czwartek, 6 kwietnia 2017

Ciało przedstawicielskie - służba, nie władza !


CIAŁO PRZEDSTAWICIELSKIE – SŁUŻBA, NIE WŁADZA. Czyli ciocia Marysia Dobra Rada - w akcji.

Nieważne, czy za swoją pracę w ciele przedstawicielskim dostajesz pensję, dietę, czy pracujesz za free. Pracujesz dla społeczności, przed którą jesteś odpowiedzialny. Odpowiedzialny jesteś codziennie, nie tylko na Walnym.

Jeśli zdarzyło ci się wejść do zarządu, to oznacza to w pierwszym rzędzie zarządzanie sprawami tej społeczności. W drugim – zarządzanie ludźmi, którzy ci etatowo podlegają. Nie zarządzasz tymi, co cię wybrali, ani tym bardziej całym światem.

Zarządzanie czymkolwiek wymaga kwalifikacji. Można je posiąść w drodze szkolenia, i/lub doświadczenia we wcześniejszym zarządzaniu. Brak kwalifikacji może mieć tragiczne skutki dla ciebie i społeczności, która cię wybrała. - "Jak nie potrafisz, to się nie pchaj na afisz."

Zarządzanie otwiera przed ludźmi drzwi do kariery. Obracasz się m.in. wśród tych, którzy na drabince kariery są wyżej. Są często cwańsi od ciebie, mają własne interesy, bywasz im potrzebny, spróbują cię wykorzystać. Uważaj.

Potrzeba kariery jest ludzką rzeczą. Nie staraj się robić jej za szybko. I nigdy wbrew tym, którzy cię wybrali. Tu wolniej znaczy szybciej. Zmowy na boku wypływają jak śnięte ryby w stawie. Rób swoje i pozostań z czystym sumieniem.

Maria Borkowska

Brak komentarzy: