czwartek, 9 czerwca 2016

Subiektywny przegląd prasy - 9.06.2016

9.06.2016
No i już jestem. Dosyć tego lenistwa Kochani. Bierzemy się za prasówkę :)

1. Polska szkołą zaczyna sięgać dna. O zapraszaniu narodowców na spotkania z młodzieżą już wiemy, o prowadzeniu agitki propisowskiej również, a teraz dochodzi kolejny element „właściwego” wychowania dzieciaków. Zajęcia sportowe prowadzone przez kibiców klubów piłkarskich, Niby fajnie. Niby nic złego, gdyby nie malutki szczególik. Kalendarz, który otrzymał każdy z uczniów szkoły w Łodzi, a w nim dorodny krzyż celtycki i rasistowski napis Biała Siła. Dziwne, że żaden nauczyciel, nie mówiąc już o dyrektorce, nie zauważyli, na co wyrażają zgodę. Pani dyrektor tłumaczy się, że nie miała pojęcia, co to za znak, reszta grona pedagogicznego zapewne udaje, że nie wie o co chodzi. Możliwe, że szacowni nauczyciel byli tak skoncentrowani na darowanym wolnym czasie, że mieli w nosie, kto, co, jak i dlaczego. Współczuję rodzicom, że taka szkoła wychowuje ich dzieci, dzieciakom, że mają tak określony poziom edukacji, a nauczycielom i dyrektorce radzę, by wzięli się do nauki… własnej.

2. PiS ma kolejny problem. To ustawa medialna, która już znajduje się na celowniku UE. Politycy, skupieni wokół prezesa, długo kombinowali, co by tu zrobić, by już, natychmiast coś tam w życie wprowadzić, no i wymyślili. Podzielą dużą ustawę na dwie części. Już dzisiaj jedna z nich będzie sobie leciała właściwym torem w Sejmie. Powołani więc zostaną członkowie do pisowskiego tworu czyli Rady Mediów Narodowych, która zacznie działać od września, a KRRi T zmarginesuje się maksymalnie, by nie przeszkadzała w dobrej zmianie. Natomiast ta część, która wiąże się z finansami zajmie naszych posłów nieco później. Dla nas to dobra wiadomość, bo odwleka nam się w czasie opłata za media publiczne, co jest ewidentnie nowym podatkiem. A PiSowi nie współczuję, że znowu podpadną i będą musieli lawirować pomiędzy kolejnymi opiniami KE.

3. Zapowiada się niezła zadyma w Poznaniu. Zbliża się rocznica Czerwca 1956, całe miasto szykuje się na uroczyste obchody pierwszego w powojennej Polsce wystąpienia ludzi przeciwko władzy, a nagle Macierewicz zaczyna stawać okoniem. Facet zażyczył sobie, by oficjalne uroczystości zaczęły się odczytaniem listy ofiar katastrofy smoleńskiej. Mało tego, od zgody na swój genialny pomysł uzależnił udział żołnierzy i asysty honorowej. Nie dość, że będziemy musieli męczyć się z Dudą i prezydentem Węgier, to jeszcze stawianie organizatorom takich warunków? Wątpię, by Poznaniacy potulnie się na takie dictum zgodzili. Wojsko nam nie potrzebne, a niech ktokolwiek spróbuje schrzanić tę rocznicę, to zobaczy, co to znaczy wkurzony Poznaniak. Pannie Macierewicz, a zajmij się tą swoją miesiączką smoleńską, a od Poznania wara.

4. Piękny gest Ziobry, oczywiście w błysku fleszy, by każdy zauważył i docenił. Przekazał pieniądze z 500 plus rodzinie niepełnosprawnego chłopca. Aż wstyd się czepiać, ale jednak coś tu chyba jest nie tak. Czy kasa darowana przez państwo na wychowanie dziecka może być potraktowana jako darowizna na rzecz kogoś bardziej potrzebującego? Już trwa debata na ten temat, jedni krytykują, inni popierają. A ja czegoś nie rozumiem. Państwo mi daje pieniądze, by mi pomóc, a ja podaję je dalej, by też pomóc i tworzy nam się taki łańcuszek serc, na końcu którego jest pytanie, na ile zasadny jest program 500 plus? Ja wiem, że nadmiar myślenia politykom PiS szkodzi, ale żeby aż tak rozwalić logikę własnej ustawy to trzeba być rzeczywiście orłem nad orłami.

5. Wydawało by się, ze PiS obsadził swoimi wszystko, co było możliwe, a jednak nie. Ponieważ wciąż tylu czeka na nagrodę za lojalność i bezrozumność, to prezes jak pies gończy szuka i znajduje. Tym razem pod nóż poszły stanowiska spółek, które trzymają pieczę nad kurortami. Świetna fucha. Ulubieńcy jedynej słusznej partii nie narobią się za bardzo, nie przemęczą, a ile świeżego powietrza łykną, ile kąpieli zażyją, jak wzmocnią siły nadwątlone wielomiesięcznym czekaniem w kolejce przed domem szefa. Ciekawe, gdzie jeszcze będzie się zwalniać ludzi, by ci godni mogli nastać. Może tak wymienić babcie klozetowe, szatniarzy w renomowanych hotelach, grabarzy? To idealne miejsce dla pupili, którzy nie dość, że zarobią, to jeszcze będą mogli działać propagandowo, podsłuchując klientów, wciskając im pisowską prawdę i karząc niepokornych ot, choćby brakiem papieru toaletowego, brakiem numerku w szatni czy kopcem psich kupek pod nogami. Ugryzę się w język i nie powiem, co mi chodzi po głowie.
*
Spisowiała nam ta Polska bardzo, jednak szczęśliwie My jesteśmy na tę zarazę uodpornieni. Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75398,20211320,biala-sila-i-krzyz-celtycki-w-kalendarzu-dla-uczniow-syn.html
2.http://polska.newsweek.pl/mediow-narodowych-na-razie-nie-bedzie-na-celownik-bierze-je-unia,artykuly,386985,1.html
3.http://polska.newsweek.pl/poznan-1956-mon-zada-przeczytania-listy-ofiar-katastrofy-smolenskiej,artykuly,386941,1.html
4. http://www.rp.pl/Zadania/306099967-Zamiast-500-plus-podaruj-500-zlotych.html#ap-2
5. http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,20211313,pis-bierze-kurorty-nad-morzem-i-w-gorach.html

Brak komentarzy: