piątek, 8 kwietnia 2016

Subiektywny przegląd prasy. 8.04.2016

1. Parlament Europejski przygotowuje rezolucję o Polsce. Jeszcze nikt jej nie widział w całości, a już leci ostra krytyka, że wstrętna, arogancka, jednostronna. Oczywiście to wina PO, bo jakże mogłoby być inaczej. PiS jednak sobie poradzi. W końcu kto, jak nie oni, mają całą rzeszę ekspertów, umiejących zniwelować skutki jakiś tam opinii. Pod czujnym okiem prezesa będzie więc przygotowany drugi projekt rezolucji, idealnie popierający stanowisko PiS, pokazujący rozkwit demokracji w Polsce. Oczywiście będzie to jedyny słuszny projekt, przed którym cała UE padnie na kolana i się podpisze. I wreszcie nastanie spokój, pokój i ogólna radość.

2. Kolejny raz okazało się, że kłamstwo ma krótkie nogi. Tyle się PAD nakrzyczał o katastrofalnych finansach kancelarii prezydenta. Prawie łkał z oburzenia, że prezydent Komorowski miał tak lekką rękę i zmarnotrawił olbrzymie kwoty, a teraz on, biedny, nie wie, skąd weźmie kasę na utrzymanie pracowników. Oczywiście lud głupi to kupił. Oburzenie przeszło falą od morza do Tatr. I co dzieje się dalej? Po cichutku, na boczku pracownicy Dudusia dostali w grudniu premie. To niebagatelna kwota, bo aż 862 500 zł. Czary jakieś czy co? Nie było nic, a nagle znalazło się aż tyle? A może to Duduś z własnej kieszeni, a może prezes się dorzucił, a może ktoś powinien powiedzieć po prostu – przepraszam?

3. Trwają przygotowania do obchodów rocznicy katastrofy (ups, pomyłka – zbrodni) smoleńskiej i zaczyna się kolejne wariactwo. Trzeba przecież podkręcić atmosferę, wrzucić wyznawcom kilka nowych, gorszących faktów, utrwalić przekonanie, kto wrogiem i mordercą. To jedyny sposób, by ściągnąć tłumy, które pławią się w legendach i mitach smoleńskich z masochistyczną euforią. Tusk i Kwiatkowski, ówczesny minister sprawiedliwości wiedzieli już 5 miesięcy po zbrodni, że doszło do zamiany ciał w trumnach. Z jakąż radością gazeta Polska Codzienna ogłasza tego newsa. Mądry popuka się w głowę, głupi uwierzy i poleci 10 kwietnia pod Pałac Prezydencki, by dać wyraz swemu oburzeniu, by żądać głowy Tuska, by przez chwilę poczuć się ważnym elementem pisowskiego łańcuszka absurdu i idiotyzmu. I tak karuzela kłamstw i pomówień kręci się, a wszystko to ku chwale prezesa.

4. Wygląda na to, że nasza polityka zagraniczna leży na obie łopatki. PAD i Waszczykowski, którzy powinni stanowić jej filar zupełnie sobie nie radzą. Albo przyjmują pozę obrażonej panienki, albo narzekają, jak to świat nas nie rozumie i rzuca nam kłody pod nogi. Wystąpienia publiczne na forum międzynarodowym nie wnoszą kompletnie niczego, są żałosne, pełne przekłamań i buty. Rozumiem, trudno takim profesjonalistom, erudytom, ludziom kultury i ogłady (patrz – Duduś i Waszczykowski) zniżyć się do poziomu nieuków , totalnych laików (patrz – wszyscy spoza Polski, którzy krytykują). I tak trzymać panowie, niech świat wie, z kim ma do czynienia. Niech świat drży, bo Duduś i reszta nadchodzą.

5. Kornik drukarz, maleńki chrząszcz, spędzał sen z oczu Nowego ministra środowiska. Ogłosił więc on wszem i wobec, że wytnie kawał Puszczy Białowieskiej, by pozbyć się brzydala. No i wpadł Szyszka jak śliwka w kompot. Ogień krytyki i oburzenia poraził jego delikatność tak mocno, ze właśnie wycofał swoją decyzję, a właściwie mocno ją zmodyfikował. Walka ze szkodnikiem będzie, ale nie na tak dużym obszarze, nie tak intensywna, nie tak drastyczna. Wreszcie dobry efekt ostrej reakcji społecznej. Nie popadajmy jednak w euforię. Przed nami walka o dziki.

6. Kolejny pomysł Dudusia na pomoc frankowiczom. Który to już z rzędu? Tym razem banki mogą poczuć się bezpieczniej. Nie będą musiały jednorazowo zapłacić 70 miliardów zł, bo zostaje im ta kwota rozłożona nawet na 30 lat. Uczciwie się przyznam, że ja już zupełnie nie łapię, jak to ma wyglądać. Dobra zmiana, sprawiedliwy kurs, co na to frankowi cze i eksperci spoza grona „ekspertów” prezydenckich? Jedno jest pewne, czas biegnie, frankowi cze czekają, a ponoć projekt ustawy o pomocy był gotowy, zapięty na ostatni guzik i natychmiast po przejęciu władzy przez PiS miał być wprowadzony w życie.

No i dotrwaliśmy do piątku. Przed nami weekend, grille, spacery, łono natury i nie tylko zapewne. Bawcie się dobrze. Do poniedziałku.

Tamara Olszewska

Źródło informacji1.http://wyborcza.pl/1,75477,19885985,pis-przygotuje-wlasny-projekt-rezolucji-przekaz-arogancki.html
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19883559,duda-krytykowal-komorowskiego-i-mowil-o-ojczyznie-dojnej.html#BoxNewsLink
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19885319,gp-na-tropie-spisku-ekshumacyjnego-tusk-i-kwiatkowski.html#BoxNewsImg
4.http://wyborcza.pl/1,75968,19884635,prezydent-i-szef-msz-w-innej-rzeczywistosci.html
5.http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1657026,1,pis-cofa-dobra-zmiane-w-puszczy-bialowieskiej.read
6.http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/frankowicze-nowe-zalozenia-prezydenckiej-ustawy,633905.html

Brak komentarzy: