środa, 1 czerwca 2016

Subiektywny przegląd prasy - 1.06.2016


Z okazji Dnia Dziecka chciałabym złożyć życzenia wszystkim chłopcom i dziewczynkom z piaskownicy prezesa. Kochani a znudźcie się wreszcie zabawą w wielką politykę, zmieńcie zabawki z tych straszydełek na klocki drewniane i wróćcie tam, gdzie wasze miejsce czyli pod opiekę specjalistów od pedagogiki specjalnej. Tyle życzeń, a teraz przegląd prasy. Zapraszam :)
1.Gdzieś mi się prawda zapodziała. Halo, czy ktoś ją widział? Wersja A -Rozmowy Szydło z panem Timmermansem są jak miodzio, nie ma mowy, by wiceszef KE poparł kolejne procedury kontroli praworządności w Polsce, bo już wie, że jest cudownie. Dobra wola rządu jest, prace nad rozwiązaniem problemu trwają, pełna pokora, miłość i przywiązanie do UE jest, więc nie ma się o co przyczepić. Wersja B – rozmowa Szydło z panem Timmermansem przebiegła w ostrej i nieprzyjemnej atmosferze, oczekiwana jest bardzo krytyczna opinia KE. Którą wersję obstawiacie? Niedługo się dowiemy, kto w tej rozgrywce jest wilkiem, a kto zającem
2.Prezes ma ogromne pokłady wiary i zaufania do swoich ludzi. Do tego jest bardzo dobroduszny, bo rozumie, ze każdy ma prawo zbłądzić. Ważne, by wyznał swoje winy i złożył akt skruchy. Minęło trochę czasu od afery madryckiej. Lud się uspokoił, zachwycony postawą prezesa, sprawa poszła w zapomnienie, więc przyszedł czas, by sprawiedliwości podług PiS stało się zadość. Adam Rogacki został członkiem zarządu Orlen Paliwa, a teraz Adam Hofman zajął stanowisko wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Była wina, była kara, więc teraz jest nagroda. A za co, to wie tylko prezes.
3.Ciekawe spotkanie zapowiada się w gimnazjum w Czernicy pod Wrocławiem. Autorytet w historii najnowszej opowie dzieciakom o żołnierzach wyklętych i ich trudnych losach. Byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że Bartłomiej Ilcewicz jest członkiem zachodniopomorskiego ruchu narodowego, a jego teksty na fb ociekają nienawiścią, nacjonalizmem i wszelkimi innymi narodowymi fobiami. Dyrektorka udaje, że nic nie wie, wojsko, które zorganizowało prelegenta, jest niby zaskoczone, a uczniowie dostaną niezłą dawkę polskości w najgorszym wydaniu. Żegnaj apolityczna szkoło, witaj przymurówko jedynie słusznej ideologii i propagandy.
4.Duda chciał choć raz pokazać swoją samodzielność i zwrócił się do TK, którego nie uznaje, o sprawdzenie zakresu uprawnień ministra sprawiedliwości. Poszło o żądanie udostępnienia akt spraw z sądów wojskowych. Dzisiaj TK uznał te działania za niezgodne z konstytucją i teraz Duda ma problem. Zastanawia się, czy można uznać ten wyrok za prawnie legalny, bo orzekający skład sędziowski nie był zgodny ze wskazówkami PiS. I znowu wystawia się facet na śmieszność. Powoli staje na czele niechlubnego rankingu politycznych błaznów. Gratulacje.
5.Kolejny sondaż, tym razem oceniający ministrów. Powodów do radości nie ma, bo ich notowania są coraz gorsze. Cieszyć się może jedynie Elżbieta Rafalska, którą kochają polskie rodziny za 500 plus. Pozostali do kosza. A mnie zastanawia jedno. Jak to możliwe, że we wszystkich sondażach PiS leci na łeb na szyję, a tam, gdzie mowa o poparciu dla partii, zwyżkuje? Też widzicie w tym totalny brak logiki?
6.Na zakończenie akcent, związany z dzisiejszym świętem najmłodszych. Jest w Polsce rodzina, która już zasługuje, by postawić ją na piedestale. To Kołakowscy, którzy walczyli za PRL i walczą teraz, tyle, że już ze swoimi dziećmi w kupie. Rozumiem, że tak im ta walka weszła w krew, iż inaczej żyć po prostu nie potrafią. Wyszłam na balkon, rozejrzałam się wokół i zauważyłam sporo wolnego miejsca. Będzie gdzie stawiać kolejne pomniki, tym razem Rodzinny Pomnik Wiecznych Bohaterów. Problem pojawi się, gdy odezwą się Elbanowscy, że im się też należy. Ich wielodzietność znacznie utrudni sprawę, bo gdzie się da wepchnąć tak duży pomnik? No chyba, że pójdzie on w górę a nie wszerz. Wpadam w coraz większe kompleksy, bo nikt o mnie nie pisze, bo sława mi jakoś bokiem ucieka. A trzeba było być mi wiecznym bojownikiem, rozmnażać się ku chwale Ojczyzny i stworzyć rodzinny interes patriotyczny. A tak …klapa.
*
Jak widzicie i Wam zafundowałam prezent z okazji Dnia Dziecka. Dzisiejsze newsy są stonowane, bardziej lekkostrawne. Miłego dnia wam życzę i do jutra :)
Tamara Olszewska
Źródło informacji
1.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzecznik-rzadu-premier-rozmawiala-z-wiceszefem-KE-o-stanie-prac-ws-TK,wid,18358562,wiadomosc.html
2.http://sport.newsweek.pl/adam-hofman-wiceprezesem-zwiazku-pilki-recznej-w-polsce,artykuly,386561,1.html
3.http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,20163186,narodowiec-w-szkole-w-czernicy-nawoluje-do-nienawisci-4-czerwca.html#BoxLokKrajLink
4.https://www.wprost.pl/kraj/10008685/TK-rozpatrzyl-skarge-prezydenta-Dudy-Kempa-Trudno-uznac-to-za-orzeczenie.html
5.http://polska.newsweek.pl/rzad-beaty-szydlo-jak-polacy-oceniaja-ministrow-,artykuly,386582,1.html
6.http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,152590,20162355,kolakowscy-walcza-dalej.html

Brak komentarzy: