poniedziałek, 20 czerwca 2016

Subiektywny przegląd prasy - 20.06.2016

Jest poniedziałek, jest deszcz, a wiadomo, że w „czasie deszczu Polacy się nudzą”. No to zapraszam na odrobinę rozrywki :)

1. Pewnie nikt tego nie zauważył, ale funkcjonuje już u nas Polska Lista Dobra Narodowego. Chwilowo jest na niej tylko jeden obiekt szczególnej troski i miłości, ale zapewne z czasem dojdą kolejne. Otwiera ją prezes, Jarosław Kaczyński. Teoretycznie tylko szef jednej z partii, ktoś kto z woli Polaków zasiada w Sejmie. Ot, zwykły poseł. W praktyce jednak, to Ojciec Narodu, Władca WszechPolski, Wujek każdego dziecięcia z 500 plus, Mamusia rodziny, która już w 2019 dostanie klucze do taniego mieszkania, Braciszek rolników, Siostra górników, Ojciec chrzestny Związku Zawodowego Solidarność, umiłowana Ciocia środowisk kościelnych. I dlatego proszę nie dziwić się, że jako najważniejsze nasze dobro może sobie latać policyjnym śmigłowcem i w ogóle wolno mu wszystko. Myślę, że niebawem zostanie wpisany również na Listę Światowego Dziedzictwa przez UNESCO, a wtedy nikt i nic go nie ruszy z posad polskości.

2. Jakiż ten Ziobro dobroduszny. Nieco się opamiętał i ostatecznie tylko kara 3 lat (a nie pięciu) będzie groziła za „polskie obozy”. Drodzy bezdomni i bezrobotni. Jak wam zacznie doskwierać zimno i głód, stańcie sobie przed policjantem i krzyczcie o polskich obozach. Macie zapewniony wikt i opierunek na kilka lat. Dojdziecie do siebie, wzmocnicie się, nabierzecie sił, a potem znowu w Polskę. Ciekawe, czy Wymiar Sprawiedliwości będzie tak samo konsekwentny w karaniu za pomówienia historyczne, jak w przypadku tych, co to nagminnie łamią prawo przez swoją ksenofobię, neofaszyzm, nacjonalizm i rasizm i wciąż sobie hulają, radośni i bezkarni.

3. Ciężkie życie szefa Telewizji Narodowej. Oglądalność spada na łeb na szyję, a reklamodawcy wycofują się ostro. Nie pomagają nawet promocyjne ceny ani urok osobisty. Trudno się dziwić firmom, że wolą reklamować się tam, gdzie jest szansa trafić do wielu ewentualnych klientów. Biedny ten Jacek Kurski. Dwoi się i troi, po nocach nie sypia, a prezes obserwuje, prezes notuje i rozliczy, jak przyjdzie na to czas. I co, znowu nam nieszczęśnik zniknie w odmętach niepamięci? No, może nie do końca. Ma on wielką szansę stać się tzw. bohaterem tragicznym. Może ktoś napisze o nim wiersz, jakiś dramat społeczny? Albo jakaś głęboka analiza bohatera, co to zakopał się w antybohaterstwie, wałkowana na lekcjach języka polskiego aż do znudzenia? Jacku Kurski, spokojnie, nie damy ci zginąć w nurtach dobrej zmiany. W końcu warto na Tobie uczyć się, jakim nie być, prawda?

4. Przez polskie pola, bezdroża i łąki wieść się niesie radosna. Już od połowy 2019 roku pierwsi szczęśliwcy dostaną klucze do upragnionego mieszkanka z kolejnego programu Plus. Będzie ślicznie, będzie tanio, będzie wspaniale. Nic, tylko potem brać się ostro za prokreację, by Polska rosła w siłę. Cena za wynajem ma wynosić od 10 – 20 zł za 1m. kw. Czy w tym będą wszystkie dodatkowe opłaty czyli koszt wody, obsługa administracji, remonty itp.? A do tego kasa za prąd, który ostro ma pójść w górę, gaz, media. Zupełnie nie ogarniam tematu i nie wiem, będzie tanio czy nie? Będzie dla każdego czy nie? Ktoś wie?

5. Od czasu, gdy Gowin został wicepremierem, co rusz zadziwia nas swoją wszechstronną wiedzą. Nie ma tematu, nie ma takiego obszaru, na którym słynny uciekinier z PO nie miałby mnóstwo do powiedzenia. Teraz wziął się za banki i wpadł na genialny pomysł. Znacjonalizować je, szczególnie te, z kapitałem zagranicznym. Poszłabym dalej. Industrializacja, zlikwidować własność prywatną, skolektywizować wsie i wprowadzić centralne planowanie. A wszystko to w ramach „ekonomicznego patriotyzmu”. Kto powiedział, że „dobra zmiana” nie może oznaczać powrotu do tej „dobrej zmiany” jaka nam już ktoś w przeszłości zafundował? Brawo panie Gowin. Nadaje się pan na 1 sekretarza Polskiej Rzeczpospolitej...no właśnie, jakiej?

6. Gdzie była Solidarność, gdy strajkowały pielęgniarki z CZD? Piotr Duda z promiennym uśmiechem odpowiada, że Solidarność nie jest instytucją charytatywną i broni tylko swoich członków. W końcu ważniejsze są jego działania jako przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego przy prezydencie niż jakieś tam pielęgniarki, które nawet do jego prywatnego związku Solidarność nie należą. I jak nie kochać kolejnego Dudy, co to swoją uczciwością i szczerością zachwyca?
*
Kto powiedział, że życie z kosmitami jest łatwe? Szczególnie jak to kosmici rodzimego pochodzenia, wyhodowani na polskiej ziemi. Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/160629991-Prezes-PiS-lata-policyjnym-smiglowcem.html
2. http://wyborcza.pl/1,75398,20270591,projekt-resortu-ziobry-przewiduje-trzy-lata-wiezienia-za-mowienie.html
3. http://polska.newsweek.pl/tanieja-reklamy-w-telewizji-polskiej-dobra-zmiana-w-telewizj-publicznej,artykuly,387701,1.html
4. http://www.rp.pl/Nieruchomosci/306209963-Mieszkanie-Plus---Adamczyk-okolo-polowy-2019-roku-pierwsze-klucze-do-mieszkan-w-ramach-programu.html#ap-2
5. http://wyborcza.biz/biznes/1,147752,20271096,gowin-nalezy-zrenacjonalizowac-niektore-zagraniczne-banki.html
6. http://wyborcza.pl/1,75398,20271058,dlaczego-solidarnosc-nie-wsparla-pielegniarek-piotr-duda.html

Brak komentarzy: