poniedziałek, 26 września 2016

Subiektywny pregląd prasy - 26.09.2016

Biedni politycy PiSu. Po spotkaniu w Jachrance wykończeni. Ostre słowa prezesa, fatalne jedzenie, mało piwa do kolacji. I jak tu żyć? Jak tu cieszyć się władzą? Skrzydełka im coś opadły, co widać w dzisiejszych newsach. Zero jazdy, ataków ostrych, agresji. Zapraszam.

1. Po co jakieś tam konferencje prasowe, po co komunikaty w mediach. Wystarczy założyć sobie konto na Twitterze i stąd informować Polskę, co i jak. Tak właśnie czyni Szydło. To, co najważniejsze dla Polaków wrzuca w formie postu i z głowy. Nie musi odpowiadać na pytania dziennikarzy, nie musi się specjalnie ubrać, podmalować i ma święty spokój. Tak właśnie przekazała informację, że szykuje się gorący tydzień, bo będzie o programie Mieszkanie Plus i budżecie na 2017 rok. Umie kobieta zadbać o swój komfort psychiczny, trzeba jej to przyznać.

2. Kilka słów o sztandarowym pomyśle Macierewicza czyli Obronie Terytorialnej. Tyle się o tym mówi, że człowiek ma wrażenie, iż już ta formacja gotowa i rusza ostro z kopyta. A jednak nie do końca. Jak twierdzi Anna Siarkowska (ruch Kukiz'15) z komisji obrony narodowej wszystko to jeden, wielki blef. Nie ma żadnych przepisów regulujących, nie ma ustaleń finansowych, nie ma niczego, co określałoby prawnie pieszczoszka Macierewicza. Wychodzi jak zwykle, mnóstwo słów, za którymi jedno wielkie nic. Szczerze mówiąc, to jest nawet dobra wiadomość, prawda?

3. Który z polityków powinien pożegnać się ze stołeczkiem ministerialnym? Takie pytanie padło w sondażu IBRIS dla Rzeczpospolitej. Niespodzianką na pewno nie jest osoba lidera na liście czyli Macierewicz. Aż 43% respondentów wskazało właśnie na niego. Kolejne miejsca zajmują Ziobro (24%) i słynna ostatnimi czasy Zalewska (17%). Myślicie, że Szydło weźmie te wyniki pod uwagę? Wątpię.

4. Jak to miło usłyszeć, że nie cały Kościół stoi murem za PiS. Od czasu do czasu, przez to ogólnonarodowe wielbienie prezesa i spółki, przebijają się głosy normalnie myślących księży, co niezwykle raduje, nie tylko moje, serce. Biskup Czaja nie owija w bawełnę i jedzie równo po PiSie i zbytnim zbliżeniu z kościołem. Od słów do czynów przeszedł proboszcz parafii św. Andrzeja w Zabrzu. Nie zastanawiając się wiele wywalił z kościoła polityków PiSu, którzy wpadli tam, by przeprowadzać kolejną agitację polityczną wśród wiernych. Oby więcej takich głosów. Oby częściej i mocniej.

5. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak na celowniku kiboli Lecha. Szkalowany na każdym kroku, oczerniany, wyśmiewany. Dlaczego? No cóż, płaci za swoją uczciwość, rzetelność i przekonanie, nakazujące mu szanować prawo obywatela do własnych poglądów, do bycia sobą. Mało tego, Jego wielkim „grzechem” jest wspieranie działań KODu, udział w marszach równości i tych, których PiS stopniowo eliminuje z obszarów życia społecznego. Kibole są, jak zwykle, pełni agresji, chamstwa i pewni swoich racji. Zupełnie nie rozumieją, jak to możliwe, by w czasach, gdy PiS ich tak wielbi i szanuje, jest jakiś tam prezydent, co uprawia samowolkę i nie liczy się z ich zdaniem. Toż to woła o pomstę do nieba. Na szczęście prezydent Jaśkowiak robi swoje i tak trzymać Panie Prezydencie.

*
Dzisiaj nieco spokojniej, aż dziwnie nawet. Jednak czuję w kościach, że to cisza przed burzą. Do poczytania jutro.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. https://www.wprost.pl/kraj/10024668/Beata-Szydlo-na-Twitterze-o-rzadzie-To-bedzie-ciekawy-tydzien.html
2. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/obrona-terytorialna-macierewicza-to-wielki-blef/8jmyv16
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Polacy-nie-chca
Macierewicza,wid,18517894,wiadomosc.html?ticaid=117cc1
4. http://www.newsweek.pl/opinie/ksieza-i-pis,artykuly,397680,1.html?src=HP_Right_List_most_read
5. http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,20745866,kibole-lecha-poznan-obrazaja-na-stadionie-prezydenta-jacka-jaskowiaka.html#BoxLokPozLink

Brak komentarzy: