wtorek, 12 kwietnia 2016

Subiektywny przegląd prasy :)

12.04.2016
I już wtorek. Czas leci, a newsy nas kręcą, zakręcają i wkręcają. Zapraszam :)
1. Rozochociły się organizacje pro – life. Już im nie wystarcza walka o zaostrzenie prawa do aborcji, teraz chcą całkowitego zakazu. Mariusz Dzierżawski, wielki obrońca życia poczętego, nawet jeśli to życie z gwałtu, z ciężkimi uszkodzeniami lub zagrażające życiu matki, plecie te swoje androny wszem i wobec, zasłuchany w siebie, zapatrzony w swój geniusz i misję. Osiąga szczyty idiotyzmu, gdy opowiada, jak przekonałby własną córkę, by urodziła i wychowała dziecko z tzw. „gwałtu” . Facet czuje się teraz bardzo ważnym i zapowiada, ze pomoże PiSowi zrealizować jego własny program. Prezesie, ale masz pomocnika, gratuluję.
2. Kolejny raz polski kościół pokazuje, jak ma w pewnej części ciała swoich wiernych i opinię publiczną. Dopuszczenie arcybiskupa Petza do koncelebrowania mszy z okazji rocznicy Chrztu Polski to chyba przekroczenie granicy przyzwoitości? Czy tym panom w czarnych sukmanach nie pomieszało się z dobrobytu w główkach? Zła drogą idą, to jest pewne. Zamykają usta duchownym, którzy postrzegają misję kościoła zgodnie z tradycją i nauką Bożą, lekceważą prawdziwych katolików, robią za agitatorów politycznych. Tylko tak dalej, a Domy Boże staną się ostoją tylko dla narodowców i pseudowierzących. Coraz więcej mamy w Polsce ludzi, którzy mówią o sobie – jestem katolikiem bez kościoła.
3. Czyżby marionetka prezesa, pan Duda miał wreszcie dość? Plotki głoszą, ze coraz bardziej iskrzy miedzy panami. Okazuje się, że rola podnóżka jest niezwykle kłopotliwa i na dłuższą metę męcząca. Zgodnie z założeniami prezesa, Duda ma siedzieć cicho, wypełniać rozkazy, podpisywać, co mu się podsunie, mówić tylko to, co chce szefuńcio. Do prezydenta zaczyna chyba docierać, jakiego osiołka dał z siebie zrobić. Pytanie tylko, jak tę wiedzę wykorzysta.
4. Banki nieźle kombinują, jak uciec od podatku. Wystarczy, że kupią obligacje skarbu państwa, nawet na krótko i już mają spokój. Państwo kasy nie dostanie, a rząd musi mocniej główkować, skąd wziąć pieniądze na 500 plus. Chyba liczenie na wpływy w wysokości 5 miliardów zł. to już tylko mrzonka. Wygląda na to, że kolejny raz znana zasada, by nie liczyć gruszek na wierzbie idealnie się sprawdza. Oby projekt 500 plus nie okazał się przysłowiowym gwoździem do trumny, bo tego chyba prezes i jego wierni nie przeżyją.
5. No proszę, okazuje się że głaz z tablicą pamięci Lecha Kaczyńskiego, który znalazł się przed ratuszem Warszawy postawiony został tylko tak na chwilę. Ot, taki akt desperacji i uwielbienia Rocznicy Smoleńskiej. Głaz z tablicą stoi sobie nielegalnie, pan Metlak, autor i wykonawca pomysłu, zadowolony, PiS głosi wielkie szczęście, że wreszcie czci się tragedię tak jak powinno. Wbijmy sobie do głowy, że czasy się zmieniły. Teraz mówimy PiS myślimy prawo, mówimy prawo myślimy PiS.
6. Kolejna kasa wpłynie na konto telewizji Trwam. Gliński docenił wkład stacji w rozwój czytelnictwa i przeznaczył na wsparcie jej programu 140 000zł. Tak się zastanawiam, minister tak ściśle współpracuje z kościołem, że może warto byłoby, gdyby się przeniósł do kurii? Miałby bliżej, mógłby przy śniadanku ustalać komu i ile, byłby na bieżąco z rosnącymi potrzebami, które szybko by zaspokajał. Pracowników ministerstwa zastąpiliby klerycy, którzy są świetnymi ekspertami w każdej dziedzinie, a budynek ministerstwa kultury można byłoby wynająć. Ileż by to dało oszczędności. Rząd miałby kasę, by kupować od górników węgiel i w ten sposób ratować polskie kopalnie. A może i dla emerytów na darmowe leki coś by skapnęło?
*
Był kiedyś taki serial „Szpital na peryferiach” Jeden z jego bohaterów, gdy nie mógł już strawić niedomagań umysłowych swojej współpracownicy mówił „Gdyby głupota miała skrzydła, fruwałaby pani jak gołębica”. O rany, roje gołębi nade mną fruwają, gruchają i sr…ją na to nasze prawo i naszą sprawiedliwość. Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/1,75478,19903324,mariusz-dzierzawski-z-pro-prawo-do-zycia-rodzic-nawet-z-gwaltu.html
2.http://polska.newsweek.pl/arcybiskup-juliusz-paetz-poprowadzi-msze-z-okazji-1050-chrztu-polski,artykuly,383749,1.html
3.http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,19903971,rzeczpospolita-miedzy-prezydentem-a-prezesem-pis-iskrzy.html#BoxNewsLink
4.http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek-bankowy-z-luka-prawna-zabraknie,83,0,2058323.html
5.http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19903632,upamietnienie-lecha-kaczynskiego-tylko-tymczasowe-spor-o.html
6.http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ministerstwo-kultury-rozdaje-dotacje-140-tysiecy-zlotych-na-kampanie-w-telewizji/yy6em9

Brak komentarzy: