czwartek, 16 czerwca 2016

Otwieramy "OKO"

Sięgamy do korzeni dziennikarstwa – do prawdy. Prowadzimy śledztwa. Uporczywie, dzień w dzień, sprawdzamy to, co nam mówią politycy: ile w tym fałszu, półprawdy, manipulacji. Jaki jest los obietnic wyborczych. Politykom mówimy: mamy na was oko.

https://oko.press/

Redakcja OKO.press to kilkunastu dziennikarzy – od weteranów takich jak Piotr Pacewicz, współzałożyciel „Gazety Wyborczej” i Bianka Mikołajewska, dziennikarka śledcza z kompletem nagród dziennikarskich), po ludzi zaczynających pracę w dziennikarstwie.

Wiosną 2016 roku, w ciągu kilku tygodni, stworzyliśmy Fundację OKO, redakcję i nowy serwis internetowy. Narodziny OKO.press były możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób i instytucji – m.in. „Gazety Wyborczej” i Tygodnika „POLITYKA”.

Zakładamy – i trzymamy kciuki za to, że się nie pomylimy – że rzetelne, jakościowe dziennikarstwo obroni się na tyle, że będziemy w stanie sfinansować swoją działalność przez kolejne miesiące i lata. OKO.press ma być miejscem, w którym politycy zobaczą, że ich słowa można sprawdzić, a ich czyny nie przepadną w mroku dziejów.

Brak komentarzy: