sobota, 10 września 2016

Pogoda dla KOD-u


Sobotnie przedpołudnie. Na Starym Rynku
w Łomży sporo ludzi, wszak odbywa się Łomżyński Jarmark Rozmaitości. A między stoiskiem z miodem i artystką promującą swoje obrazy stanął namiot KOD-u .

Atmosfera bardzo sympatyczna. "Obywatel" rozszedł się w pierwszej godzinie funkcjonowania punktu. Przeprowadziliśmy wiele dobrych rozmów o aktualnej sytuacji
w kraju, o potrzebie upominania się
o demokrację i sprzeciwiania się narastającej mowie nienawiści.

Łomżyniacy chętnie przyjmowali zaproszenie na debatę o edukacji. Już dziś zebraliśmy wiele podpisów pod protestem przeciw chaosowi w szkołach. Rozdaliśmy sporo ulotek Zaproponowaliśmy "Karty życia", które cieszyły się znacznym zainteresowaniem, szczególnie starszych osób.Nasi rozmówcy byli zainteresowaniu działaniami zarówno lokalnej grupy koderów, jak i losami całego KOD-u  Z radością powitaliśmy nowych kandydatów na członków Stowarzyszenia, którzy podpisali deklaracje członkowskie.
Bardzo nam miło było gościć koordynatorkę regionu podlaskiego KOD i zaprzyjaźnioną koderkę z Mrągowa.
Trzygodzinne spotkanie z mieszkańcami Łomży minęło w przyjaznym, serdecznym nastroju. A wrześniowe słońce świeciło pięknie i dodawało wszystkim otuchy. Bo to tak już jest, kiedy KOD wychodzi do ludzi, nawet natura się cieszy.
Pogoda dla KOD-u trwa.

Radosława Górska

Brak komentarzy: