wtorek, 10 stycznia 2017

Subiektywny przegląd prasy - 10.01.2017

Gdzieś w Polsce...
Wiele się dzieje, PiS wciąż szaleje, lecz bliski moment, gdy ich wywieje. Zapraszam na prasówkę.

1. Ten Duda, co nam się tak bardzo nie udał znowu wczoraj usiłował wcisnąć nam stek kłamstw. Stanął sobie facet przed kamerami i bujał jak nakręcony, byle tylko usprawiedliwić podpisanie reformy edukacji. Coś tam sobie gaworzył o 3 tygodniach badania, sprawdzania, konsultacjach. Wychwalał pod niebiosa pomysł Zalewskiej, mało się nie popłakał ze wzruszenia. Ciekawe, co teraz wymyśli, bo poszedł już wniosek o udostępnienie informacji z kim to niby Duda się konsultował. Powiem jedno, facet sobie już tak nabruździł, że jak tylko straci stołek prezydencki to będzie miał przechlapane. Trybunał Stanu, problemy z pracą, bo kto będzie chciał mieć do czynienia z prawnikiem, który zasłynął łamaniem prawa? Panie Duda, czas się pakować, emigracja czeka.

2. Właśnie dzisiaj został pobity rekord zadłużenia Polski. Dług publiczny przekroczył bilion złotych i co? Całkowita cisza. Korki od szampana nie strzelają? Władza nie świętuje takiego wybitnego osiągnięcia? Nikt nic nie mówi, wstydzą się, czy co? A może ogłosić dzisiejszy dzień Świętem Narodowym? W końcu taki „sukces” wart jest uczczenia, prawda?

3. Sędzia Przyłębska czuje się w TK jak glonojadek w brudnej wodzie. Miesza, kręci, zamyka stronę internetową, wywala wiceprezesa TK z gabinetu, a teraz zakazała dziennikarzom wstępu na salę obrad. Ależ ją roznosi wena twórcza. Trochę ją rozumiem, bo jakoś tak głupio, by Polacy poznali, jak kiepska i niekompetentna jest dziewczyna. Za chwilę dowiemy się, że trwają intensywne prace nad tunelem, łączącym TK z pewną willą na Żoliborzu. W końcu przecież jakiś spec od wszystkiego musi jej doradzać, bo sama nie bardzo wie, co i jak.

4. O Macierewiczu można nieskończenie. To taki nasz polski sarmata z ułańską fantazją. Plany rozwoju w zakresie wojskowości miał ogromne, porozwalał wszystko, co było z poprzedniej epoki (rządy PO/PSL), powywalał specjalistów wojskowych i teraz znowu kolejne jego kłamstwo wyszło na jaw. Miały być nowe śmigłowce, budowane wraz z Ukrainą, a będzie remont starych, mocno wysłużonych made in Rosja. Jak tak dalej pójdzie to naszą najlepszą bronią będą szabelki, w które wyposaży szef MON swoją gwardię narodową, a sława polskiego wojska o anielskich skrzydłach ruszy w świat i wszyscy będą się nas bali. Tak trzymać panie Macierewicz, jak nie świetnie wyposażoną armią tak szaleństwem wroga załatwimy.

5. Ukraińscy nacjonaliści zdewastowali pomnik Polaków, zamordowanych w 1944 roku we wsi Huta Pieniacka. Oburzenie wielkie w Polsce, pewnie co niektórzy myślą już o vendetcie, noty protestacyjne lecą i lecą, a ja zastanawiam się nad jednym. Naszym polskim nacjonalistom za podobne działania nic nie grozi. Mało tego, zostaną jeszcze pogłaskani po główkach, Błaszczak przytuli do piersi, pocieszy, da lizaka w nagrodę, Ziobro załatwi amnestię z marszu i jest ok. Jeśli u nas jest przyzwolenie na takie chamstwo i wandalizm, to czy mamy prawo krytykować innych za to samo? Chyba nie bardzo, prawda?

*
To dopiero wtorek, ciekawe, ile jeszcze atrakcji zapewnią nam PiSiątka do końca tygodnia. Do jutra.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21223087,z-kim-i-kiedy-spotykal-sie-prezydent-andrzej-duda-ws-reformy.html
2. http://www.newsweek.pl/polska/polityka/ile-wynosi-dlug-publiczny-polski-jak-pis-zadluza-polske-,artykuly,403301,1.html?src=HP_Section_1
3. http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,21223155,prezes-tk-julia-przylebska-wprowadzila-zakaz-wstepu-do-trybunalu.html#MT2
4. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Klamstwo-PiS-Obiecali-nowy-smiglowiec-bedzie-remont-radzieckich-Krzysztof-Brejza-ujawnia-pismo,wid,18668807,wiadomosc.html?ticaid=1186b5
5. http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ukrainscy-nacjonalisci-zdewastowali-pomnik-polakow-na-zachodzie-kraju/zf7plcs

Brak komentarzy: