poniedziałek, 3 kwietnia 2017

2 kwietnia- bardzo subiektywna relacja

Razem z Łukaszem Sobiech przyjechałam na parking naprzeciwko Hotelu pod zamkiem, wykładamy towar. Trochę ten parking tarasujemy siłą rzeczy- Konstytucje, kwiaty trzeba się z tym jakoś zebrać. Wjeżdża kolejny samochód- rodzina najwyraźniej postanowiła skorzystać z pięknej pogody i przyjechać do parku na spacer. Kierowca pyta nas czy możemy jakoś "odtarasować" parking, ale zbyt szybko nie da się tego zrobić, mimo iz koło samochodu Łukasza swobodnie zmieściłby się jeszcze jeden. No trudno, stwierdził ze poszuka innego miejsca. W międzyczasie zobaczył przypięte przez nas znaczki KODu- uśmiechnął się i stwierdził że nas popiera. Spokojnie przejechał w inna część parkingu, wcześniej jednak podarowaliśmy rodzinie Konstytucję i tulipana, nieco wyprzedzając całą akcję na Starówce.
Na Starówce- te osoby które były wiedzą, tym których nie było powiem- było pięknie. Wbrew nie najlepszej prasie KODu w ostatnim czasie, ludzie w większości bardzo życzliwie nastawieni (może sprawił to fakt ze rozdawaliśmy prezenty?) Znalazło się kilka osób które stwierdziły że z KODem nie chcą mieć nic wspólnego, nawet gdyby owe coś oznaczało przyjęcie od nas kwiatka czy Konstytucji. Ale to wyjątki, do tego bardzo nieliczne. Częściej spotykaliśmy się z uśmiechem, dobrym słowem, głosami poparcia. Miło było zobaczyć jak już na Starówce niektórzy otwierają podarowaną im Konstytucję.
Własnie takie chwile, takie akcje sprawiają ze nadal wierze w KOD, nadal wierzę w te ideę która połączyła nas wszystkich, w tę dobra energię która w nas jest. Bo była we wszystkich zgromadzonych tego dnia na Starówce- zarówno członków KOD jak i Nowoczesnej. Z tego miejsca chciałam tez podziękować naszym przyjaciołom z Nowoczesnej za Wasz udział, Wasze zaangażowanie. Zawsze raźniej zmierzać dokądś w dobrym towarzystwie.
Dziękuję tez wszystkim członkom KOD którzy włączyli się w akcję- na Starówce zebrało się nas 26 osób, część wraz z członkami rodziny. Mimo przeciwności i trudności po raz kolejny znaleźliście w sobie siłę aby wyjść na ulice, wyjść do ludzi i przypominać o znaczeniu naszej Konstytucji.

Brawo dla Was.

Marta Kamińska
Brak komentarzy: