sobota, 2 kwietnia 2016

Relacja z manifestacji w Olsztynie (2 kwietnia 2016)W dniu drugiego kwietnia 2016 r., od godziny 13. to godz. 15. (a w zasadzie trochę dłużej) odbyła się manifestacja z okazji urodzin konstytucji RP. Przy słonecznej pogodzie na olsztyńskie spotkanie przybyło łacznie ponad 500 osób (samych podpisów zebrano około 450). Fragmenty konstytucji czytali oraz komentarze do obecnej sytuacji ze staromiejskiej sceny wygłaszali: Irena Telesz, Wacław Radziwinowicz, dr hab. Teresa Astramowicz-Leyk, Radomir Szumełda oraz dr Jacek Poniedziałek,  a całość prowadziła prowadzi Katarzyna Grygiel-Bazyluk.

Obyło się bez incydentów, jakkolwiek pojedyncze osoby ze środowisk niechętnych KOD pojawiły się i przyglądały się ze smutnymi minami.

Więcej zdjęć na Facebooku.

Było sporo mediów, więc na pewno relacji będzie dużo.
Wacław Radziwinowicz
dr hab. Teresa Astramowicz-Leyk i Irena Telesz
Katarzyna Grygiel-Bazyluk


Stanisław Czachorowski

1 komentarz:

Halina Bumbul pisze...

Na pewno każdy z nas opowie swoje przemyślenia po dzisiejszej demonstracji. I dobrze. Moje są następujące: była super przygotowana EDUKACYJNA demonstracja. Taka była bardzo potrzebna dla NARODU, tego, któremu zależy i innej części, która też przyszła, bo widziałam. Po tej demonstracji podeszła do stolika z podpisami osoba, której kilka razy podtykałam listę do podpisu (przy różnych okazjach) i w końcu, przekonana, PODPISAŁA! No sukces demonstracji, uważam! A że było nas mniej, niż na poprzedniej, to o niczym nie świadczy. Część moich znajomych wybrała prace na działkach (super pogoda!). Niech żałują i na pewno żałować będą. Marta, to ile zebrałyśmy dziś podpisów? Bo że bardzo dużo, to wiadomo
Emotikon smile
Dziękuję za możliwość uczestnictwa w tak przesympatycznym gronie w takim ważnym wydarzeniu.