czwartek, 14 kwietnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 14.04.2016

Dzisiejsza prasówka pod hasłem „w poszukiwaniu rozumu”. Zapraszam :)

1. Fantazja unosi premier Szydło jak gołębicę wysoko, ponad szczyty absurdów i bezsensu. Oceniając wyniki sondażów wskazujących, że ponad 50% Polaków widzi zagrożenie demokracji przeszła samą siebie. Gdybyście nie wiedzieli to informuję, że to opozycja niszczy demokrację, a Polacy to widzą i się boją. Jeśli dodamy do tego jej odkrywcze wnioski dotyczące wczorajszej rezolucji PE to pozostaje nam tylko jedno. Zrobić malutkiego fetysza z wielką broszką i troszkę ponakłuwać. Jej to nie zaszkodzi, a nam pomoże wrócić do równowagi psychicznej. Chyba polecę i kupię mnóstwo plasteliny.

2. Duch Święty zstąpił w podkomisję badania zbrodni smoleńskiej i szybko uciekł, bo nie znalazł tam ani krzty rozumu. Wybitni eksperci powinni szybko wyruszyć na jego poszukiwanie, bo brną coraz bardziej w idiocenie. Gdyby tylko sobie siedzieli, gaworzyli o tych swoich bzdurkach, to pewnie by mnie to nawet nie obeszło, ale chęć ekshumacji ciał, nawet bez zgody rodzin, byle tylko coś udowodnić, to już chore. Proponuję powołać podkomisję do zbadania stanu psychicznego członków podkomisji smoleńskiej, koleją podkomisję do wprowadzenia nowej jednostki chorobowej „psychoza ekspercka” oraz komisję do przeprowadzania egzorcyzmów w podkomisji smoleńskiej. Może to pomoże wrócić pisowskim fachowcom do jakiejś normalności, bo sami sobie nie poradzą.

3. Niezły bałagan w Sejmie z wyborem sędziego do TK. Politycy PiS zapomnieli, że mieli być łagodni, otwarci na kompromis i współpracę z opozycją. Znowu jest ostro, nieprzyjemnie i poniżej przyjętych zasad zwykłej kultury. Podczas głosowania nad kandydaturą Zbigniewa Jędrzejewskiego prawie udało się go odrzucić, ale wyłamało się kilku posłów ugrupowania Kukiza, a nawet jedna posłanka głosowała na dwie ręce. Głosowanie powinno być powtórzone, ale czy do tego dojdzie? Przecież nic się nie stało, jak twierdzi Morawiecki senior, za którego zagłosowała koleżanka partyjna.

4. Prezes i cała elita polityczna usiłują zachować dobrą minę do złej gry i minimalizować znaczenie rezolucji PE. W końcu to tylko kolejna opinia organu, który nie ma prawa ingerować w wewnętrzne sprawy Polski. Jednak nie do końca tak jest. UE rzeczywiście nie ma narzędzi, by zdyscyplinować nasz rząd, jednak może sięgnąć po środki mniej formalne, co może być równie bolesne. Zejście Polski na margines Europy szybko się na nas odbije. Odczują to również wyznawcy PiSu. Ciekawe, czy nadal wtedy będą tak kochać swojego guru?

5. Zbliżamy się do „czarnej dziury” powoli acz konsekwentnie. Program 500 plus daje nam duże szanse na przekroczenie deficytu powyżej 4% PKB, a tego UE nam nie daruje. Wpadniemy w unijną procedurę nadmiernego deficytu, co grozi wstrzymaniem kolejnych transz środków unijnych. No tak, ale przecież UE do niczego nam nie jest potrzebna, tylko wyciąga od nas kasę i niszczy naszą chrześcijańską tożsamość, więc niech się wypcha. Sami damy sobie radę, a młode pokolenie niech się przekona, jak to fajnie, gdy człowieka na nic nie stać, a w sklepach pustki. Mam robić kolejne fetyszki?

6. Właśnie została przegłosowana ustawa o ziemi. Radość dla Kościoła i radość dla rolników. Koniec ze sprzedażą działek mieszczuchom, koniec z dokupieniem ziemi, gdy ma się już 300 ha. Pełna kontrola państwa nad ziemią gwarancją szczęścia rolników. Jestem ciekawa, czy teraz mieszkańcy wsi ruszą z pielgrzymką dziękczynną na Jasną Górę czy też w innej formie „podziękują” PiSowi za dotrzymanie obietnicy wyborczej. Kochani rolnicy łączę się z wami w radości i satysfakcji, życząc jednocześnie wytrwałości i powodzenia na nowej drodze życia.

* To ja się biorę za fetyszki i nakłuwanie, a Wam życzę bardzo miłego dnia. Do jutra :)

Tamara Olszeowska

Źródło informacji
1.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19914831,szydlo-o-rezolucji-pe-sami-powinnismy-rozwiazywac-nasze-sprawy.html#BoxNewsImg
2.http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1657700,1,ekshumacje-prawie-wszystkich-ofiar-katastrofy-smolenskiej-nawet-bez-zgody-rodzin.read
3.http://wyborcza.pl/1,75478,19915862,sejm-wybiera-prof-jedrzejewskiego-do-tk-targowica-targowica.html
4.http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rezolucja-pe-i-naciski-komisji-europejskiej,239,0,2060015.html
5.http://wyborcza.biz/biznes/1,150689,19915940,m-noga-na-plan-500-zlotych-na-dziecko-nie-ma-pieniedzy.html
6.http://wyborcza.biz/biznes/1,147758,19916386,w-sprawie-ziemi-poslowie-nie-posluchali-senatorow-takze-z-pis.html

Brak komentarzy: