piątek, 8 kwietnia 2016

Tydzień pod Lupą (2.04 - 8.04. 2016)

1. „Może jestem dziwnym premierem, ale wolę prawdę” Zgaduj zgadula, kto wypowiedział te słowa? Podpowiem, bo podejrzewam, że nikt nie zgadnie. To miłościwie nam panująca szefowa rządu PiS. Ona mówi, a mi przed oczami stają obrazki jej wystąpień, po których nosek Szydło niezwykle się wydłużał. Z jednym mogę się zgodzić, to najdziwniejszy premier, jaki nam się przytrafił od 1989 roku. Niby jest, a właściwie to jej nie ma. Czekam na dalsze prawdziwe kłamstwa, które nam zaserwuje.

2. Jarosław Gowin w TVP Info podjął wątek zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. Łagodnym, stonowanym tonem stwierdził, że to nie problem rządu, bo rząd nie jest od podejmowania takich decyzji. Zapomniał dodać, ze jako minister to może nie, ale jako polityk zasiadający w Sejmie będzie głosował zgodnie ze swoim sumieniem. Ot, takie małe rozdwojenie jaźni. Oczywiście jest za zaostrzeniem prawa i powołuje się na słowa Jana Pawła II, który zwrócił się do gwałconych brutalnie kobiet serbskich, by zdecydowały się urodzić. Jak podkreślał Gowin, była to prośba, a nie nakaz. Kiedy słyszę jego „mądre” wywody, by wstrzymać emocje, by rozmawiać, dyskutować to robi mi się niedobrze. Retoryka pełna miłości, a i tak zrobią to, co będą chcieli, nawet wbrew woli większości narodu.

3. Stał się prawdziwy cud. Nagle w społeczeństwie polskim wybuchła miłość do dzieci. Rodziny przypominają sobie o swych potomkach, przebywających w domach dziecka czy rodzinach zastępczych i rozpoczynają walkę o ich odzyskanie. Czy to jakiś wirus miłości? Nie, to program 500 plus. W końcu taka kasa piechotą nie chodzi, warto wiec się poświęcić, wziąć dziecko do domu, a potem poszaleć. Stare przysłowie mówi, że Polak potrafi i jak widać, rzeczywiście, nawet pokochać za kasę.

4. Rząd stawał na rzęsach, byle tylko opóźnić, odwlec w czasie spotkanie z wiceszefem KE. Widać po ministrach i pani premier, że są już wykończeni całą tą sytuacją. Wszyscy mają do nich pretensje, czepiają się o Trybunał Konstytucyjny, a to przecież wina PO i nikogo innego. Podczas spotkania pokornie przyznają, że trzeba pójść na kompromis, trzeba problem rozwiązać, ale za plecami pokazują znak Kozakiewicza i nie zamierzają odstąpić nawet na kroczek. Ciężkie życie ma nasz rząd (przepraszam, nie nasz, bo ja się do niego nie przyznaję).

5. Rzecz się stała niesłychana. Dosłownie cud, bo nagle znalazły się pieniądze w Kancelarii Prezydenta. A tak Duduś narzekał, że ani grosika prezydent Komorowski mu nie zostawił i jak on teraz opłaci ludzi, kupi nowy sprzęt, bo stary ktoś ukradł, z czego będzie żył biedaczek. Nagle jakieś czary mary i pac … 862,5 tysiąca złotych się objawiło. Akurat starczyło na premie grudniowe. To chyba te modlitwy w intencji Dudusia, wsparcie kościoła i kasa, jak manna z nieba się posypała. Nieśmiało poproszę o taki sam cud dla siebie, też by mi się przydało małe co nieco.

6. Szalona katechetka w jednej ze szkół podstawowych przeprowadziła niezwykle pouczającą lekcję w klasach V. Bardzo obrazowo opisała, na czym polega aborcja i w ramach zadania domowego kazała obejrzeć film pt. Niemy krzyk. Najciekawsza była reakcja Anny Zalewskiej z MEN. Uznała, ze nie ma co się wkurzać, bo przecież katechetka przeprosiła. No rzeczywiście same przeprosiny wystarczą. Nieważne, ze dzieciaki w szoku, pod opieką psychologa, rodzice wkurzeni na Maksa. Ważne, ze babsko przeprosiło. W nazistowskich Niemczech do szkół został skierowany film propagandowy Żyd wieczny tułacz. Film obrzydliwy, wpisujący się w retorykę nazizmu. Nie wiem, skąd to skojarzenie we mnie. Może dlatego, ze jak widać i u nas zaczyna się indoktrynować dzieci, wiedząc, że najłatwiej je zmanipulować i wychować w posłuszeństwie dla jedynej słusznej ideologii, pisowskiej w tym przypadku. 

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://www.wprost.pl/ar/535130/Moze-jestem-dziwnym-premierem-ale-wole-prawde/
2.http://www.wprost.pl/ar/535172/Zaostrzenie-ustawy-aborcyjnej-Jesli-tak-to-po-dojrzalej-spokojnej-dyskusji/
3.http://wyborcza.pl/1,87648,19862605,efekt-500-plus-rodzice-namawiaja-dzieci-w-sierocincach-by.html
4.http://wyborcza.pl/1,75477,19867865,wiceszef-ke-w-polsce-minister-szydlo-pisze-list-do-niego-nie.html
5.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-Andrzej-Duda-przyznal-swoim-pracownikom-prawie-milion-zlotych-nagrod,wid,18256497,wiadomosc.html
6.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Brutalna-lekcja-religii-o-aborcji-Szefowa-MEN-zabiera-glos,wid,18255657,wiadomosc.html

Brak komentarzy: