czwartek, 16 czerwca 2016

Subiektywny przegląd prasy - 16.06.2016

Komunikat dla czytających prasówkę. Autorka nie ponosi odpowiedzialności za rozbujane emocje i stresy, zgodnie z zasadą, że…. po odejściu od kasy reklamacji nie przyjmuje się. Zapraszam :)

1. Śmiało można powiedzieć że pojęcie ZEMSTA jest hasłem przewodnim rządzącej partii. Wszystkie działania, poza tymi autorytarnymi, podporządkowane są szukaniu haków na PO. Audyt chyba nie do końca spełnił swoją rolę, więc teraz czas na urzędy marszałkowskie. CBA pełne werwy ruszyło w Polskę, by poryć nieco i znaleźć wreszcie upragnione dowody zbrodni. Co to będzie za radość, jak się dokopią do nadużyć i innych przekrętów. Oby nie ryli za ostro, bo w zapamiętaniu dokopią się do lat 2005 – 2007 i z rozpędu pogrzebią nie tego, co trzeba. A tak na marginesie, w ramach głoszonej wszem i wobec uczciwości wezmą też pod lupę męża Szydło, który hojnie korzysta z kasy unijnej, ale się z niej nie rozlicza?

2. Duda wreszcie miał troszkę pracy. Co za szczęście, bo od tego lenistwa brzuszek mu rośnie, buzia się zaokrągla. Chwycił dzielnie długopis w rękę i machnął piękny podpis pod nowelizacją specustawy na szczyt NATO. W jej treści jest zapis o zakazie spontanicznych zgromadzeń. Rozumiem więc, że takie zgłoszone i zaplanowane będą mogły się odbyć? Jedno jest pewne, nie mogę takiego pytania zadać Dudzie, bo sprawia on na mnie wrażenie osoby podpisującej, ale nie czytającej. Gość wie, jak zaoszczędzić czas i skoczyć sobie na kolejną wycieczkę krajoznawczą.

3. Jeszcze wczoraj było to tylko przypuszczenie, ale dzisiaj już wiemy. KE podjęła decyzję o wszczęciu postępowania przeciwko Polsce za zwiększenie wycinki Puszczy Białowieskiej. Rozglądam się wokoło i jakoś nie widzę tych, co to w kampanii wyborczej, z pianą na ustach, bronili każdego drzewka, na które czaiło się PO. Gdzie są dzisiaj obrońcy Białowieży? Czemu siedzą cicho? Czyżby wycinka planowana przez PiS była ładniejsza i sympatyczniejsza? Zapewne zajęci liczeniem kasy z 500 plus nie mają już czasu na głupoty. Na szczęście KE ma i czas, i ochotę, i odpowiednie przepisy, które bronią naszą puszczę. A PiS znowu będzie się zwijało jak piskorz, łkało, kłamało i obracało kota ogonem.

4. Wczoraj komisarz Nils Muižnieks ogłosił w Warszawie raport okresowy oceniający stan przestrzegania w Polsce standardów praw człowieka uznanych przez Radę Europy. Praktycznie w tym samym momencie PiS przedstawiło swoją odpowiedź, zarzucając komisarzowi stronniczość i brak rzetelności. Niesamowite, jakich mamy w rządzie jasnowidzów. Kolejni, którzy czytać nie muszą, a wiedzą co i jak. A może to sam prezes, jak szaman, odstawia codziennie szaleńczy taniec, potem chwila medytacji i wszystko jasne. Bój się Europo, bo z takimi zdolnościami naszego guru nie wygrasz.

5. A to się rozkręcił prezes wczoraj na Kongresie Impact'16 w Krakowie. Wreszcie nie musi udawać łagodnego cielaczka, wreszcie może być sobą. No bo kto mu teraz podskoczy? PiS ma ok 40% poparcia, więc po co się krygować, grać sympatycznego wujcia. Ufff, jakaż ulga zapewne, bo ta maska nieźle musiała uwierać. Grzmiał więc prezes wczoraj miotając słowami jak strzelec wyborowy. Oby nie okazało się, że to falstart podparty ślepakami. Tego prezes by ie przeżył.

6. W wybitnym piśmie „wSieci” równie wybitny felieton równie wybitnej postacią polskiej sceny politycznej, niejakiej Katarzyny Łaniewskiej. Kto nie kojarzy, przypominam, że grała ona rolę gospodyni w serialu Plebania. Nie wiedziałam, że studia aktorskie przygotowują również ekspertów w dziedzinie politologii, ekonomii, socjologii i finansów. Z pełnym profesjonalizmem ocenia Łaniewska lata rządów PO/PSL przechodząc bardzo płynnie do KODu, który jest jak „kabaret, rozpadający się na naszych oczach”. Co ma piernik do wiatraka wie zapewne tylko Łaniewska, której samodzielne rozumowanie leży gdzieś w kącie i obrasta kurzem. Uwaga, przeczytanie całego felietonu grozi rozstrojem żołądka, zaburzeniami jelitowymi, migreną i chorobą psychiczną, więc odpuście sobie. Nie czytajcie.
*
Tańcz PiSie tańcz, naszym życie się baw. Wprost na spotkanie ognia leć. Tańcz PiSie tańcz, wielki bal sobie spraw. Bo tylko tyle i na chwilę możesz mieć. Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło wiedzy
1. http://wyborcza.biz/biznes/1,147754,20249655,cba-sprawdza-jak-urzedy-marszalkowskie-wydaly-unijne-pieniadze.html
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20249789,duda-podpisal-specjalna-ustawe-w-tresci-m-in-zakaz-spontanicznych.html#MTstream
3.http://www.rp.pl/Unia-Europejska/306169936-Postepowanie-KE-przeciw-Polsce-w-zwiazku-z-wycinka-w-Puszczy-Bialowieskiej.html
4. http://wyborcza.pl/1,75398,20247361,rada-europy-zmiany-w-polsce-zagrazaja-prawom-czlowieka-i-oslabiaja.html
5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Powrot-retoryki-IV-RP-Kaczynski-oprze-sie-pokusie-wczesniejszych-wyborow,wid,18381891,wiadomosc.html

Brak komentarzy: