wtorek, 19 kwietnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 19.04.2016

Kolejny dzień, kolejne newsy, a my spokojni, odporni i wciąż ponad idiotyzm polityczny. Zapraszam.

1. Okazuje się, że przez ostatnie kilka dni prezydent Duda śnił. Śnił, że jest samodzielny, ponadpartyjny, politycznie uczciwy. Klapsik , jaki zaserwował mu prezes, musiał być bardzo bolesny, bo nam się Duda obudził i biegiem wrócił do karnego szeregu PiS. I po co tyle zamieszania wokół wyboru nowego sędziego, po co udawanie, jeśli i tak finis coronat opus. Podejrzewam, że list marszałka Kuchcińskiego zawierał jedno zdanie typu „Odczep się facet i rób, co szef każe”. Biedny Duda nie ma wyjścia, zaprzysięgnie Zbigniewa Jędrzejewskiego i postara się szybko zapomnieć o swoim śnie. Koszmary rzeczywiste znacznie gorsze od tych, sennych.

2. Wirus demolki rozprzestrzenia się wśród polityków PiS w stopniu zatrważającym. Atakuje znienacka, po cichutku, ale jakże skutecznie. Kolejnym zakażonym jest „wybitny” minister kultury, pan Gliński. Zainfekowany wirusem „ekspert nad ekspertami” bierze się za Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Nie można przecież akceptować tej instytucji, jeśli był to pomysł pana Tuska, jeśli koncepcja uniwersalizmu kłóci się z pisowską historią narodową. Trzeba więc rozwalić i zniszczyć . Widać, ze ta choroba nieuleczalna, dlatego ja, „domorosły ekspert od zdrowia” proponuję kwarantannę dla pana Glińskiego i całej reszty zakażonych. Najlepiej na czas nieokreślony.

3. Maszerują chłopcy, maszerują, do nienawiści nawołują… a przecież art. 13.Konstytucji RP zakazuje działania partii politycznych faszystowskich, nazistowskich i komunistycznych. Jak więc jest możliwe, że pozwala się ONRowcom na marsze, hołubi się ich w kościele, a nawet szykuje do gwardii narodowej? Rzecznik Praw Obywatelskich zamierza dokładnie przyjrzeć się sprawie, a kościół przeprasza za ten „incydent”.Tylko co dalej? Przecież to sól polskiej ziemi, kwiat patriotycznej młodzieży, to przyszłość narodu. Proponuję marsz długodystansowy. Kierunek Kołyma. Może ekstremalne warunki wyleczą ich z ekstremalnego myślenia.

4. Kornel Morawiecki chce stworzyć własną formację polityczną. Darujcie, ale nie nadążam za jego tokiem myślenia, więc nie jestem w stanie powiedzieć, czego ten facet rzeczywiście chce. „Jakaś struktura”, „jakieś idee”, „jakaś wizja”, „jakiś program”. No to rzeczywiście bardzo czytelna i klarowna deklaracja programowa. Podejrzewam, że teraz rzucą się tłumy do nowej partii, kolejni z nabzdyczonym ego, a pan Morawiecki ma swoje 5 minut i niech się cieszy. Pokazują go w telewizji, robią z nim wywiady. Ależ jest fajnie, ależ to raduje.

5. Jeszcze kilka akcji typu msze dla narodowców, wtykanie nosa w politykę, a kościoły będą świecić pustkami. Według CBOSu 55% Polaków ocenia Kościół pozytywnie (spadek z 62% w ubiegłym roku). Rozumiem teraz, dlaczego tyle kasy leci w przepastne kieszenie duszpasterzy. Skąd te datki, dofinansowania, dopłaty, nagrody, spłaty itp. Coraz mniej daje na tacę, więc rząd musi biedakom to zrekompensować. Przepraszam, że nie potrafiłam tego wcześniej zrozumieć. Z pokorą przyjmę każdą karę za moją niewiarę i niezrozumienie.

6. Rok temu pracownicy hotelu Bałtyk ośmielili się rozmawiać z dziennikarzami Newsweek o nadużyciach związanych z osobą, dumnie nam panującego, przewodniczącego Solidarności. Minęło sporo czasu, ale pamięć o krzywdzie, jaka spotkała Piotra Dudę wciąż jest żywa. Po cichutku pozwalniano więc niepokornych pracowników, którzy szkalowali dobre imię dobrego człowieka”. I sprawiedliwości stało się zadość.

7. Plotka głosi, że coraz więcej członków PiS traci wiarę w nieomylność prezesa. Szepcą sobie na uszko, że to chyba nie tak miało być, że kolejne przyspieszenie nie wróży najlepiej, a i wizja jest jakaś niesprecyzowana. Czyżby co niektórym posłom wracał rozum? A może to tylko strach, że szefuńcio pociągnie ich na dno? Na takie plotki jestem bardzo otwarta i proszę tylko o jedno – by plotka ciałem się stała. I to jak najszybciej.
*
Nie ma co, na brak nudy to narzekać nie możemy. Adrenalinka mi podskoczyła, więc chyba wezmę się za mycie okien. Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/1,75398,19940973,co-napisal-kuchcinski-w-liscie-do-dudy-wybor-sedziego-tk-skuteczny.html
2.http://polska.newsweek.pl/w-gdansku-bitwa-z-pis-em-o-muzeum-ii-wojny-swiatowej,artykuly,384259,1.html
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19941556,sa-konsekwencje-po-imprezie-onr-na-politechnice-bialostockiej.html#MT
4.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kornel-Morawiecki-chce-byc-pomiedzy-PiS-a-PO,wid,18277557,wiadomosc.html
5.http://wyborcza.pl/1,75398,19940505,kosciol-idzie-w-polityke-i-traci-wiernych-tylko-55-proc-polakow.html
6.http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wakacje-piotra-dudy-czesc-ii-zemsta/zqwrx6
7.http://fakty.interia.pl/prasa/news-fakt-w-pis-konczy-sie-wiara-w-geniusz-prezesa,nId,2187062

Brak komentarzy: