piątek, 15 kwietnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 15.04.2016

Jaki jest szczyt sadyzmu? Zagłosować na PiS i wyjechać z kraju :)
Bądźmy jednak poważni i zobaczmy, co w prasie piszczy :)

1.Oj , będzie miał prezes problemy ze snem po takiej wiadomości. KOD ma większe poparcie niż jego partia. Znowu dodatkowa robota dla PiSu. Trzeba będzie powołać specjalną komisję, by zbadać, dlaczego aż 40% Polaków popiera KOD i podjąć odpowiednie kroki. W państwie prawa to nie do przyjęcia, tym bardziej jeśli co 3 wyborca Dudy i co 4 PiS przyznaje się bez bicia, że wziął udział w co najmniej jednej manifestacji. Wiara wiarą, ale nikt z kolesi prezesa nie będzie nadstawiał drugiego policzka, by z pokorą przyjąć takie wyniki sondażu. A to dopiero początek hahahaha

2.Wygląda na to, że rządowi i górnikom coraz bardziej rozmijają się drogi. Panowie nie odpuszczają, nie zamierzają iść na żadne ustępstwa, bo honor górnika jest ponad wszystko, nawet logikę myślenia. W końcu nie po to głosowali na PiS, by teraz pozwolić sobie odebrać choćby złotówkę. Aż chce się powiedzieć rządowi– chcieliście to macie. Jeszcze trochę, a ruszy brać górnicza na Warszawę i będzie się wtedy działo, ojjjj, będzie.

3.Posłowie PiSu odpowiednią ustawą zabezpieczyli obrót prywatną nawet ziemią rolników, teraz więc czas wziąć się za prywatne lasy. A co, ich właściciele mają się poczuć lepiej? Mowy nie ma, niech wiedzą obszarnicy, kto tu rządzi. Ich prawo własności zostało unieważnione i to Dyrekcja Lasów decyduje, komu można sprzedać teren z drzewkami i za ile. Ta „dobra zmiana” snuje się po polskich drogach, wsiach i lasach jak smrodek, który wywołuje coraz bardziej odruchy wymiotne. Wszyscy wiemy, jakie jest najlepsze antidotum, prawda?

4.Duda przypomniał sobie, że jest prezydentem i drugi raz w ostatnim czasie odezwał się ludzkim głosem. Sprawa dotyczy głosowania nad wyborem kolejnego, pisowskiego, sędziego do TK, gdy jednak z posłanek nacisnęła przycisk za siebie i kolegę. Duda twierdzi, że takie działanie nie ma żadnego wpływu na ważność głosowania, ale trzeba sprawdzić, co i jak, no i ukarać winną. No właśnie, powiedział co wiedział, choć przyzwoitość nakazuje, by nie zaprzysięgać nowego sędziego, dopóki nie powtórzy się głosowania. Na takie rozwiązanie to jednak Duda nie pójdzie. W końcu gadać to sobie można, ale i tak najważniejsze to wykonywać rozkazy szefa.

5.A to się poseł PiS Marek Suski przejechał. Nieopatrznie ocenił cytowany fragment wypowiedzi prezesa jako kolejne działanie na szkodę Polski i wmawianie światu, że u nas nie ma demokracji. Ależ się zmieszał biedaczek, gdy usłyszał, że to jego guru jest autorem tych słów. Oj, będzie dywanik, ostra pokuta i kara. Prezes bardzo pamiętliwy, a znajdzie się sporo życzliwych, którzy mu doniosą, co trzeba.

6.Muszę się do czegoś przyznać. Kocham wystąpienia premier Szydło. Jej elokwencja, umiejętność odwracania kota ogonem, czar i powab osobisty po prostu mnie wzrusza do jednej łezki. Jakże swobodnie lewituje w oparach kłamstw, jaka jest przekonująca, gdy mówi, że to UE nas doi, a nie my ją. Z zachwytem słucham jej słów o zdrowej demokracji w Polsce i kiepskiej, niekompetentnej Europie. Moja fantazja jest wręcz nieograniczona, więc i w pewnym momencie pojawia mi się obrazek, gdy siła grawitacji przerywa pani premier jej twórcze wywody. Spada wtedy na łeb, na szyję wprost na kamienisty grunt prawdy. Ojjj, ależ pupcia musi boleć.

7.Krystalicznie czysty europoseł Wojciechowski, uznany za niegodnego zasiadania w Trybunale Obrachunkowym ma kolejny problem. Są jakieś niejasności związane oczywiście z pieniędzmi. Czyżby powtórka z rozrywki i loty tania klasą ekonomiczną zamiast zadeklarowaną klasą biznes? Kwestorzy Europejscy już się sprawą zajęli, a pan Wojciechowski będzie walczył o swoje dobre imię w sądzie. Widzicie, kolejny spisek Europy, by zniszczyć dobre imię Polski. Sił już człowiek nie ma na te ciągłe insynuacje, podejrzenia i wrogie działania.
*
Przeżyjemy bez newsów do poniedziałku? Jasne, że tak. Nabierzemy sił, energii i dystansu, co nam pomoże w kolejnym tygodniu zachować równowagę psychiczną. Do poczytania w poniedziałek :)


Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/1,75478,19921230,kod-mocniejszy-od-partii.html
2.http://www.fakt.pl/politycy/gornicy-rusza-na-stolice,artykuly,625473.html?utm_source=Interakcja
3.http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1657908,1,pis-bierze-sie-za-lasy-kolejna-rewolucyjna-ale-na-pewno-nie-dobra-zmiana.read
4.http://www.parlamentarny.pl/wydarzenia/prezydent-chce-wyjasnien-w-sprawie-wyboru-sedziego-trybunalu,8168.html
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19922086,posel-pis-myslal-ze-krytykuje-opozycje-okazalo-sie-ze.html#Czolka3Img
6.http://wyborcza.pl/1,75478,19922802,rezolucja-w-sprawie-polski-szydlo-europa-interesuje-sie-nami.html
7.http://wyborcza.pl/1,75478,19921272,niskie-loty-janusza-wojciechowskiego-czyli-niejasne-rozliczenia.html

Brak komentarzy: