poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Subiektywny przegląd prasy - 10.04.2017

Smutny to dzień. Dzień wspomnień, mimo że poseł K. robi wszystko, by zabrać nam prawo do spokojnego przeżywania rocznicy katastrofy smoleńskiej. Poza tym jednak życie toczy się dalej, więc i newsy kuszą. Zapraszam na prasówkę.

1. Pamiętacie aferę podsłuchową i słynne ośmiorniczki? Szukano, kto, po co i dlaczego, a wystarczyło zadać sobie pytanie, kto miał interes, w tym, by przeprowadzić taką operacją i ją rozdmuchać. Odpowiedź wydawała się jasna. PiS. Teraz to się potwierdza. Gdy tylko Kamiński wrócił do gry, zwolniono z pracy tych, którzy tropili przecieki, by wykryć „kreta”, a przywrócono tych agentów, których podejrzewano wcześniej o udział w aferze. Wszystko jasne, prawda?
2. Krakowskie Przedmieście przypomina dzisiaj twierdzę nie do zdobycia. Teren ogrodzony szczelnie, policja w nadmiarze, a wejść mogą tylko ci, którzy mają zaproszenie. Ależ poseł K. boi się ludzi. Ależ się trzęsie. W szoku są ci, którzy co roku przybywali z całej Polski, by wesprzeć swego ukochanego wodza, pokazać mu, jak wierzą, jak kochają. Oni też się nie przebiją przez ogrodzenie. Też mają szlaban. Są rozżaleni, jest im przykro. A nasi? Nasi i tak nie odpuszczą.

3. Daleka prowincja, zdominowana przez zwolenników PiS. Najpierw była radość, bo wreszcie będzie pięknie i wspaniale. Teraz niby wciąż wierzą. Dostali przecież 500 na każde dziecko. PiS mówi, że inni kłamią. Powoli jednak, rzeczywistość kłóci się z przekazem reżimowych mediów. Powoli ludzie otwierają szeroko oczy, bo coś nie tak, jak miało być. Patrzą, słuchają i … milczą. Milczą, bo boją się, bo w regionie rządzi sitwa, bo mogą być kłopoty. Nowy element pisowskich realiów...strach…?

4. Zbiórka podpisów pod referendum w sprawie pisowskiej reformy edukacji zakończona. Zebrano ponad 600 tys. podpisów, a dzisiaj jeszcze dojdą kolejne, zbierane przez inne organizacje. A to problem dla nieRządu i wielka tajemnica ich prawdy. Będzie referendum czy nie będzie, o to jest pytanie.

5. Rocznica katastrofy, a dla niektórych, zamachu smoleńskiego. Wszędzie wspominki, przeplatane idiotycznymi wypowiedziami polityków PiS, zdjęciami odgrodzonego od świata Pałacu Prezydenckiego, msza goni mszę, Duda pewnie od rana klęczy i w takiej pozycji pozostanie do wieczora, a co niektórzy przypominają nam zachowanie Macierewicza, gdy dowiedział się o katastrofie. Najpierw wpadł w panikę. Wrzeszczał, że za chwilę Rosjanie ich wymordują. Potem uznał, ze strach strachem, ale uciekać do Polski o pustym żołądku to się nie godzi. Zjadł więc z apetytem obiad serwowany przez miejscową restaurację, jakoś nie obawiając się zatrucia i wsiadł do pociągu. Tutaj znowu dostał ataku paniki, nakazał zablokować drzwi, okna, zaciągnąć zasłony, bo w każdej chwili mogą zaatakować rosyjscy snajperzy. Zwiewał aż się kurzyło, ale widocznie takich „bohaterów” pisowska Polska potrzebuje.

6. Były poseł PiS, obecnie ważna figura w partii Wolność, pan Przemysław Wipler żyje sobie jak król. Kasy mu nie brakuje, zaspokaja swoje zachcianki lekką ręką, a wszystko to za pieniądze Fundacji Wolność i Nadzieja, która miała zajmować się sprowadzaniem do Polski rodaków z emigracji. Wiceprezes tej fundacji złożył już skargę do prokuratury. Pan Wipler zaprzecza, ale nie chce pokazać wyciągów z konta Fundacji, a ja zastanawiam się, czy może liczyć na pomoc Ziobry, bo to przecież dawny kumpel. Pomoże?

*
Boję się dzisiejszego dnia. Boję się, że ludziom puszczą nerwy, że sprowokowani przez pisowską policję, prawdziwych Polaków z różańcem i krzyżem w ręce, łysolków i resztę pisowskich patriotów, mogą wejść w bezpośrednią utarczkę, a to może się różnie skończyć. Tylu moich koderów pojechało do Warszawy, tylu ich tam będzie. Boję się o nich :(

Tamara Olszewska


Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,21615737,uklad-mariusza-kaminskiego-awanse-i-zwolnienia-po-aferze-podsluchowej.html
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114883,21616415,ludzie-oburzeni-bor-odgradza-palac-prezydencki-tylko-z,,1.html#Czolka3Img
3. http://koduj24.pl/strach-rany-boskie/
4. https://www.wprost.pl/kraj/10050200/Koniec-zbiorki-podpisow-pod-wnioskiem-o-referendum-szkolne.html
5. http://wiadomosci.wp.pl/bater-pierwszy-poinformowal-o-katastrofie-smolenskiej-uslyszalem-wiktor-nie-ma-co-zbierac-6109403559921793a
6. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wipler-zdefraudowal-pieniadze-fundacji-wolnosc-i-nadzieja/15j7xe8

Brak komentarzy: