czwartek, 28 kwietnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 28.04.2016

Za oknami chłodno, więc warto nieco się rozgrzać. No dalej adrenalinko, działaj :)

1. Od wczoraj PiS ma kolejnego wroga. To Naczelny Sąd Administracyjny, który stanął po stronie Sądu Najwyższego i śmiał również wyrazić swoją opinię na temat niepublikowania orzeczeń TK. Prezes i jego kolesie zaczynają się pewnie czuć ,jak wysepka prawa i sprawiedliwości dryfująca po mętnym oceanie fałszu i kłamstwa. Czy uda im się dobić szczęśliwie do brzegu autorytaryzmu? Czy pokonają wiry, huragany i tajfuny? Kto się uratuje, a kto podtopi? Odpowiedź znajdziesz w kolejnych odcinkach.

2. Szukajcie, a znajdziecie mówi Ewangelia wg św. Łukasza. PiS bardzo potrzebuje pieniędzy, a tu w budżecie pustawo nieco. No, to może nowe Prawo Wodne przyniesie nieco kasy? I już „eksperci” zacierają rączki, liczą, przeliczają i wyszło im, że załapią się na 4 mld zł. Dodatkowe opłaty za wodę niezwykle ucieszą elektrownie, elektrociepłownie i rolników. Jakież to wspaniałe uczucie móc współfinansować mądre pomysły władzy. Nieważne, że co niektóre przedsiębiorstwa pójdą z torbami, nieważne, że to my zapłacimy za tę ustawę wyższymi kosztami życia codziennego. Ważne, że coś może wpaść do budżetu, że jakąś dziurę się załata. Pytanie, czy zasada liczenia gruszek na wierzbie okaże się skuteczna.

3. Prezydent „lepszego sortu” przyjmie dzisiaj ślubowanie nowego sędziego TK. Zupełnie nie rozumiem, po co było to manifestowanie zaniepokojenia nieprawidłowościami w głosowaniu nad szacownym kandydatem, po co to gadanie, że Duda pomyśli, zastanowi się, rozpatrzy za i przeciw. Patrzę sobie uważnie na ten szacowny stołek prezydencki i widzę tylko coraz mniejszego człowieczka, który jak insekt jakiś, biega po nim, pełen strachu, czy przypadkiem prezes go nie rozdepcze. Mam sporo empatii, więc trochę mi żal faceta, bo za chwilę nic już z niego nie zostanie, poza rozmazaną plamą.

4. Nowa ustawa antyterrorystyczna daje rządowi niesamowite możliwości. Na przykład pod pretekstem zagrożenia będzie on mógł odciąć wybrane strony internetowe. Wyobraźcie sobie, że nagle pach…. i nie ma facebooka. A wszystko to oczywiście w trosce o nasze bezpieczeństwo, z pełnym poszanowaniem zasad demokracji. Podejrzewam, że będzie to jak strzał we własną stopę, bo tego młody elektorat PiSu nie strawi. A wkurzony wyborca może dać nieźle popalić, nie wspominając już o utracie głosów, co może być bardzo bolesne dla prezesa i jego partii.

5. Zastanawiam się nad sensem zapraszania gdziekolwiek Kornela Morawieckiego. Kiedy go słucham to z jednej strony śmiać mi się chce, z drugiej zaś widzę starego człowieka, któremu wydaje się, że wciąż coś znaczy, że jest kimś ważnym i decyzyjnym. Podobnie jak prezes, wszędzie widzi wrogów i spisek przeciwko Polsce. Jeżeli uda mu się pociągnąć ileś osób za sobą, jeśli uda mu się stworzyć jakieś ugrupowanie to będzie bardzo ciekawie i niepokojąco. Kolejna partia oderwanych od rzeczywistości nie wróży nam najlepiej.

6. Radość pani Rafalskiej nie zna granic. Złożono już ponad 2 miliony wniosków, wypłacono już 127 milionów złotych. Program 500 plus działa sprawnie, pieniądze płyną jak szalone. Jeszcze tylko pewne poprawki prawne typu zabezpieczenie tej kasy przed komornikami czy też pazernymi współmałżonkami, którzy chcą teraz płacić mniejsze alimenty i można ogłosić sukces. Proszę, jak łatwo zlikwidować w Polsce biedę i problem głodnych dzieci. Teraz to już miliony ani drgną, gdy PiS będzie demolować nasz kraj. Za taką kasę warto siedzieć cicho.
*
I jak samopoczucie? Ja jestem coraz bardziej wkurzona, co działa na mnie bardzo mobilizująco i bojowo. Tylko tak dalej, a będę niezłym samozapłonem. Do jutra :)

Tamara Olszewska


Źródło informacji
1.http://polska.newsweek.pl/nsa-trybunal-konstytucyjny,artykuly,384768,1.html
2.http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prawo-wodne-elektrownie-wodne,164,0,2066852.html
3.http://wyborcza.pl/1,75398,19988313,andrzej-duda-przyjmie-w-czwartek-slubowanie-od-kolejnego-sedziego.html
4.http://polska.newsweek.pl/ustawa-antyterrorystyczna-pis-blokada-stron-internetowych-zakaz-zgroamdzen,film,384721.html
5.http://wyborcza.pl/1,75398,19988863,kornel-morawiecki-wszyscy-umrzemy-ale-komunisci-sie-powielili.html
6.http://wyborcza.biz/biznes/1,150689,19988787,rafalska-o-500-plus-2-mln-wnioskow-i-radykalna-poprawa-sytuacji.html

Brak komentarzy: