niedziela, 23 kwietnia 2017

Relacja ze spotkania w Giżycku


22 kwietnia 2017 w Giżycku spotkali się członkowie KOD, którzy uznali, że sytuacja KOD w warmińsko-mazurskim domaga się pilnej naprawy. Zebrani uznali, że przed Komitetem Obrony Demokracji stoi wciąż wiele zadań i ważnym elementem pracy będzie obecnie przeciwdziałanie szkodnictwu, defetyzmowi i partykularnym interesom. Wbrew zniechęceniu i kłótniom na forach postanowili powołać do życia nową lokalną grupę, która uchroni istniejący w naszym regionie potencjał ludzki przed rozproszeniem. Grupie nadano nazwę Pojezierze. Będzie ona zgłoszona do rejestracji Zarządowi Regionu, gdy tylko zostanie wybrany. Tak więc odtąd w regionie działać będą 4 grupy: Warmia, Elbląg, Giżycko i Pojezierze.

W zebraniu uczestniczyli głównie członkowie Komitetu Założycielskiego, który po niedawnym rozwiązaniu Regionu WM zgłosił go ponownie do utworzenia. Rozmawiano w pierwszym rzędzie o konieczności przeprowadzenia – powtórnie – Walnego Zgromadzenia. Odbędzie się ono 20 maja w Olsztynie. Zgromadzonym zależy na jak najdoskonalszej technicznie procedurze wyborów, zwłaszcza, że można spodziewać się ich torpedowania, podważenia legalności itp. Teraz wszystko powinno polegać na rzeczowej kampanii wyborczej i przejrzystości procedur. Postanowiono, że pełnomocnicy d/s przeprowadzenia Walnego Zgromadzenia utworzą nową grupę fb dla członków warmińsko-mazurskiego KOD, w której można będzie zgłaszać kandydatury, prezentować sylwetki kandydatów itd.

Grupa fb została już powołana, nosi nazwę: Wybory KOD WM maj 2017 i wszyscy członkowie KOD WM są proszeni o zgłoszenie się do niej.

W trakcie spotkania omówiono także udział warmińsko-mazurskich Koderów w manifestacji planowanej na 6 maja w Warszawie – „Błękitny Marsz”. Dzięki darmowemu tym razem transportowi, jaki zapewnia PO, można swobodnie planować wyjazd w tym dniu, zgłaszając się – najlepiej do najbliższej środy - do lokalnych przedstawicieli tej partii.

Maria Borkowska

1 komentarz:

Jerzy Dramowicz pisze...

Serdeczne podziękowania dla całego zespołu założycielskiego odnowy KODu WM, i ich sympatyków.
Bardzo żałuję że nie moglem być z wami osobiście.

Dzięki takim spotkaniom i rozmowom grupa regionalna stanie się silniejsza w walce z szalona polityka PiSu.