piątek, 29 kwietnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 29.04.2016


Skacze sobie radośnie PiS w mediach, a my czytamy, analizujemy i wciąż jesteśmy na NIE. Zapraszam :)
1. Zabawa PiS z wiekiem szkolnym przynosi właśnie niezłe efekty. Większość trzylatków pozostanie w domach, bo zabraknie dla nich miejsc w przedszkolach. A jakiż to problem? Nie po to rodzice dostają 500zł na maleństwo, by to tułało się cały dzień po jakiś obcych kątach. Mamusia niech zrezygnuje z pracy, albo z tej kasy opłaci opiekunkę i po kłopocie. 15 tysięcy nauczycieli na przymusowe, roczne wakacje. Zamiast narzekać, powinni być wdzięczni, że władza tak dba, by się nie przepracowali. Nie rozumiem, kto tu widzi jakiś problem. Przecież od zawsze wiadomo, że nauka w nadmiarze jest bardzo szkodliwa i antypisowska.
2. Raport prokuratury na temat przestępstw na tle rasowym i etnicznym rozbawił posła Szymona Giżyńskiego do łez. Okazuje się, ze mamy coraz więcej przestępstw na tym tle, co powinno mocno niepokoić. Powinno, ale wiceprzewodniczący komisji do spraw mniejszości narodowych i etnicznych pokazał, ze można spojrzeć na problem z zupełnie innej strony np. jak na sprawę zapatrują się smakosze konkretnej zupy, czy nosiciele określonych skarpetek. Ubaw miał facet po pachy, bo przecież nie da się poważnie podchodzić do wszystkiego. Kończąc swoje błazeńskie popisy stwierdził, że takie wyniki mogą być zwykłą prowokacją i trzeba zrobić badania, które wykażą, że nasz rodzimy nacjonalizm to pryszcz w porównaniu z nacjonalizmami w innych państwach. Panie Giżyński ubrałabym pana w chałat, dokleiła pejsy i wysłała na najbliższy marsz narodowców. Ciekawa jestem, czy potem nadal tryskałby pan takim humorem.
3. Gdańscy radni z PiS przeżyli chwile oburzenia i grozy. Wbrew ich stanowczemu stanowisku Rada Miasta nazwała jedno z rond imieniem Tadeusza Mazowieckiego. Szczyt bezczelności i chamstwa, bo przecież wiadomo, kto powinien patronować każdej ulicy, każdemu zakątkowi w Polsce. A tu taki jakiś Mazowiecki , kontrowersyjny, antypolski i w ogóle zero. Zapewne ciąg dalszy tej historii nastąpi, bo wątpię by prawi i sprawiedliwi radni odpuścili.
4. Aż 6 minut trwało spotkanie pani Szydło z prezesem. Plotka dziennikarska głosi, że było ostro i bardzo nieprzyjemnie. Ponoć Kaczyński żądał, by wreszcie były realizowane obietnice wyborcze, nie jedna ,ale wszystkie. I co teraz zrobi Kobieta? Skąd wytrzaśnie pieniądze? Czy ugnie się pod presją swego guru? Odpowiedź na te i inne pytania poznasz w kolejnych odcinkach naszego reality show „Wielki Brat jest zawsze z tobą i duchem twoim”
5. Zemsta jest rozkoszą Bogów, a szczególnie takiego jednego, znanego jako Ultra doux (minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednym). Wreszcie udało mu się dopaść do prokuratora, który śmiał oskarżyć i skazać kolesia naszego Ziobry, Mariuszka Kamińskiego. Prokurator zdegradowany, Mariuszek wdzięczny, zwolnił się stołek dla kolejnego kumpla i wreszcie jest tak, jak powinno czyli sprawiedliwie.
6. Telewizja Narodowa to nie miejsce dla kabareciarzy, głupich żartów, prześmiewców i antyrządowych dowcipów. Zgodnie z takim stanowiskiem szefostwo uznało, ze nie będzie transmitować Płockiej Nocy Kabaretowej. Zamiast tego może puszczą kilka mszy z Jasnej Góry, rozmowy z patriotycznymi narodowcami czy nocne bajania prezesa. Stawiam na tą ostatnią propozycję. „Prezes i jego maski” – taki program mógłby mieć wzięcie.
7. Cuda się dzieją w sejmie, oj dzieją. Po zamieszaniu z głosowaniem na dwie łapki, w niewyjaśnionych okolicznościach znika kamerka. Taka ładna, malutka, zgrabna, obejmująca swym zasięgiem ławy posłów PiS. Ponoć się zepsuła, ponoć zasięg miała nie taki. Opozycja się czepia, a przecież wyjaśnienie jest bardzo proste. Nasi kochani parlamentarzyści nie chcą pozostawiać po sobie świadectwa dla potomności. Niech sobie kamerki nagrywają Wielkich Polaków, a oni przecież tylko w służbie narodu, robią tylko to, co im serca każą, więc po co pchać ich na karty historii. Wiadomo prawdziwy patriotyzm i polskość nie potrzebują piedestałów. Podziwiam panowie skromność i pokorę.
*
Piątek, przed nami weekend słoneczny i piękny. I tego się trzymajmy, do pogadania w poniedziałek :)
Tamara Olszewska
Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/1,75398,19994225,szesciolatki-zostaja-w-przedszkolach-nauczyciele-traca-prace.html
2. http://opinie.newsweek.pl/posel-szymon-gizynski-rasistowskie-wypowiedzi-na-sejmowej-komisji,artykuly,384827,1.html
3.http://wyborcza.pl/1,75398,19994043,radni-pis-przeciwni-rondu-mazowieckiego-byl-postacia-kontrowersyjna.html
4. http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,19995126,zakowski-o-dywaniku-szydlo-u-kaczynskiego-szacunek-do-czasu.html#MTstream
5. http://wyborcza.pl/1,75398,19995603,ziobro-zdegradowal-prokuratora-od-kaminskiego.html
6.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19990882,tvp-2-nie-pokaze-plockiej-nocy-kabaretowej-najwieksi-jajcarze.html#BoxNewsLink
7.http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1659626,1,byla-kamera-nie-ma-kamery-tak-sie-zlozylo-ze-zniknela-akurat-ta-znad-law-poslow-pis.read

3 komentarze:

dariusz glaner pisze...

Zapomniala pani ze beda budowac dwa pomniki w Warszawie,mam propozycje zeby jeszcze jeden tak na zapas.Bedzie jak znalazl dla Jarka

Tamara Olszewska pisze...

czekam na konkrety :)

dariusz glaner pisze...

Powołano komitet budowy pomników
Konferencja prasowa w Sejmie, w sprawie powołania Komitetu Budowy Dwóch Pomników/fot.PAP/Paweł Supernak
Publikacja: 28 kwietnia 2016, 15:54 Autor: ms Źródło: IAR