nie obyło się bez apelu smoleńskiego. Przed częścią oficjalną jedna z urzędniczek poinformowała zebranych, że apel będzie wygłoszony wbrew stanowisku zarządu, a pani wiceprzewodnicząca tak się wkurzyła, że w ramach protestu usiadła sobie ostentacyjnie podczas odczytywania tego apelu i tak sobie go przesiedziała. Władze dzielnicy już teraz zapowiadają, ze mowy nie ma, by podczas uroczystości związanych z rocznicą powstania listopadowego dopuścić do głosu kogokolwiek, komu zechce się znowu machać ludziom listą smoleńską przed oczami. Ojjj, będzie się działo.

4. Licho wie, czy to plotka czy też prawda, ale jakże miła dla mnie ta informacja. Karolina Lewicka, kolejna osoba z listy wrogów PiS, podsłuchała w Krynicy Orbana, przyjaciela naszego prezesa. Ponoć w towarzyskiej rozmowie z jednym z zachodnich dyplomatów powiedział, że spędził upojne chwile z szaleńcem, którego powinno się skierować do zakładu psychiatrycznego. Ten szaleniec to oczywiście prezes. Jakiż to miód na moje serce.

5. Ziobro jest zwarty i gotowy. Czeka tylko aż profesor Rzepliński przestanie być przewodniczącym TK i natychmiast wprowadza w życie swój pakiet zmian dotyczących sędziów i sądownictwa. Będzie ostra dyscyplinarka, weryfikacja, usuwanie sędziów tzw „niegodnych” czyli wszystko zgodne z zioberkowym pojmowaniem prawa i sprawiedliwości. Zapewne za swoje dokonania dostanie on buziaka od prezesa, błogosławieństwo Rydzyka, a może w przyszłości stołek prezydenta? W końcu nie wypada, by wciąż byłten sam strażnik długopisu, prawda?

6. Do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze sporo czasu, ale przygotowania idą już na całego. Jest szansa, ze nie zobaczymy transmisji z tego wydarzenia w telewizji reżimowej, albo, jeśli nawet, to w bardzo okrojonej wersji. I słusznie, w końcu ileż można promować takie badziewie jak Orkiestra i Owsiaka. Może więc reżimówka zorganizuje sobie całodzienne transmisje z mszy wszelakich, marszów ONR i wywiadów z kibolami patriotami. W końcu to ważniejsze dla podtrzymania ducha w narodzie, prawda?

*
No i jak samopoczucie? Stare przysłowie mówi, że nigdy nie jest tak źle, by nie mogło być gorzej. A my powiedzmy sobie, że głupotą, butą, arogancją nas nie wezmą. Jesteśmy jak trylogia Sienkiewicza, istniejemy i działamy „ku pokrzepieniu serc”. Mamy jeszcze mnóstwo stron do zapisania, więc szable w dłoń i hajda na koń. Do poniedziałku.

Tamara Olszewska
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75968,20700875,smolensk-odgrzewana-bomba-ekspert-macierewicza-juz-raz-blysnal.html
2. http://www.newsweek.pl/opinie/dawid-jackiewicz-dymisja-ministra-skarbu-panstwa,artykuly,397066,1.html
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20700141,wladze-warszawskiej-pragi-pld-zbojkotowaly-apel-smolenski.html#MTstream
4. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/znana-dziennikarka-plotkuje-o-kaczynskim-orban-mowi-o-nim-szaleniec/pftm1kc
5. http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/974895,ziobro-tk-rzeplinski-reformy.html
6. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20700807,final-wosp-bez-telewizji-rzecznik-orkiestry-odpowiada.html#Czolka3Img

Brak komentarzy: