środa, 15 czerwca 2016

Subiektywny przegląd prasy - 15.06.2016

Newsy aż przebierają dzisiaj nóżkami, by do was dopaść i nieco podkręcić adrenalinę. Zapraszam :)

1. Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej, więc istne szaleństwo ogarnęło Kościół i nasze władze. Ależ to pokaz hipokryzji. Ci duchowni, którzy jadą na papieżu Franciszku jak na łysej kobyle, dwoją się i troją, by godnie przyjąć Go w polskich progach, by pokazać światu przepych, mistrzostwo organizacji i jaśniejący w polskich sercach duch miłosierdzia, duch zasad chrześcijańskich. Wspomaga ich sercem, czynem i wielką kasą Szydło z resztą marionetek prezesa. A wszystko to zgodnie ze staropolską zasadą „postaw się a zastaw się”. Impreza będzie kosztowała nas, podatników, 446 mln zł. Czyżby, w mniemaniu władzy, Polska należała do czołówki światowej, jeśli chodzi o bogactwo? Nie dam się na to nabrać. Raczej skłonna jestem uznać,że za niebawem, dzięki takiej właśnie polityce, znajdziemy się w niezłej czarnej dziurze. I co wtedy?

2. Nie lubię zaglądać nikomu do kieszeni, ale czasami muszę. Ot, choćby pan Szydło, którego mało widać, mało słychać. Pan Edward od lat pracuje w stowarzyszeniu, które założyło Szkołę Zarządzania i Handlu. O finansach wiemy niewiele, bo przez minione 10 lat zarząd nie złożył ani jednego sprawozdania finansowego. Brak też informacji, by stowarzyszenie było wpisane w rejestr przedsiębiorców. Ot, takie malutkie zapewne niedopatrzenie. Jedno jest pewne, że przez minione lata przepłynęło przez szkołę 25 mln zł z dotacji unijnych, ale o reszcie finansów wszyscy milczą jak zaklęci. A ponoć w całej Polsce toczą się sprawy przeciwko tym, którzy „zapominali” nagminnie złożyć w sądzie rejestrowym sprawozdania finansowe. No właśnie...ponoć…

3. Kochani, dzisiaj o godz. 21.25 bierzecie zgrzewkę piwa, siadacie wygodnie przed telewizorem, wystawiacie na światło dzienne swego ducha patriotycznego włączacie kanał 1 telewizji narodowej i oddajecie się degustacji filmu dokumentalnego „W imię honoru”. Trzy wdowy, których wciąż pełno w mediach, będą opowiadać o sobie i swoich mężach, bestialsko zamordowanych w tupolewie. I nie ma żadnego tam zmiłuj się. Siedzicie i oglądacie, bo to Wasz psi obowiązek. Obowiązek wobec Partii, Polski i Narodu. Tak więc nie dyskutować, tylko grzecznie zająć odpowiednią pozycję i wciskać w siebie ten pseudohistoryczny, nostalgiczno liryczny chłam. Smacznego.

4. A teraz ciiiiiii. Szeptem przekażę Wam kolejną informację, bo owiana jest ona całkowitą tajemnicą. Dotyczy ona listu, w którym KE pisze coś, co dotyczy TK. Nikt tego listu ponoć nie widział, nikt go nie czytał, a dzisiaj mija właśnie termin odpowiedzi. Rzeczniczka PiS mówi, że odpowiedź będzie złożona w stosownym czasie. To znaczy, kiedy? Gdy list ten zostanie odtajniony i będzie zgoda na zapoznanie się z nim? Toż to może potrwać i kilka lat. Czy KE da nam tyle czasu?

5. Niesamowicie zapracowany Duda znalazł czas, by skrytykować propozycje banków, dotyczące pomocy frankowiczom. Wszystko jest źle, niesprawiedliwe i w ogóle do niczego. On wie o tym najlepiej, bo w końcu już 10 miesięcy pracuje nad ustawą, która ma pomóc ludziom. Wiem, to mało czasu, bo to taka praca w przerwach między jedną wycieczką krajoznawczą a drugą, ale wierzcie drodzy frankowicze swojemu prezydentowi. Jak obiecał to słowa dotrzyma. Jeśli nie teraz to w kolejnej kampanii prezydenckiej. Czy te kilka lat jakoś specjalnie zmienią waszą sytuację?

6. Nasza popularność w UE wzrasta. Ależ radość, bo przecież o to chodziło prezesowi. Świat i Europa mają o nas dużo mówić, zajmować się nami, dopieszczać swoim zainteresowaniem. Cieszy więc zapewne kolejna ingerencja KE, tym razem dotycząca bezprawnej wycinki w Puszczy Białowieskiej. Zaczynamy być liderami w rankingu tych, co to łamią prawa unijne. Zgodnie więc z wizją PiS umacniamy swoją pozycję, czyli jest dobrze.

7. Wybrany przez Pis sędzia TK nieźle podpadł. Piotr Pszczółkowski przewodniczył jednej ze spraw i zapytany o to, czym jest rozstrzygnięcie pracy sędziów odpowiedział, że to wyrok. Panie sędzio, jaki wyrok? Przecież TK wydaje tylko opinie. PiS oburzone, a biedny prezes pewnie cierpi w milczeniu, że taką żmiję wyhodował na własnej piersi. No to się zadziało, teraz trzeba będzie pomyśleć nad poprawką ustawy do ustawy o TK, by wywalić Pszczółkowskiego z TK i wsadzić na jego miejsce kogoś bardziej oddanego pisowskiej sprawie. Powodzenia.
*
Trochę się dzisiaj rozgadałam. Wybaczcie, ale to dlatego, że dbam o Was moje KODki Kochane. Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/1,75398,20241457,publiczna-ofiara-na-swiatowe-dni-mlodziezy-ile-naprawde-kosztuja.html
2. http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,145400,20242170,unijne-miliony-dla-meza-premier-szydlo.html#Czolka3Img
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20242346,nowy-film-o-katastrofie-smolenskiej-emisja-dzis-wieczorem-w.html#MTstream
4. http://wyborcza.pl/1,75399,20243043,do-dzis-rzad-powinien-odpowiedziec-na-opinie-komisji-europejskiej.html
5. http://www.rp.pl/Banki/306159968-Ustawa-frankowa-kancelaria-prezydenta-rozczarowana-propozycja-bankow.html
6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,KE-chce-rozpoczac-postepowanie-przeciwko-Polsce-w-zwiazku-z-wycinka-w-Bialowiezy,wid,18380461,wiadomosc.html
7. http://wyborcza.pl/1,75398,20242792,pis-przyznaje-ze-w-kwestii-tk-czeka-na-koniec-kadencji-prezesa.html

Brak komentarzy: