środa, 21 września 2016

Nacjonaliści podszywają się pod symbole narodowe i religijne

(Fałszywy profil na Facebooku)
Nacjonaliści dla propagowania swoich ksenofobicznych i rasistowskich idei przebierają się w różne szaty. Udają patriotów i wykorzystują symbole narodowe. Podszywają się pod chrześcijan, udają księży katolickich, zakładają fałszywe profile na Facebooku. Chcą chyba dotrzeć do słabo wykształconych ludzi i ich otumanić swoimi toksycznymi hasłami. Do faszystowskich symboli doklejają chrześcijański krzyż.

Politycy nacjonalistycznych partii biorą karabiny do ręki i fotografują się niby chrześcijanie. Ich działania nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem co wyraźnie w swoich wypowiedziach zaznaczył zarówno papież jak i polscy biskupi z prymasem na czele. Nie dajmy się oszukać wilkowi w owczej skórze.W ślad za nacjonalistycznymi (faszystowskimi) politykami głupawe zdjęcia robią zwykli ludzie, angażując w to dzieci. Otumanienie skrajne.


No własnie, czym to się różni od ekstremistów islamskich (lub podszywających się pod islam)?To nie są wartości chrześcijańskie, to zwykłe oszustwo.  Dla przypomnienia niżej stanowisko Kościoła:


Nie dajmy się otumanić nacjonalistom, przebierającym się w szaty narodowe czy religijne !

Roch Protazy

Brak komentarzy: