wtorek, 13 września 2016

Subiektywny przegląd prasy - 13.09.2016

W pisowskiej Polsce, pełnej wariactwa, absurdu i hipokryzji trudno pozostać normalnym. Mnie się jeszcze udaje, a Wam? Zapraszam na prasówkę.


1. Wielbicielom PIS i Dudy pewnie skrzydła u ramion rosną, bo prezydencki projekt ustawy emerytalnej lada moment opuści komisję sejmową. Mogą teraz powiedzieć niedowiarkom, że jednak władza dotrzymuje obietnic, że warto było głosować na tak rzetelną ekipę. Jest jednak małe ale. Może być tak, ze rolnicy nie będą mogli przejść na wcześniejszą emeryturę, choć było im to przyrzeczone. Może być tak, ze nie będzie dodatkowego kryterium w postaci stażu, o co niby ostro walczy Solidarność. Może być tak, że, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, PiS utrudni mocno łączenie emerytury z dodatkową pracą. Nadal wyznawcy PiSu będą radośni i szczęśliwi?

2. Śmierć bliskiej osoby to zawsze tragedia. Nie dziwi mnie więc, że bracia Ziobro chcieli sprawdzić, czy nie doszło do jakiejś pomyłki, zaniechania, co spowodowało zgon ojca. No i zaczęła się niezła jazda. Wykonano w sumie 7 ekspertyz, które zaprzeczyły podejrzeniom rodziny. Sprawa przeszła przez ręce trzech prokuratorów, którzy rezygnowali, bo nie mogli sobie poradzić z naciskami. Ostatecznie trafiła do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie biedny prokurator to się zwalniał, to do sprawy wracał. Ostra nerwówka. Jednak teraz nastąpił ciąg dalszy, taki iście w zioberkowym stylu. W godzinach porannych śledczy weszli do kilkunastu mieszkań i gabinetów biegłych, by znaleźć dowody na poświadczenie nieprawdy i wyłudzenie dużych pieniędzy za ekspertyzy. Zapewne niedługo Ziobro ogłosi, że już nikt nigdy przez tych panów skrzywdzonych nie będzie. Wraca stare…

3. Prezes ma świadomość mijającego czasu, więc przygotowuje zastępcę, który przejmie schedę po nim. Trzeba przyznać, trafił jak kulą w płot. Wybrał buca, zarozumialca, aroganta, człowieka o zabetonowanym umyśle. Kim jest to Cudo? Joachim Brudziński, najwierniejszy z wiernych, lizusek nr 1, prawdziwy patriota i katolik. Brawo.

4. W pogoni za rozumem wyraźnie nie nadąża Wspólnota wiernych przy kościele św. Andrzeja Boboli w Łomży. Właśnie rozpoczęli akcję Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, na którą już szykuje się ostro Rosja i Niemcy. Będą się więc modlić, błagać św. Patrona o pomoc i zapewne o dowalenie naszym wrogom. Inicjatywa fantastyczna, ale byłaby bardziej skuteczna, gdyby rozłożyli się krzyżem pod Kremlem i Reichstagiem, by tam w spokoju oczekiwać na wkroczenie Boboli i powstrzymanie agresorów. Ktoś tu chyba zwariował i nie wydaje mi się, bym to była ja.

5. Ofiary katastrofy smoleńskiej będą ekshumowane. Tak zdecydowała prokuratura, by uwiarygodnić wreszcie brednie Macierewicza. A może uda się przy okazji znaleźć dowód na kolejną pomyłkę ciał? Ależ to byłaby frajda. Mogę tylko współczuć rodzinom, którzy mają już dosyć zabawy ich bliskimi. Jednak cóż, pisowscy nekrofile nie odpuszczą.

6. Donald Tusk spotkał się z Beatą Szydło. Rozmawiali o zmianach traktatowych w Europie, o których tak marzy PiS. Tusk usiłował przekonać Szydło, że to do niczego dobrego dla Polski nie doprowadzi, ale pisowska premier nabrała wody w usta? Prezes zapomniał podesłać jej ściągę? Jedyne co wydukała z siebie, to stwierdzenie, że najprawdopodobniej w tej sprawie wspólne stanowisko zajmie Grupa Wyszehradzka. Już to widzę, bo przecież to coraz bardziej sztuczny twór, z Czechami i Słowacją na wylocie. Kolejny przejaw zaklinania rzeczywistości? Trzeba przyznać, że w tym względzie prezes i spółka są mistrzami.

*
Jarosław K. podsumowuje swoje rządy - Zapowiedziałem CBŚ. Jest CBŚ. Zapowiedziałem CBA. Jest CBA. Zapowiadam: CDN... I tym „optymistycznym” akcentem daję Wam wolne i do jutra.

Tamara Olszewska
Źródło informacji
1. http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/975341,emerytury-dudy-obnizenie-wieku-emerytalnego-bez-stazu.html
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5124982.html
http://www.newsweek.pl/polska/ziobro-przeprosil-dr-garlickiego,51462,1,1.html
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Jaroslaw-Kaczynski-wskazal-nastepce-On-jest-numerem-dwa-reszte-na-razie-pogoniono,wid,18502654,wiadomosc.html?ticaid=117b8d&_ticrsn=5
4.http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20681264,przygotowania-do-wojny-z-niemcami-i-rosja-co-piatek-w-lomzy.html#MTstream
5. http://www.newsweek.pl/polska/ekshumacje-ofiar-katastrofy-smolenskiej-decyzja-prokuratury,artykuly,396946,1.html
6. http://wyborcza.pl/1,75398,20685283,tusk-po-spotkaniu-z-szydlo-zmiany-traktatowe-w-europie-wcale.html

Brak komentarzy: