piątek, 13 stycznia 2017

Jesteśmy wściekli. Rodzice (Protest 100 bębnów)


Wszystko już zostało powiedziane. Reforma/deforma jest zła. Stadnina z Janowa miała światową renomę, teatr we Wrocławiu publiczność, a polska edukację markę. Konie żyją, aktorzy pracują, dzieci będą chodzić do szkoły. Mieliśmy jakość, zostanie jakoś.

Przyjdźcie w sobotę o 18.00 pod Pałac Prezydencki. Przynieście bębny. My rodzice mówiliśmy zbyt cicho? Teraz będziemy głośno!!!
 #protest100bębnów
  https://www.facebook.com/events/1835556619990888/

Agnieszka Leonczuk
‎NIE dla chaosu w szkole


Z wodociągów do edukacji?

Przedstawiony przez MEN biogram nowej szefowej Ośrodka Rozwoju Edukacji jest wyjątkowo krótki. Rudzińska-Mękal to absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, "wieloletni wykładowca akademicki", a także "ekspert w zakresie realizacji, rozliczania i kontroli projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa". Z informacji MEN możemy się też dowiedzieć, że nowa szefowa ORE jest "certyfikowanym specjalistą zarządzania projektami" oraz "członkiem zarządu spółki prawa handlowego".

Czego MEN nie napisało o nowej p.o. dyrektora ORE? Barbara Rudzińska-Mękal została rzucona na odcinek edukacji z wodociągów i kanalizacji. Do niedawna pełniła bowiem funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie (przez rok). Wcześniej była wiceprezesem tej spółki. Z lokalnej prasy możemy się dowiedzieć o konflikcie ówczesnej szefowej PWiK w Piasecznie z pracownikami firmy i związkiem zawodowym.

Brak komentarzy: