poniedziałek, 19 września 2016

Subiektywny przegląd prasy - 19.09.2016

Hipokryzja nade wszystko – to hasło dzisiejszego dnia. Kapie ona z newsów jak tłusta oliwa, od której tylko roztrój żołądka nam grozi. Zapraszam na prasówkę,

1. Ciekawa historia wydarzyła się w Tarnobrzegu. Najpierw na liście projektów do budżetu obywatelskiego pojawił się pomnik Lecha Kaczyńskiego. Piękny, wysoki na 8 metrów. Zaopiniowany został pozytywnie, ale ktoś wpadł na pomysł, by sprawdzić pomysłodawcę. I okazało się, że to postać fikcyjna. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie autor pomysłu podział się? W tej sytuacji wniosek spadł z listy i mieszkańcy mogą odsapnąć. 8 metrowe dzieło jeszcze chwilowo nie będzie ich straszyć.

2. Duda twórczo wykorzystuje swój pobyt w USA. Spotkał się z Polonią i odsłonił Pomnik Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu Doylestown. Jakże pięknie zabrzmiały jego słowa „Polska odzyskuje godność, bo nie ma godności państwo, która nie czci swoich bohaterów". Padam z zachwytu i prawdy, jak z nich się sączy ściekiem kanalizacyjnym. Facet nie zdaje sobie sprawy, że w takim razie wpasował się idealnie w odbieranie Polsce godności? Czczenie bohaterów ostatnimi czasy woła o pomstę do nieba. Pojawiają się jacyś nowi, znikają ci znani, a ten gada o godności????Ależ to niewielki rozumek u niego.

3. Już lada moment, już lada chwila zbierze się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Służbowe auto, pensja ok 13 tys zł i spokój przez 6 lat, żyć nie umierać. Członkiem KRRiT został ostatnio niedoszły teść Dudy, co wydaje się największym osiągnięciem tego pana. Nagroda za to, że jego syn wytrzymał z córką prezydenta jakiś czas? Obok niego w radzie zasiadają kolejne wybitne jednostki, z Radia Maryja i PiS. A niby Duda taki ponad podziałami, sprawiedliwy, uczciwy, otwarty na obywateli różnej maści i poglądów. Koń by się uśmiał i tyle.

4. Blady strach padł na szefów spółek Skarbu Państwa. Najpierw załapali się na rozdawnictwo posad, a teraz prezes grozi kontrolą. Mało tego, Kamiński ma przeprowadzić spektakularną akcję CBA, która wykryje wszelkie nieprawidłowości przy obsadzie stołków i winni zostaną ukarani. Dla mnie to wszystko pic na wodę. Akurat prezes nie wiedział, co się wyczynia? Wiedział, ale teraz musi pokazać swojemu narodowi, jaki jest uczciwy, bo trochę zbyt głośno się o tym zrobiło. Udaje więc nieświadomego i pokazuje, jak on walczy o prawdę i sprawiedliwość. Jego wyznawcy dadzą się na to nabrać, ale całą reszta już nie. Za chwilę kolejni kolesie trafią na stołki i znowu będzie dobrze.

5. Podatek handlowy, który miał dać najwięcej kasy na opłacenie 500 plus okazuje się niezgodny z zasadami UE. To dyskryminacja pewnej grupy firm, a tak się nie godzi. PiS będzie więc musiał zastanowić się, jak ten problem rozwiązać, bo za zignorowanie decyzji w tej sprawie, grozi Polsce Trybunał Sprawiedliwości. No i jest problem. Kolejne pieniądze ratujące rozdawnictwo dla rodzin mogą ulecieć w siną dal. Co zrobi PiS? Co wymyśli, by jakieś źródełko finansowe znaleźć? Do czyjej kieszeni tym razem sięgnie? Zapewne niebawem się dowiemy.

*
Dość mało ciekawa ta bajka, w jakiej ostatnio żyjemy. Pociesza mnie jednak fakt, że jak to w bajce, czarne charaktery zawsze przegrywają, a potem następuje piękny i radosny happy end. To ja poczekam. Do jutra.

Tamara Olszewska
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,20709437,pomnik-l-kaczynskiego-pis-juz-chcial-namawiac-do-glosowania.html
2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Duda-w-USA-czczac-Zolnierzy-Wykletych-Polska-odzyskuje-godnosc,wid,18509540,wiadomosc.html?ticaid=117c1a
3. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prezydent-duda-corki-nie-dal-ale-fuche-tak/46kb5mk
4. http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,20711954,kaminski-szykuje-sie-do-uderzenia-plotke-o-tym-ze-zostanie.html#BoxNewsLink
5. http://www.newsweek.pl/biznes/podatek-handlowy-pis-w-polsce-pod-lupa-komisji-europejskiej,artykuly,397323,1.html

Brak komentarzy: