wtorek, 26 kwietnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 26.04.2016

No, kilka głębokich wdechów, kilka wydechów, krótka gimnastyka relaksacyjna i zaczynamy.

1. Zdaje się, że powoli acz skutecznie władza prowadzi nas w czeluście czarnej dziury. Marzec zapisał się w historii największym deficytem, który sięgnął kwoty 6,5 mld zł. Dochody nam nie rosną, za to wydatki mają się świetnie i są o 4% wyższe od ubiegłorocznych. Wpływy z podatku VAT maleją, podobnie jak i oczekiwania wobec nowego podatku bankowego okazały się nieco zbyt optymistyczne. Ciekawe, jak to usprawiedliwi pani z broszką czy szara eminencja. Zapewne usłyszymy, że to wina PO, KODu i innych wrogów narodu. Tańcz PiSie, tańcz, naszym życiem się baw. I wierz, że tak będzie na wieki wieków, bo w końcu wiara czyni cuda, to może i Tobie jakoś się uda.

2. Śmiało można powiedzieć, że „łaska narodu na pstrym koniu jedzie”. Euforia powoli spada, klapki z oczu też, czego wynikiem ostatni sondaż Instytutu IBRiS, który zapytał Polaków o opinię na temat zmiany rządu. Ogólnie 58% badanych nie lubi premierki, ale niespodzianką jest spojrzenie na jej działalność najmłodszych wyborców, tych, którzy głosowali na PiS. Aż 78% z nich źle ocenia panią Szydło, co uważam za straszną manipulację. Podejrzewam, że za chwilę pojawi się kolejny sondaż z diametralnie innymi wynikami. To przecież najlepszy premier, najlepszy rząd w historii Polski, który ma całkowity mandat społeczny, nawet do robienia głupot.

3. Walki z prokuratorami ciąg dalszy. Ziobro oczyścił już górę z kogo się dało, czas więc zejść na szczebel niżej i wywalać, przetasować, dymisjonować. Trzeba było zrobić miejsce dla takich orłów jak Czeszkiewicz, polityk radykalnej prawicy czy Zalesko głaszczący po łebkach głosicieli faszyzmu. To właśnie ci panowie dwaj mają zrobić porządek w Białymstoku, by do miasta wróciło bezpieczeństwo i prawo. Jeszcze tylko zatrudnić w siłach porządkowych narodowców, w policji kiboli i nikt już nam nie zagrozi. Warto zastosować taki myk w pozostałych miastach Polski, tylko skąd Ziobro weźmie aż tylu prokuratorów tak wybitnej marki?

4. A to niespodzianka wielka, nasz złoty spada na łeb na szyję. Od kilku dni mamy najsłabszą walutę w regionie. Czy ktoś zgadnie, kogo to wina? Przysięgam, nie moja, nie Twoja, nie Nasza. Jakiś czarny krecik ostro ryje, by nam dowalić, a dla niepoznaki nazywa to „dobrą zmianą” . Podkopywanie TK, prace nad ustawą dla frankowiczów, rozdawnictwo kasy, której nie ma, niestabilna sytuacja polityczna. I jeszcze to wbijanie narodowi do głowy, że Polska „to ich kawałek podłogi, nie mówcie nam więc, co mamy robić” A weźcie wy sobie te wiaderka, łopatki i won z naszej piaskownicy, bo koegzystencja z wami zagraża życiu.

5. Niezła papkę podaje swoim wyznawcom Gazeta Polska. Wszystko już dokładnie przeżute, przetrawione. Ot, taki gotowiec, co by się czytelnik intelektualnie nie przemęczył. Sakiewicz ostrzega przed Rosją, Wróblewski wielbi Łupaszkę, niejaka Piejko widz iw filmie Smoleńsk dokładne wskazówki, co się stało z polską inteligencją, ktoś tam żąda repolonizacji mediów. Przepraszam, ale tego nie da się przejść. Próbowałam, jednak poległam przy samych tytułach. Wprawdzie aż tak stara nie jestem, ale ileż analogii do czasów ostrej propagandy stalinowskiej, a wcześniej faszystowskiej widzę. Obywatel dostaje w pigułce to, co utrwali w nim wiarę, miłość i zaufanie do władzy, która ochroni, obroni, przytuli, ukołysze do bezpiecznego snu. Karmiony codziennie spleśniałą prawdą szybko zatraci instynkt samozachowawczy i umiejętność samooceny. Społeczeństwo pacynek to marzenie dla naszych autokratów. Szybciej krowy nauczą się latać niż PiS nas zmieni w bezwolne kukiełki i tego się trzymajmy.

*
Mogłabym tak jeszcze i jeszcze, ale po co? Dawkujmy sobie ten pisowski lek na całe zło, bo zbyt duża dawka na raz może być śmiertelna. Jutro spotykamy się, jak zawsze z uśmiechem, dystansem i wciąż pewni, że nasza racja pokona bełkot prezesa i jego ekipy. Pa.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://next.gazeta.pl/next/7,151245,19977550,budzet-panstwa-w-marcu-mial-6-5-mld-zlotych-deficytu-wydatki.html
2.http://www.rp.pl/Rzad-PiS/304259864-Sondaz-IBRiS-Polacy-chca-zmian-w-rzadzie.html
3.http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,19977479,trzesienia-ziemi-w-prokuraturach-ciag-dalszy-zmiana-wszystkich.html
4. http://wyborcza.biz/Waluty/1,111132,19976918,zloty-znowu-w-dol-nasza-waluta-traci-nawet-wobec-wegierskiego.html
5.http://www.gazetapolska.pl/

Brak komentarzy: