wtorek, 3 maja 2016

Święto Narodowe Trzeciego Maja w Olsztynie

Święto Narodowe Trzeciego Maja wydawałoby się być świętem radosnym. Rocznica powstania pierwszej w Europie nowoczesnej konstytucji wywołuje w nas pozytywne emocje. To taki dzień, w którym wszyscy Polacy powinni być razem, zjednoczeni. To dzień, w którym powinniśmy wspólnie upamiętnić tak ważny moment w naszej historii. Tymczasem okazało się, że nie wszyscy zasługują na to, by obchodzić uroczyście dzisiejsze Święto.

Komitet Obrony Demokracji z Warmii zgłosił udział oficjalnej delegacji na obchody Święta Trzeciego Maja. Byliśmy tam dziś obecni: Hanna Dobrowolska, Łukasz Słotwiński i ja. Przygotowaliśmy wiązankę, którą mieliśmy złożyć u stóp Kolumny Orła Białego. Niestety, mimo oficjalnego zgłoszenia, zostaliśmy pominięci na liście delegacji składających kwiaty. Złożyliśmy je na końcu, bezimiennie... Na szczęście nasz bukiet, jako że był ostatni, został ułożony z przodu i nasze szarfy pięknie się prezentują.

Choć pewnie tylko do czasu, ponieważ jesteśmy według niektórych gorszego sortu, jesteśmy wyłączeni z życia społecznego, według obecnej władzy nie ma nas. Może znów obetną szarfy z naszej wiązanki, tak jak to zrobiono na cmentarzu w rocznicę Katastrofy Smoleńskiej? Wykluczenie, które nas spotyka jest bardzo przykre i upokarzające. Uważam jednak, że mimo wszystko nie poddawajmy się. Najważniejsze, że tam byliśmy. Jesteśmy dobrymi Polakami, patriotami, mimo traktowania nas jako nieobecnych. Przyjdzie czas, że nas zauważą. Będziemy silni i przywrócimy normalność Polsce. Niech ta nasza wiązanka ułożona na przedzie pod pomnikiem, będzie symbolem tego, że poprowadzimy nasz Naród drogą do demokracji!

Jakub Jarosławski‎

2 komentarze:

Anna Szymajda pisze...

Zaczęło się wykluczanie ze społeczeństwa? Już nie wystarcza sortowanie i obrażanie? Co dalej? Obozy?

Anna Szymajda pisze...

8 maja byłam pod pomnikiem.Wieńca od KOD-u już nie było.Pod kwiatami,które tam zostały,położyłam symbolicznie dwa znaczki-przypinki z logo KOD.