wtorek, 20 września 2016

Subiektywny przegląd prasy - 20.09.2016

Życie w kraju, w którym władzę sprawuje rząd specjalnej troski, nie jest łatwe. Trzeba nieźle nakombinować, by zachować rozum i normalność własną. Tak więc, uśmiech na twarz, odporność na stresy w rękę i zapraszam na prasówkę.

1. KE podważył nasz podatek handlowy, jako niezgodny z zasadami UE. Wydaje się więc, że wszystko jest jasne. Pisowska władza musi przyjąć tę opinię z pokorą i podporządkować się prawu unijnemu. No właśnie, normalny rząd tak by się zachował, ale my mamy władzę „myślącą inaczej”. To oczywiście atak na suwerenność Polski, działania na rzecz lobbystów, stąd pomysł, by zaskarżyć decyzję KE do Trybunału w Luksemburgu. To, że Węgry się kilkakrotnie złamały, nie oznacza, że my, dumni Polacy, ulegniemy naciskom UE. W końcu z czegoś trzeba płacić te nieszczęsne 500 plus.

2. Co trzeba zrobić, by załapać się na świetną posadę, dającą równie świetną kasę? Trzeba być młodym z wieloletnim stażem, trzeba być patriotą, trzeba marzyć o pracy w polskiej firmie, trzeba mieć odpowiednie koneksje rodzinne, towarzyskie lub partyjne. Wszystkie te warunki spełnia syn europosła Czarneckiego, nie dziwota więc, że załapał się do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. A prezes „udaje głupa” i próbuje wmówić swemu narodowi, że nie miał o niczym zielonego pojęcia.

3. Najpierw były wybory. Wygrała jedyna sprawiedliwa partia i zaczęło się szaleństwo. Wszędzie, gdzie tylko się dało, wywalano ludzi i zastępowano ich swoimi „ekspertami”. Euforia i dziki instynkt przetrwania ogarnął pisowców jak amok z piekła rodem. Mijają miesiące i nagle…. Prezes się odezwał. Facet, bez zgody którego, nawet do toalety nikt się nie zapuści, robi nagle wielkie oczy i udaje niebotyczne zdziwienie, że jakiś nepotyzm się szerzy. Od razu żąda wejścia CBA do spółek Skarbu Państwa i zapowiada wielkie rozliczenie za błędy i wypaczenia. Może jeszcze sam siebie zapuszkuje? Ktoś tutaj zwariował i to nie jestem ja.

4. Posłowie PiS są mistrzami teorii spiskowych i wciskania Polakom kitu o grożącym nam zagrożeniu. No i taki jeden właśnie postanowił bronić Śląska przed mniejszością niemiecką i zwolennikami autonomii. Jego pierś okazała się zbyt wątła, więc padło na nieistniejącą jeszcze Obronę Terytorialną. Jakaż to radość dla mnie. Huraaaa!!! KOD Kodem, ale mamy i kolejnych wrogów wewnętrznych. Pewnie niedługo dołączą do Ślązaków Kaszubi, Warmiacy i Mazurzy, a może i Górale, Wielkopolanie, Pomorzanie. Jak widać pisowska wielkość nie jest mierzona intelektem, ale wybujałą, chorobliwą fantazją. Panie Waldemarze Andzel, kocham pana, po prostu.

5. Ministerka Zalewska rozsyła uśmiechy na prawo i lewo, wmawiając nam, jakie to szczęście dla polskiej edukacji, że to ona właśnie rządzi, ona wymyśliła super edukację polską, ona zmieni, rozwali, dowali. Sama siebie postawiła na piedestale jedynej deski ratunku dla oświaty, tylko szkoda, że za tym euforycznym stanem biegnie kłamstewko za kłamstewkiem. Zmiany ministerki mogą kosztować samorządy nawet z miliard zł, ale o tym ciiiiiii. To przecież taki drobiazg, o którym nie warto nawet wspominać.

*
Ciemność widzę, ciemność. Do jutra.

Tamara Olszewska
Źródło informacji
1. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek-handlowy-szalamacha-ke,251,0,2157563.html
2. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/bartosz-czarnecki-tez-dostal-prace-w-mon/8czbj47
3. http://wyborcza.biz/biznes/1,147752,20717996,premier-wezwala-ministrow-ktorym-podlegaja-spolki-skarbu-panstwa.html
4. http://www.newsweek.pl/polska/posel-pis-chce-wyslac-wojsko-na-slask-przeciwko-autonomii,artykuly,397370,1.html
5. http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/977350,reforma-oswiaty-pis-gminazja-samorzad-koszty.html


Brak komentarzy: