czwartek, 2 czerwca 2016

Subiektywny przegląd prasy - 6.06.2016

W labiryncie pisowskich rewelacji szukam jakiegoś światełka, które wyprowadzi mnie wreszcie na prostą. Cierpliwa jestem, więc poczekam, a Wy? Zapraszam :)

1. Wychodzi na to, że Waszczykowski pilnie przestrzega godzin pracy. Racja, nie można żyć tylko robota, bo to pierwszy krok do zawału, wrzodów żołądka i jeszcze czegoś tam. Tak więc punkt godz. 17 radosnym krokiem minister udaje się na zasłużony odpoczynek i ma w nosie, czy jest coś pilnego do załatwienia czy też nie. A co się ma przejmować, spotkaniem z niemieckim ministrem spraw zagranicznych Frankiem Walterem Steinmeierem oraz przewodniczącym Komisji Europejskiej, Jean-Claudem Junckierem, jeśli wcześniej zarwał nockę i był niewyspany? A po co sobie zwracać głowę opinią KE, jeśli wpłynęła zbyt późno, gdy właśnie wychodził z pracy. Rozumiem, że będzie miał podobne podejście podczas wizyt oficjeli, z których albo się urwie, bo już 17.00 albo zlekceważy, bo zmęczony. Pytanie tylko, czy znajdzie czas na bycie ministrem ?

2. Jak prezes przeżyje taki atak frontalny? Nie tylko UE czepia się naszego TK, ale również Stany Zjednoczone. A miał to być bastion przyjaźni, braterstwa, wielkiej miłości. No i co się porobiło. Jarosław Kaczyński zamienia nas w Titanic, który płynie sobie samotnie, ale nie ma szans na dopłynięcie gdziekolwiek. Nie odpowiada mi fucha rozbitka, a Wam?

3. I słowo stało się ciałem, a jego przesłanie zamieszka między nami. Niech nam sława i chwała, bo od września ruszy zaciąg do obrony terytorialnej. Już widzę, jak te tłumy naszych narodowców i kiboli rzucą się do komisji poborowych. Wreszcie będą mieli jakieś zatrudnienie, pewnie i kasę też. Wreszcie pokażą swój patriotyzm. Nie wiem, na jak długo starczy im zapału, by podporządkować się określonym zasadom i ograniczeniom. Zapewne koniec panowie z trawką i innymi używkami. Przyda się wasza siła i moc, by po nocy sadzać pomniki tam, gdzie ich nikt nie chce, by pielgrzymować do woli i modlić się. A kiedy już zmieni się władza na normalniejszą, to będziecie mogli spokojnie zejść do podziemia, by zasłużyć na miano współczesnych żołnierzy przeklętych. Panie Macierewicz, naprawdę nie wiem, co ma pan w głowie.

4. Ach gdzie ta kasa, no gdzie? Morawiecki szuka, bo szukania mu trzeba, by poradzić sobie z 500 plus, a może i innymi obietnicami. No i znalazł. Odświeży 3 filar, przekona do niego Polaków i wykorzysta nasze pieniądze na państwowe inwestycje. Pomysł świetny, bo na pewno zyskamy bardzo na tym projekcie i spełnią się marzenia emerytów, by sobie na jakieś wypasionej wyspie posiedzieć, podrinkować i czuć, że wesołe jest życie staruszka.

5. Ten kto wierzy, że dostał 500 na dziecko, bo PiS tak kocha Maleństwa, jest nadmiernym optymistą. Władza nie daje nikomu pieniędzy w prezencie, ona ma plan. Chytry plan. Głupi uwierzy w miłość i wdzięczny do grobowej deski będzie zasilał wymierający elektorat prezesa. Mądry jednak wie, że ta kasa musi do budżetu wrócić. Tak cichaczem, potajemnie, ale jednak. Krąży już po kuluarach Sejmu ploteczka, ze część świadczenia z programu Rodzina 500 plus będzie wypłacana w tzw. dywidendach. Oczywiście nie ma tutaj mowy o jakieś dobrowolności. Ciekawe, co na to rodzice, którzy nagle zapałali miłością do swoich dzieci, które były w Domach Dziecka lub rodzinach zastępczych. Oddadzą je z powrotem?

6. Duda zwołał na 7 czerwca posiedzenie RBN. Podejrzewam, ze nie bardzo mu się chciało, ale nie miał wyjścia. Prezes pewnie ostro go skarcił za zbyt dużą pasywność prezydencką, więc musi się biedak teraz wykazać. Przed nami Szczyt NATO, trzeba więc pomyśleć o zabezpieczeniu spotkania i jego uczestników. Tak sobie myślę, że bez inicjatywy Dudy bylibyśmy zupełnie nieprzygotowani, a terroryści by nas pożarli. Wiadomo bowiem, że co powie Duda to się stanie. Facet nigdy nie rzuca słów na wiatr. Radźcie sobie spokojnie i twórczo, a kraj patrzy i podziwia.
*
No i dobiliśmy do końca. Mogłabym Wam jeszcze nawrzucać pełno newsów, ale dbam o Wasze zdrowie psychiczne, więc do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://polska.newsweek.pl/waszczykowski-nie-przeczytal-opinii-ke-bo-przyszlo-po-siedemnastej,artykuly,386627,1.html
2.http://polska.newsweek.pl/nie-tylko-ue-amerykanie-tez-naciskaja-na-pis-w-sprawie-tk,artykuly,386624,1.html
3.http://wyborcza.pl/1,75398,20170842,macierewicz-zaciag-do-obrony-terytorialnej-rozpocznie-sie-we.html
4.http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,20169100,trzeci-filar-po-nowemu-automatyczne-oszczedzanie.html#MTstream
5.http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20171565,banki-ci-zaplaca-byle-bys-tylko-trzymal-u-nich-500-zl-na-dziecko.html#MTstream
6.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-Andrzej-Duda-zwoluje-posiedzenie-RBN-ws-szczytu-NATO,wid,18361660,wiadomosc.html?ticaid=1171e8

Brak komentarzy: