czwartek, 12 maja 2016

Subiektywny przegląd prasy - 12.05.2016

Dzisiaj jakoś da się wytrzymać z tymi newsami. Zapraszam.

1. PiS całkiem głośno piszczy z zadowolenia, że Duda spotkał się z premierem Kanady. Mówi się, że „na bezrybiu i rak ryba”, więc jakoś lewactwo premiera Kanady Dudy nie odstraszyło. W końcu co Kanada to Kanada, więc w poglądy nie będzie się nikomu zaglądać. Ważne, że dobudowano odpowiednią ideologię do wycieczki Dudy, która oczywiście okazała się wielkim sukcesem.

2. Ziobro jest bardzo zajęty czystkami i szykowaniem aktów oskarżenia przeciwko każdemu, co mu się źle z PO kojarzy. Nie może więc nikogo dziwić, że ten „stachanowiec” odmówił wsparcia Łódzkiemu Centrum Praw Kobiet. A co będzie się zajmował głupotami, prawda? Oddział CPK udziela kompleksowej pomocy rodzinom, gdzie dochodzi do przemocy domowej. Okazuje się, że Ministerstwo Sprawiedliwości nie zamierza dofinansować instytucji, która zajmuje się tylko pokrzywdzonymi kobietami. Przecież trzeba bardziej kompleksowo podejść do sprawy. Nie tylko kobiety mogą być pokrzywdzone, ale i np. psy, koty, konie, mężowie spod znaku PiS, babcie różańcowe itp., itd. A może audyt pomoże? Jeśli CPK wykaże lata zaniedbań ze strony byłej koalicji PO – PSL to Ziobro się ocknie i rzuci do naprawiania?

3. Wczorajszy audyt rządów Po – PSL trwał raptem 10 godzin. Podejrzewam, że założenia pierwotne zakładały co najmniej tydzień, ale co tam. Przy kolejnym audycie PiS to sobie odbije. Z podziwem spoglądałam na kolejne kukiełki, które z ambony przemawiały do prezesa. Ot taka rywalizacja, kto wypadnie lepiej, kto dostanie w nagrodę lizaka. A przecież wystarczyło powiedzieć jedno zdanie – rządy PO i PSL to dno dna. Nie byłoby takiej nasiadówki, gadania takich idiotyzmów, prezes miałby czas na spacerek, Macierewicz na szukanie kolejnych spisków, Szydło na zakup jeszcze jednej, pięknej broszki. No i naród byłby zdecydowanie zdrowszy, bo wczorajszy popis PiS niejeden przypłacił nerwicą.

4. Wyścig o to, kto lepiej zaprezentuje ukrywane dotąd karty historii Polski trwa w najlepsze. Kilka dni temu w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się inscenizacja ślubu rotmistrza Pileckiego. Wydarzenie to zaszczycił swoją obecnością minister Gliński. Gdyby płacono za idiotyzm, to pomysłodawca tejże inicjatywy miałby wygraną w kieszeni. Rodzinie rotmistrza też się to nie spodobało, ale kogo to obchodzi? To ja poproszę jeszcze o inscenizacje chrztu najsłynniejszych Bliźniaków, nocy poślubnej Ziobry, metamorfozy Dudy z człowieka w marionetkę. Nie przetrwamy jako naród bez takich teatrzyków, prawda?
5. Mamy kolejny sondaż TNS dla Gazety Wyborczej. Gdyby Polacy mieli możliwość zagłosowania na koalicję opozycji z KODem to PiS oblizałoby się smakiem. Aż 38% ankietowanych opowiedziało się za taką opcją, choć PiS nadal ma swoich wiernych giermków. 33% dla partii prezesa wydaje mi się znaczną przesadą. Czekam na kolejne sondaże, które wniosą o wiele więcej optymizmu w moje serce.
*

Po wczorajszym audycie mamy dzisiaj nieco spokojniejszy dzień. Nie cieszmy się jednak, bo sami wiemy, że PiS dostaje speeda i lada moment zostaniemy zalani nowinkami nowatorskimi rodem z najgorszego kabaretu. Do jutra.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/1,75968,20057702,lepszy-trudeau-niz-nic-rzecz-o-naszej-izolacji-na-arenie-miedzynarodowej.html
2.http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35136,20051591,resort-zbigniewa-ziobry-nie-dal-pieniedzy-kobiety-na-bruk.html#MTstream_Z9
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,150682,20061682,sejmowy-audyt-rzadow-po-psl-trwal-ponad-10-godzin-nasze-podsumowanie.html#MTstream_Z9
4.http://wyborcza.pl/1,75410,20061187,rodzina-o-upamietnieniu-slubu-rotmistrza-pileckiego-nie.html
5http://wyborcza.pl/1,75398,20058707,koalicja-lepsza-od-pis-sondaz-tns-dla-gazety-wyborczej.html

Brak komentarzy: