środa, 13 kwietnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 13.04.2016


„Maszerują chłopcy z PiSu, maszerują. Czego się nie dotkną to zniszczą, zepsują” :)
1. Cieszcie się ludziska, cieszcie, bo wreszcie podpisano wstępne porozumienie w sprawie odwrócenia wieku emerytalnego. Solidarność puchnie z dumy, bo obiecała narodowi i się udało(chyba). Jednak zwykły Szaraczku nie licz, że będziesz sobie mógł wyskoczyć z życia zawodowego wcześniej. Owszem, jest zapis, że po przepracowaniu 35 lat (kobiety) i 40 lat (mężczyźni) będzie można oddać się urokowi życia emeryta, ale jest pewien haczyk. Dotyczy to tylko tych, którzy uzbierają kapitał w wysokości 130% najniższej emerytury. Na dzień dzisiejszy, by osiągnąć ten pułap, trzeba zarabiać miesięcznie 4300zł brutto. Tak drogi Polaku, pracujesz za grosze to nie licz, że wesołe życie emeryta zacznie się dla ciebie wcześniej. Bogatsi na Wyspy Kanaryjskskie i całkowity luz, a reszta będzie zasuwać, jak Bóg przykazał, a potem głodowe emeryturki. Rzeczywiście wielki sukces Solidarności, nie ma co.
2. Huraaaa mamy wreszcie Komendanta Głównego Policji. Ależ się cieszę, bo to profesjonalista, ekspert w śledzeniu, bohater wielu akcji kryminalnych i wreszcie krystalicznie czysta postać. Jarosław Szymczak wygląda na miłego człowieka, jest na czym oko zawiesić, a co najważniejsze, idealnie wpisuje się w „dobrą zmianę”. Łza wzruszenia spłynęła mi po zmarszczkach, bo wreszcie będę bezpieczna, a jak to poprawi mój komfort życia. Niech się Panu dobrze wiedzie w pisowskiej Polsce, Panie Komendancie. L'chaim!
3. Niesamowity spektakl buty i arogancji odbył się na spotkaniu posłów z pisowskim kandydatem do TK Zbigniewem Jędrzejewskim. Każde pytanie opozycji traktowane było jak polityczny atak na pana profesora, a posłance Pawłowicz spadł źle dopasowany kaganiec, bo rozszczekała się na całego. Kandydat nabrał wody w usta i nie wiadomo nawet, czy cokolwiek wie, w jakim stopniu i jak zamierza funkcjonować w ramach TK. Ot takie kinder surprise, ładne opakowanie, czekoladka na wierzchu smaczna, ale licho wie, co w środku.
4. Oj, nerwowo dzisiaj w szeregach PiS. O godzinie 12 PE będzie głosował nad rezolucją w sprawie zaburzeń demokracji w Polsce. Wydaje się, że rezolucja przejdzie bez problemu. Oczywiście PiS wali pięścią w stół, tupie nóżkami, tylko co to mu da? Piana na ustach, widmo zemsty w oczach i to poczucie bezradności, że tak się starają, tak chcą dobrze, ale ciągle te kłody pod nogi, podcinanie skrzydeł. Ileż można wredny świecie? No ileż???
5. Porażka kandydatki Ugrupowania Kukiza do Rady Miasta w Lublinie to niezła sensacja. Matecznik Pawła Kukiza przejrzał na oczy? Mariola Kosenko – Strojewska zdobyła aż 2 głosy. Proszę, jak szybko spada popularność. Ciężko nasz Pawełek na to pracuje. Zero inwencji, mało widoczny w Sejmie, jak już zabiera głos, to trzeba się mocno zastanowić, o czym właściwie mówi. No i ta jego wielka miłość do narodowców, jak widać, nie pomaga. Wkraczamy na drogę „niebytu politycznego”?
6. Prokuratorzy mają już alergię na swojego szefa. Działania Zioberka, jego „czystki”, przesunięcia, sympatie i antypatie są dla śledczych nie do przyjęcia. Napisali list, w którym protestują przeciwko działaniom Prokuratora Generalnego, ale czy to coś zmieni? On się nie podda, ogarnięty żądzą „dobrej zmiany” wywali wszystkich, a nowych prokuratorów zgarnie z łapanki. Przecież nie liczą się kompetencje i profesjonalizm, ale posłuszeństwo i oddanie. Myślę, że facet sam się już gubi w tym, co wyprawia, a jego wiara, że prawda i sprawiedliwość wyłonią się, jak feniks z popiołu jest zdecydowanie na wyrost. Ciemność widzę, ciemność….
*
Rację miał Napoleon, gdy powiedział, że „ W polityce głupota nie stanowi przeszkody”. Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,19908065,wczesna-emerytura-bogatych-polakow-jest-porozumienie.html?disableRedirects=true#Czolka3Img
2.http://www.tvn24.pl/jaroslaw-szymczyk-nowym-szefem-policji,635156,s.html
3.http://wyborcza.pl/1,75478,19908797,byly-konsul-generalny-rp-do-kandydata-pis-na-sedziego-tk-stal.html
4.http://www.tvn24.pl/parlament-europejski-zaglosuje-nad-rezolucja-dot-sporu-o-tk-w-polsce,635163,s.html
5.http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19908426,gorzej-niz-kompromitacja-kandydatka-kukiza-w-jego-mateczniku.html
6.http://wyborcza.pl/1,75478,19908194,prokuratura-ziobry-zaczyna-wrzec.html

Brak komentarzy: