wtorek, 27 września 2016

Subiektywny przegląd prasy - 27.09.2016

Wczoraj narzekałam, że tak nudno, że pisowcy coś ospali po szaleństwach w Jachrance. Dzisiaj jednak zmieniam zdanie. Wszystko wróciło do normy. Zapraszam :)

1. Gdyby kogoś to interesowało, informuję uprzejmie, że bożyszcze chłopców narodowców, niejaki pan Międlar, nie będzie sądzony za mowę nienawiści. Prokuratura w Białymstoku umorzyła śledztwo przeciwko nacjonaliście w sutannie, bo przecież on był grzeczny i miły. On tylko cytował coś tam i tyle. Przecież za cytaty nikogo karać nie można, prawda? Niesamowite, sama słyszałam, co ten facet wygaduje na mszy z okazji jubileuszu ONR i jestem teraz w szoku. Tym prokuratorom to się nieźle w główkach pomieszało, a może po prostu boją się łysolków lub Ziobry i stąd taka decyzja? Prezes załatwił nam rządy bezprawia i niesprawiedliwości i nie mamy wyjścia. Musimy to przetrwać

2. Macierewicz funduje sobie za nasze pieniądze bojówki partyjne. Co ciekawe, nie ma żadnych przepisów, regulujących powstanie i działanie Obrony Terytorialnej, nie ma zagwarantowanych na to pieniędzy w budżecie, ale jest już Dowództwo i jest też wiadomo, ze bojówki będą podlegały bezpośrednio Macierewiczowi. Czyli mamy dowódcę, mamy szefa tylko OT jest wciąż w sferze widma. Nikt nie widział, nikt nie słyszał, ale już jest. Nie łapię intelektu ministra MON i chyba też nie bardzo mam ochotę łapać.

3. Hanna Gronkiewicz Walz zwróciła się z prośba do Błaszczaka, o podjęcie wspólnych działań, których celem walka z przestępstwami na tle nienawiści. Pani prezydent trafiła jak kulą w płot. Prosić o pomoc tego, który wini muzułmańskich imigrantów za bicie Polaków w Wielkiej Brytanii? Tego, który uważa, że w Polsce jest ok, a przypadki ataku na ludzi o ciemniejszej karnacji czy mówiących innym językiem to działania sporadyczne, nie warte uwagi? Niech nie dziwi więc nikogo odpowiedź Błaszczaka, który uznał, ze pismo pani prezydent ma tylko jeden cel. Szkalowanie Polski. Błaszczak, jedno trzeba tobie przyznać. Z intelektem zupełnie ci nie po drodze.

4. Mistrz krętactwa, pan Macierewicz, rozgrzał ostatnio opinię publiczną wieścią, jakoby jego podkomisja specjalnej troski została zaproszona przez MAK i poproszona o udostępnienie rewelacyjnych materiałów, które rzucą nowe światło na zbrodnię smoleńską. Przez kilka dni chodził sobie w aureoli sławy, ale w końcu prawda wyszła na jaw. To nie MAK zapraszał, tylko nasi się wprosili. To nie MAK prosi łaskawie o materiały, ale rosyjski MZS żąda natychmiastowego ujawnienia ich społeczności międzynarodowej w celu uniknięcia jakiś debilnych insynuacji. A to mi wielki sukces Macierewicza i jego smoleńskich ekspertów. Gratuluję.

5. Zalewska chce kupić przychylność nauczycieli, więc zaproponowała podwyżkę. Jej wysokość jest wprost niebagatelna, bo aż od 35 – 63 zł. Ona naprawdę uważa, ze za taką kasę nauczyciele pójdą jak w dym za jej edukacyjną demolką? Tym razem nawet Solidarności nauczycielskiej puściły nerwy i zapowiada ona walkę o sensowne podwyżki. Przeglądając newsy ostatnich dni, widzę sporą grupę nauczycieli, którym wcale nie trzeba nic dopłacać, bo już zaprzedali się prezesowi i spółce, ale pozostałym współczuję. Nauczać w takich czasach to gorsze niż misja samobójcza.

6. Chciałam jeszcze co nieco napisać o luce prawnej w ustawie kominowej, która pozwala PiSowi obsadzać swoich na więcej niż jednym stołeczku. Chciałam o kolejnych przykładach nepotyzmu, ale jednak nie. Odpuszczam już, bo wolę dotrwać do późnej starości w miarę zdrowa psychicznie. Jeśli jednak ktoś czuje, że jest w stanie nadal się bawić w masochistę, to proszę. Link do Newsweeka poniżej.

*
Wiem jedno. Szpital psychiatryczny z „Lotu nad kukułczym gniazdem” to pikuś w porównaniu z obecną polską rzeczywistością. Do jutra :)
Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,20752110,kazanie-ks-miedlara-do-onr-prokuratura-nie-dopatrzyla-sie.html#Czolka3Img
2. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/macierewicz-zbudowal-wojsko-partyjne/l1vd0hx
3. http://wyborcza.pl/7,75398,20752395,gronkiewicz-waltz-prosi-blaszczaka-o-pomoc-w-walce-z-przestepstwami.html
4. https://www.wprost.pl/kraj/10024819/Tatiana-Anodina-spotka-sie-z-szefem-podkomisji-smolenskiej.html
5. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zarobki-nauczycieli-podwyzki-znp-pis,34,0,2159906.html
6. http://www.newsweek.pl/polska/pis-obsadza-swoich-w-kilku-spolkach-skarbu-panstwa-omijajac-ustawe-kominowa,artykuly,397745,1.html?src=HP_Right_List_latest
http://www.newsweek.pl/polska/-dobra-zmiana-w-grupie-pzu-zona-ryszarda-czarneckiego-i-tata-piotra-nisztora,artykuly,397693,1.html?src=HP_Left_Section_2

Brak komentarzy: